Dobić targu

Z Encyklopedia Zarządzania
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Portal moze zapisywać w przeglądarce uzytkownika informacje związane z logowaniem oraz statystykami oglądalności. Jeśli nie zgadzasz się z tym, opuść stronę.

Przeglądanie katalogu

Przeglądaj katalog według:
Autorzy  Tytuły  Słowa kluczowe

Wyszukiwarka pełnotekstowa

Wpisz słowa kluczowe oraz modyfikatory. W razie potrzeby, skorzystaj z instrukcji obsługi wyszukiwarki. Instrukcja wyszukiwarki (ukryj)
 

Gary Karrass, Dobić targu. , Businessman, Sopot 1985, ISBN: 8300033483

 

Strona 2 z 2

<< Poprzednia :

Cytaty i parafrazy (20 - 23 z 23)

  • (cytat, str. 138) Stosuj argument legalizmu. Druki zawierające listy cen, zasady udzielania kredytów, metody działania twojego przedsiębiorstwa- to twoje bilety wizytowe. Budzą zaufanie. Jeżeli klient zobaczy wydrukowane czarne na białym, że firma, którą reprezentujesz nie udziela kredytu powyżej 30 dni, przyjmie to do wiadomości łatwiej niż twoje słowo. Co więcej: ty osobiście nie stajesz się jego przeciwnikiem. Przeciwnikiem jest dokument.
  • Słowa kluczowe: negocjator, metoda

  • (cytat, str. 140 - 141) Nigdy nie należy lekceważyć więzów długoletniej współpracy. Zasada ta dotyczy zarówno stron takiej współpracy, jak i osób usiłujących ją dopiero nawiązać. Stary klient zasługuję na więcej- a nie mniej-uwagi niż nowy. Możliwe, że zaopatruje się u ciebie od lat i przez cały ten czas jest równie zadowolony ze współpracy. Ale może być i tak, że po latach trzyma się ciebie tylko z przyzwyczajenia, chociaż wcale nie jest zachwycony jakością towarów, czy usług. W takich sytuacjach wytrwały przedstawiciel firmy skłonnej do nawiązania trwałej współ pracy może z łatwością rozbić starą więź. Na początek warto się zgodzić na małe zamówienia ze strony klienta uwikłanego w długoletnią współpracę z twoją konkurencją. To małe zamówienie może stać się zalążkiem wielkich interesów.
  • Słowa kluczowe: klient, Stały klient, negocjacje, negocjacje handlowe

  • (cytat, str. 140) Każdy sprzedający powinien się podczas negocjacji zastanowić, czy może uczynić cos, aby dać klientowi poczucie zrobienia "dobrego interesu". Świadomość, że interes był udany, zachęci klienta do następnych transakcji, a zatem podziała na naszą korzyść. "Drogą do tego nie musi być cena. Naturalnie, że jeśli klient zapłaci mniej niż wynosi cena rynkowa towaru, lub cena wydrukowana na jego etykiecie, to będzie miał pewność, że zrobił dobry interes. Tę samą pewność uzyska jednak i wówczas, gdy się dowie, że kupił ostatni egzemplarz, na którym w dodatku zależało komuś innemu, albo też wówczas, gdy dowie się, że zakupiony przez niego towar cieszy się wyjątkowo dobrą renomą wśród użytkowników. Klient uzna, że zrobił doby interes, jeżeli po transakcji zostanie pochwalony za swój dobry gust".
  • Słowa kluczowe: negocjator, negocjowanie

 

Strona 2 z 2

<< Poprzednia :Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Widok
Działania
cytaty