Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Hollins B., Zarządzanie usługami,
Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 2009, ISBN: 978-83-208-1828-4
Poprzednio wprawni rzemieślnicy musieli indywidualnie wytwarzać poszczególne części do każdego urządzenia. Produkcja masowa oznaczała dużą liczbę robotników, a to powodowało problemy w komunikacji i zarządzaniu, z którymi mamy do czynienia do dzisiaj.
( , s. 19)
Ogólnie biorąc, świadczenie usług różni się od produkcji pod pięcioma względami. Projektowanie usługi mogą mieć charakter materialny lub niematerialny. Usługa może się wiązać z artefaktami i z innymi sprawami, w tym komunikacją środowiskiem i zachowaniami. Niezależnie od formy usługi, musi być konsekwentna i łatwa do wykorzystania.
( , s. 23-24)
"(...) organizacji jest potrzebne poczucie kierunku, w jakim zmierza, oraz świadomość, jakie siły w jej otoczeniu będą jej pomagać lub przeszkadzać w osiągnięciu celu."
( , s. 29)
Komentarze i źródła pierwotne: Mintzberg 1994
Nie należy mylić strategii niskich kosztów z małą wartością lub niską jakością.
( , s. 33)
Czy się prowadzi szpital, czy sklep detaliczny, w jakości chodzi o właściwe działanie i dostarczanie pozbawionych wad wyrobów i usług odpowiadających temu, czemu mają służyć.
( , s. 35)
Plan strategiczny powinien być szczegółowym opisem tego, dokąd organizacja chce dojść w ciągu najbliższych kilku lat. Jest zdumiewające, w jak wielu planach strategicznych (...) omawia się jedynie działania przewidziane na następny rok.
( , s. 41)
(...) dbałość o środowisko naturalne nie zawsze daje na rynku taką przewagę, jak dostarczanie produktów o lepszej jakości.
( , s. 42)
Ludzie są jeszcze ważniejsi w sektorze usług, bo z definicji często są częścią składową procesu, a zatem mają bezpośrednią styczność z klientami danej organizacji. Źle wyszkolony pracownik może wyrządzić dużą szkodę organizacji na skutek kiepskich kontaktów z klientem.
( , s. 43)
Motywację można zwiększyć za pomocą następujących sposobów: rotacja prac, rozszerzenie pracy, wzbogacanie pracy, ergonomia, upełnomocnianie.
( , s. 46)
Trzy kluczowe pytania, na które należy odpowiedzieć, oceniając potencjał nowego produktu, są następujące: "Czy to jest realne? Czy mamy szansę na wygraną? Czy warto wygrać". Te same pytania dotyczą znacznej części zarządzania operacjami.
( , s. 54)
Często można się więcej nauczyć z niepowodzenia niż z sukcesu.
( , s. 57)
Każdy nowy produkt (np. odtwarzacz MP3 i DVD) początkowo wprowadza się na rynek w małych ilościach i po wysokiej cenie; następnie ceny i koszty spadają. Wynika to z wysokich kosztów prac badawczo-rozwojowych, a nasilona promocja ulega ograniczeniu w miarę tego, jak klienci lepiej poznają nowy wyrób.
( , s. 59)
Jeżeli wyrób ma odnieść sukces, musi się cechować przewagą nad tym, co już istnieje na rynku - dawać korzyści, które mogą być unikatową ofertą sprzedaży. Konkurentów jest zawsze więcej niż firmy sądzą.
( , s. 60)
Komentarze i źródła pierwotne: Dibb i inni, 2001; Hollins i inni, 2003; Levitt, 1960.
Projektowanie to interdyscyplinarny proces iteracyjny prowadzący do produkcji lub wdrożenia pomysłu lub produktu potrzebnego na rynku, do likwidacji włącznie.
( , s. 72)
Proces projektowania rozpoczyna się od pomysłu lub impulsu (dostosowanego do strategii korporacji) i obejmuje wszystko, aż do zakończenia użytkowania i pozbycia się produktu.
( , s. 86)
Jeżeli przyszłością zarządzania projektami jest teraźniejszość zarządzania projektowaniem, to być może istnieje zapotrzebowanie na rynku na umiejętności zarządzania u tych osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z zarządzaniem projektami.
( , s. 90)
Główną przyczyną niepowodzenia nowych produktów było i jest niedostarczanie przez firmy tego, czego chce klient, czyli innymi słowy, nieznajomość rynku.
( , s. 106)
Komentarze i źródła pierwotne: Cooper, 1988
Określanie ceny na podstawie kosztów jest błędną praktyką. Cena sprzedaży powinna być ustalona na najwyższym poziomie, jaki może być zaakceptowany przez rynek.
( , s. 112)
Menedżer projektowania z prawdziwego zdarzenia to taki, który potrafi skłonić zainteresowanych do powstrzymania się aż do czasu uzyskania dostatecznych informacji, żeby można było opracować odpowiednią usługę. Odpowiednia usługa to taka, która ma wszystkie właściwości odpowiadające klientowi, jest lepsza od konkurencyjnej, a zarazem przynosi organizacji pieniądze.
( , s. 132)
Nie ograniczaj się do tego, co istniało wcześniej. Wyłam się i szukaj nowości, żeby uzyskać istotną przewagę na rynku.
( , s. 149)