Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Plan projektu jest formalnym dokumentem z wieloma składnikami. Nie jest to tylko harmonogram projektu, jaki zawiera pakiet oprogramowania.
( , s. 18)
Diagram sieci jest to specjalny typ grafu, ukazujący wspólne relacje pomiędzy zadaniami projektu.
( , s. 19)
Struktura analizy pracy, znana jako WSB opiera się na hierarchicznym uporządkowaniu zadań projektu i jest zbliżona do struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa.
( , s. 20)
Zakres jest to ilość pracy włożona w wykonanie procesu.
( , s. 21)
"Pnący się zakres" jest nieustającym dodawaniem niezaplanowanej pracy włożonej w projekt.
( , s. 22)
Metodologia jest to zestaw standardów i procedur do zastosowania w danym procesie. Celem metodologii zarządzania projektem jest stworzenie procesu powtarzalnego, a jednocześnie zapewnienie zachowania jakości wśród menadżerów projektu. Dobra metodologia jest łatwa w użyciu, dostarcza trwałych ram, dając jednocześnie możliwość zmienności.
( , s. 26)
Otrzymanie certyfikatu jakości ISO oznacza dla przedsiębiorstwa udowodnienie, że spełnia wymagania określonych standardów jakości, specyficznych dla swojej branży.
( , s. 30)
Niektóre organizacje dokonują oceny wykonalności poprzez niektóre formy zarządzania ryzykiem i zarządzania portfolio. Dowiedz się, czy firma realizuje formalny proces oceny wykonalnośći projektu w fazie początkowej.
( , s. 35)
Szablon jest dokumentem o specyficznym i standardowym układzie dla wymaganych kwestii. Może także zawierać instrukcję wypełnienia. Szablony zarządzania projektem mają zazwyczaj formę edytorów tekstu dla formularzy i sprawozdań, arkuszy kalkulacyjnych dla analizy ryzyka a analizy dochodowo-kosztowej oraz harmonogramów dla struktur analizy pracy.
( , s. 38)
Statut projektu jest dokumentem podpisanym przez sponsora lub klienta (bądź ich obu), wyrażającym aprobatę definicji projektu oraz zezwalającym na jego kontynuację.
( , s. 40)
Sesja wspólnego planowania wymagań jest techniką gromadzenia i uzgadniania wymagań systemu w krótkim czasie.
( , s. 53)
W projekcie nowego systemu zakupów pierwszym krytycznym czynnikiem sukcesu, odnoszącym się zarówno do spełnienia celów pośrednich, jak i osiągnięcia zadowolenia klientów, jest aktywne zaangażowanie w wybór nowego systemu załogi i osoby z zarządu. Drugim czynnikiem, związanym z wykonaniem projektu na czas, jest dostępność wszystkich najważniejszych zasobów wtedy, gdy będą one potrzebne.
( , s. 60)
Kanał komunikacyjny oznacza sposób porozumiewania się pomiędzy dwoma osobami lub grupami ludzi. Aby ocenić liczbę kanałów komunikacji w projekcie zastosuj następującą formułę: K=n(n-1)/2, gdzie n określa liczbę osób wchodzących w skład zespołu projektowego.
( , s. 64)
Czas trwania jest to liczba dni, tygodni lub innych jednostek czasu, jaką zajmuje wykonanie zadania. Wkład pracy natomiast oznacza faktyczną ilość pracy, wyrażoną zazwyczaj w roboczogodzinach.
( , s. 70)
Jakość projektu definiowana jest jako zdolność do spełnienia wymagań projektu. Nie oznacza ona spełnienia oczekiwań klienta, choć poprawnie wykonany projekt powinien im sprostać.
( , s. 73)
Zapytanie ofertowe jest dokumentem zawierającym listę produktów lub usług, które chcesz wykonać, oraz wymagania i kryteria wyboru.
( , s. 75)
Pakiet pracy jest zbiorowym określeniem dla zadania projektu i odpowiadających mu informacji o pracy. Powszechnie ujmowane w nim są: nazwa zadania, harmonogramy, data rozpoczęcia i zakończenia, czas trwania, szacunkowa wartość wkładu pracy, skutki, mierniki ukończenia, wskaźniki jakośći i standardy.
( , s. 88)
MBTI (ang. Myers-Briggs Type Indicator) to wskaźnik typu Myers-Briggs. Obecnie jest to nazwa zastrzeżona przez amerykańską firmę Consulting Psychologist Press, Inc.
( , s. 99)
W podręcznikach anglojęzycznych można spotkać określenie WAVE, które jest skrótem od ang. Weighted Average (czyli: średnia ważona) i oznacza technikę średniej ważonej.
( , s. 117)
Zadanie bezpośrednio poprzedzające to zadanie, od wykonania którego zależne jest inne zadanie, które z kolei jest nazwane zadaniem bezpośrednio następującym.
( , s. 121)