Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Drucker P., Myśli przewodnie Druckera,
MT Biznes, Warszawa 2000, ISBN: 83-88970-15-1
Cytaty i parafrazy (0 - 16 z 16)
Ani ilośćiowe wyniki, ani poziom odniesienia nie jest sam w sobie adekwatną miarą jakości zarządzania i osiągnięć przedsiębiorstwa. Pozycja rynkowa, innowacyjność, wydajność, rozwój ludzi, jakość, wyniki finansowe - to wszystko decyduje o osiągnięciach organizacji.
( , s. 28)
Sukces zawsze sprawia, żę zachowania, które doń doprowadziły, stają się przestarzałe. Sukces zawsze stwarza nowe realia. Zawsze prowadzi do własnych, specyficznych problemów.
( , s. 48)
.. koncepcje i narzędzia są współzależne i interaktywne. Jedne zmieniają drugie. Tak dziej esię na przykład w przypadku koncepcji biznesu i narzędzi służących do gromadzenia inforamcji. Nowe narzędzia dają nam możliwość, a nawet zmuszają nas, do innego spojrzenia na biznes
( , s. 148)
Wewnątrz organizacji mamy tylko centra powstawania kosztół, a jedynym centrum zysku jest wypłacalny klient.
( , s. 166)
Największą korzyścią płynącą z zarządzania przez wyznaczanie celów jest umożliwienie menedżerom kontroli własnych osiągnięć. Samokontrola oznacza silniejszą motywację: oznacza pragnienie robienia wszystkiego jak najlepiej, a nie tylko wystarczająco dobrze. Oznacza ambitniejsze cele i szersze na nie spojrzenie.
( , s. 184)
Raporty i procedury powinny koncentrować się tytlko na tych działaniach, które są potrzebne dla osiągnięcia określonych rezultatów w kluczowych obszarach. Kontrola wszystkiego jest kontrolą niczego. Próby objęcia kontrolą rzeczy mało istotnych zawsze wprowadzają w błąd.
Nie można oceniać osoby na podstawie jakości wypełnienia formularzy.
( , s. 191)
Działania innowacyjne, które odciągają firmę od działań bieżących, rzadko kończa się sukcesem.
( , s. 216)
Twórczy naśladowca wykorzystuje sukces innych. Twórcze naśladownictwo nie jest innowacją w sensie, który najczęściej nadaje się temu pojęciu.
Twórczy naśladowca przygląda się produktom i usługom z punktu widzenia konsumenta. Twórcze naśladownictwo rozpoczyna się od rynku, nie od produktów, rozpoczyna się od klientów, a nie od producentów. Polega na skoncentrowaniu się na rynku i kierowaniu się jego potrzebami.
Twórcze naśladownictwo ma największe szanse powodzenia w dziedzinie high-tech z jednego prostego powodu: innowatorzy w tej dziedzinie najprawdopodobniej nie będą wystarczająco skoncentrowani na rynku, lecz raczej na technologii i produkcie.
( , s. 254-255)
Im większa jest organizacja, im większe osiąga sukcesy, tym w większym stopniu zdarzenia zachodzące wewnątrz niej będą absorbowały zainteresowanie, erergię i umiejętności menedżera, odciągając go od jego faktycznych zadań i osłabiając jego skuteczność na zewnątrz.
( , s. 299)
.. skuteczność jest nawykiem, ukłądem praktyk i ćwiczeń. A tych zawsze możńa się nauczyć.
( , s. 308)
.. ludzie rozwijają się na miarę wymagań, jakie sami sobie stawiają. Rozwijają się na miarę tego, co uważają za osiągnięcie. Jeśli wymagają od siebie niewiele, pozostaną mali. Jeśli będą wymagać dużo, rozwiną się i wyrosną na wielkich ludzi - nie wkładając w to wcale więcej wysiłku niż ci, którym się to nie udało.
( , s. 322)
najbardziej czasochłonnym etape procesu podejmowania decyzji, jest nie samo jej podjęcie ale wywołanie jej skutków.
Jeśli decyzja nie zostanie obrócona w czyn, nie jest żadną decyzją, jest co najwyżej dobrą intendją.
( , s. 360)
Osobą komunikującą się jest ten, kto odbiera synał.
Osoba wysyłająca sygnał, nie komunikuje się. Ona tylko się wypowiada. Dopóki nie ma nikoto, kto to słyszy, nie ma komunikacji. Jest tylko szum.
( , s. 389)
innowatorzy odnoszą sukcesy w tych dziedzinach, w których potrafią określić i ograniczyć ryzyko. Odnoszą sukcesy w dziedzinach, w których systematycznie analizują źródła szans na innowację, a potem chwytają iw ykorzystują tę szansę - zarówno gdy jest to szansa związana z niewielkim i czytelnym ryzykiem, jak na przykład wykorzystanie nieoczekiwane zjawiska lub potrzeby procesu, jak i gdy szansą jest bazująca na głębokiej wiedzy innowacja związana z dużo większym, ale wciąż dającym się określić ryzykiem.
( , s. 413-414)
Społeczeństwo wiedzy jest z definicji społeczeństwem mobilny. Wszystkie funkcje społeczne dawnych wspólno, wypełniane lepiej lub gorzej, zakładały kompletny brak mobilności ludzi i rodzin.
( , s. 462)
Dla skutecznej komunikacji potrzebna jest informacja i jej znaczenie. A znaczenie wymaga komunkacji. Wspólnota nie funkcjonuje dobrze w bardzo duże j grupie, bo wtedy wymaga nieustannego potwierdzania. Wymaga zdolnosci interpretacji. Wymaga zrozumienia.
Wiem co znaczy ta wiadomość, bo wiem jak myślą nasi ludzie w Tokio, Londynie czy w Pekinie. Wiedza to katalizator, który pomaga przekształcić informację w komunikację.
( , s. 501)