Encyklopedia Zarządzania :: Negocjacje w interesach
Przeglądanie katalogu (kliknij)
Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 11) ...Negocjacje to celowa interakcja, w której każda ze stron będzie starała się umieścić siebie i drugą stronę w jednej, dominującej roli, sprzyjającej osiągnięciu zasadniczego celu, jakim jest porozumienie....
(cytat, str. 12) Sposób postrzegania sytuacji negocjacyjnej wpływa zarówno na przebieg procesów komunikacji i wymiany, jak i na ocenę rezultatu rozmów.
(cytat, str. 31) Istota dylematu polega na tym, że racjonalna decyzja to oczywiście nie przyznać się, ale tylko pod warunkiem, że drugi z podejrzanych również się nie przyzna.
(cytat, str. 55) Racjonalność negocjatorów można rozumieć jako postępowanie racjonalne w znaczeniu rzeczowym, czyli dostosowanie działania do rzeczywiście istniejących warunków.
(cytat, str. 57) Negocjator nie analizuje ... wszystkich możliwych opcji i ich konsekwencji, rezygnując tym samym z rozwiązania optymalnego na rzecz zadowalającego.
(cytat, str. 71) Stosowane przez negocjatora strategie i taktyki można scharakteryzować, odpowiadając na dwa pytania: na co wpływa negocjator oraz jakie są metody tego wpływu..
(cytat, str. 73) Osiągnięcie podstawowego celu negocjatora, czyli przesunięcie porozumienia w pożądanym przez siebie kierunku, to nic innego jak przejaw siły negocjacyjnej.
(cytat, str. 97) Mediację... można zdefiniować jako pomoc udzielaną stronom negocjacji w osiągnięciu porozumienia przez zaakceptowaną przez nie neutralną trzecią stronę.