Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 17) Samodoskonalenie jest sposobem doskonaleni się poszczególnych osób, w którym one same - a nie ich przełożony, organizacja czy ktokolwiek inny - są tego główną siłą napędową.
(cytat, str. 18) W jej skład mogą wchodzić: otwarta nauka, uczenie się przez działanie, przyśpieszona nauka, kształcenie na odległość, samokierowane uczenie się, a także konwencjonalne metody doskonalenia kierowników.
(cytat, str. 19) Głównym instrumentem w uczeniu się przez działanie jest zespół uczących się. Zespół ten różni się od innych grup występujących w organizacjach takich jak komitety, zespoły projektowe, grupy zadaniowe - gdyż nauczenie się zwraca większą uwagę.
(cytat, str. 23) Z pewnością korzystanie z rozmaitych dostępnych metod ułatwiających ludziom naukę zwiększy prawdopodobieństwo powodzenia, a to wiąże się z zastosowaniem wspomnianych rodzajów inteligencji.
(cytat, str. 26) Musimy przede wszystkim zdać sobie sprawę, że czas jest szczególnym zasobem. Niezależnie od potrzeb, rasy, płci czy wieku, czas jest czynnikiem ograniczającym nas w osiąganiu czegokolwiek.
(cytat, str. 27) Tak więc pierwszym wnioskiem dotyczącym gospodarowania czasem jest to, że niekiedy w znacznie większym stopniu powinniśmy rozwijać nasze umiejętności gospodarowania czasem niż umiejętności lub wiedze techniczną.
(cytat, str. 28) Pamiętaj że ustalenie celów jest działaniem ciągłym, wymagającym regularnego zapisywania, aktualizacji, wyznaczania priorytetów i weryfikacji. Dotyczy to celów zarówno długookresowych jak i krótkookresowych.
(cytat, str. 31) Idealnie biorąc kluczowe obszary zadań powinny: być nastawione na wyniki, obejmować wszystkie zadania które wykonujesz, być wyrażone w sposób wyraźny, zwięzły i w takiej liczbie, z którą można sobie poradzić.
(cytat, str. 33) Oprócz rozsądnie zorganizowanego środowiska pracy z odpowiednio zaklasyfikowanymi kartotekami do przechowywania statycznych informacji niezbędny jest jakiś kalendarz - terminarz, zaprojektowany zgodnie z zasadami właściwego gospodarowania czasu i twoimi potrzebami.
(cytat, str. 43) Należy rejestrować cały spędzony czas. Idealnie biorąc powinno się dokonywać zapisu w trakcie lub bezpośrednio po zakończeniu czynności.
(cytat, str. 53) Powinieneś ustalić w jakich obszarach pracy musisz rzeczywiście do perfekcji i nie pozwolić na to, żeby takie dążenia przeszkodziły Ci w wykorzystaniu okazji i osiągnięciu znakomitych wyników w innych dziedzinach.
(cytat, str. 62) Głównym celem dobrego gospodarowania czasem i nagrodą za nie jest dobre samopoczucie, względna swoboda i świadomość panowania nad swoim życiem.
(cytat, str. 77) Dobry tekst jest wynikiem przejścia piszącego przez 6 konkretnych etapów: przemyślenie, robienie notatek, planowanie i zaprojektowanie struktury pisania, redagowanie, korekta.
(cytat, str. 80) Jednym ze sposobów na zapamiętanie Twojego pierwotnego celu pisania jest myślenie w kategoriach trzech kolorów: czerwonego, zielonego i niebieskiego. Czerwony oznacza, że jedynie przekazujesz informację: zielony - że wysuwasz pomysły, proponujesz coś, jesteś twórczy; niebieski - że podejmujesz decyzje, dokonujesz wyborów, osądzasz.
(cytat, str. 88 - 89) Główną wskazówką, pomagającą autorom swobodnie napisać bardziej czytelny tekst przekazujący w prosty sposób treść, a jednocześnie cechujący się pewną indywidualnością jest: pisz w sposób podobny do tego jak mówisz.
(cytat, str. 95) Nerwy są niezbędne, by spowodować adrenalinę przez układ krążenia. Pobudza to cały system i zapewnia konieczną ostrość naszemu wystąpieniu.
(cytat, str. 99) Odpowiednia gestykulacja służy podkreślaniu tego, co się mówi. Wszelkie ruchy ramion powinny się rozpoczynać od barku a nie od łokcia. Łokcie nadają siłę gestykulacji, nadgarstki ułatwiają precyzję a dłonie zawierają moc i władzę.