Encyklopedia Zarządzania :: Public relations w praktyce
Przeglądanie katalogu (kliknij)
Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy (0 - 16 z 16)
(cytat, str. 14) Role public relations w marketingu mix można określić stosunkowo łatwo: polega ona na takim przekazywaniu określonych informacji najważniejszym klientom docelowym w obrębie łańcucha marketingowego, aby wpłynąć na ich decyzje zakupu.
(cytat, str. 17) Podstawą stworzenia idealnego planu powinien być zbiór dokumentów zawierających: dane marketingowe, wyniki badań nad określona marką, produktem lub usługą, podjęte dotychczas działania marketingowe, jasno sprecyzowane zadania public relations i grono klientów docelowych oraz niektóre dane dotyczące budżetu.
(cytat, str. 20) Reklama w mediach może wypromować produkt wśród dużej części populacji, podczas gdy public relations zakomunikują jego cechy i zalety węższej grupie klientów. Public relations można zatem z powodzeniem stosować w stosunku do określonych grup klientów docelowych, nie obciążając budżetu kosztami, ale i nie rezygnując z szerszej rzeszy konsumentów.
(cytat, str. 22) Tradycyjnie public relations używano, aby zwrócić uwagę na nowy produkt, jakieś wydarzenie lub udoskonalenia. Jednakże dzisiejszy profesjonalny marketing jest bardziej wyrafinowany. Zdaje sobie w pełni sprawę, iż PR mogą zdziałać dużo więcej niż szum, jaki robi reklama, i że rezultatem tego będzie zwiększona świadomość produktu.
(cytat, str. 29) do zasadniczych zadań public relations w obrębie marketingu mix należy przede wszystkim: - przekazywanie ważnych informacji przy pomocy osób trzecich; - dotarcie do określonej grupy docelowej w obrębie łańcucha marketingowego; - wpływanie na decyzję zakupu; - działanie przy możliwie najniższych kosztach.
(cytat, str. 34) Dobra komunikacja jest ważnym czynnikiem motywującym. Można powiedzieć, iż stanowi dla przedsiębiorstwa swego rodzaju klej, który spaja zespoły, daje poczucie dumy z pracy dla firmy i zachęca ludzi, aby w celu pokonania konkurencji włożyli więcej wysiłku w to, co robią.
(cytat, str. 58 - 59) Spośród typowych celów public relations warto wymienić: - stworzenie i rozwijanie pozytywnego image firmy jako odpowiedzialnego, wiarygodnego członka społeczności - image ten powinien być dostrzegalny zwłaszcza przez kluczowych udziałowców; - tworzenie pozytywnych odczuć - należy to mieć na uwadze w trakcie motywowania pracowników, rekrutacji nowego personelu, rozwijania sieci dostawców i kształtowania właściwych postaw społecznych; - wspieranie inicjatyw, które mogą ułatwić zrozumienie celów i polityki firmy (np. organizowanie warsztatów na temat komunikacji międzyludzkiej i przy okazji corocznego generalnego zebrania pracowników firmy); - pobudzanie inicjatywy, tworzenie warunków, dzięki którym pracownicy poczują się zachęceni do wzięcia udziału w programach prospołecznych; - wspieranie środowiska lokalnego poprzez nowatorskie inicjatywy kształtujące ludzkie postawy, dzięki którym firma zyska opinię ośrodka działań na rzecz lokalnej społeczności; - jasne określenie programu, umożliwiające jego natychmiastową identyfikacje i zapamiętanie.
(cytat, str. 66) Autentyczne zaangażowanie ze strony pracownika stanie się realne wówczas, gdy zrozumie on politykę społeczna firmy i jej potencjalne możliwości.
(cytat, str. 79) Prawdziwą korzyścią, jaką dobre korporacyjne i finansowe public relations niosą dla firmy, jest pełne zrozumienie przez lokalną społeczność, tego co firma robi, co próbuje osiągnąć, a później - pewność, że ludzie wiedzą, iż firma rozpoczęła realizację swych zamierzeń.
(cytat, str. 97) Podstawą działań w dziedzinie public affairs jest upewnienie się, że cele organizacji, jej filozofia i motywy działania są ściśle ze sobą powiązane zarówno w sposobie funkcjonowania organizacji na rynkach zewnętrznych lub wobec klientów docelowych, jak i w sposobie, w jaki własne (tzw. wewnętrzne) funkcje organizacji odzwierciedlają jej główne cele.
(cytat, str. 123) jeśli klientowi nie oferuje się tego, czego oczekuje, public relations nie za bardzo nam się przydadzą, możne z wyjątkiem ewentualnych kontaktów z ciekawskimi dziennikarzami.
(cytat, str. 129) Najlepsze miejsce dla specjalistów public relations znajduje się w pewnej odległości od centrum wydarzeń, gdyż dzięki temu mogą śledzić ich rozwój w sposób profesjonalny i zdystansowany.
(cytat, str. 154) rzeczywistym warunkiem sukcesu jest wyjście na przeciw faktycznym potrzebom, a nazywając rzecz po imieniu - sprawdzenie, czy akcja sponsoringowa spełnia pokładane w niej - w momencie, gdy rozważano projekt inwestycji po raz pierwszy - oczekiwania.
(cytat, str. 156) Efektywny monitoring i rzetelna ocena to obecnie podstawowe wymagania stawiane zarówno sponsorom, jak i działaniom, które są sponsorowane. Jak inaczej można by oszacować wartość i pozytywne cechy tych czynności, a także zależeć kolejnego sponsora na przyszłosć?
(cytat, str. 167) Public relations mogą odegrać kluczową rolę w procesie zarządzania aż w dwóch aspektach radzenia sobie ze sprawami ekologii. Po pierwsze: jest to antena, dzięki której zarząd otrzymuje informacje i może śledzić zmianę postaw społecznych wobec bieżących problemów środowiska. Po drugie: public relations w znacznym stopniu mogą ułatwić komunikację oraz zaprezentowanie klientom docelowym i szerszemu otoczeniu polityki ekologicznej przedsiębiorstwa.
(cytat, str. 178) Prawdziwe zwycięstwo przypadnie w udziale tym, którzy - jak przedstawieni powyżej - będą w stanie połączyć działania na rzecz środowiska naturalnego z osiąganiem zysków i potrafią to zakomunikować klientom docelowym