Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 16) Regóły partnerstwa muszą być formalnie określone i właściwie zrozumiane przez dostawców i klientów, a sam proces powinien być tak, aby wzajemne relacje stale przynosiły korzysći wszystkim jego uczestnikom.
(cytat, str. 17) Celem firmy, i jej kierownictwa, musi być wzbogacanie partnerstwa w taki sposób, aby przynosiło ono coraz większe korzyści, które można osiągnąć dzięki trwałym związkom nie tylko z klientami, lecz także z osobami mającymi wpływ na ich jakość i ciągłość.
(cytat, str. 17) Marketing ten partnerski bowiem ma za zadanie dostosować działania przedsiębiorstwa do oczekiwań pewnych grup klientów, co w końcowym efekcie umożliwi ciągłe dostarczanie oczekiwanej wartości.
(cytat, str. 22) Rosnąca konkurencja oraz rewolucja w zakresie technologii informacyjnej sprawiły, iż tradycyjne sposoby działania firmy na rynku nie odpowiadają już w pełni wymogom współczesnego otoczenia rynkowego. Postępująca dywersyfikacja rynku i związane z tym różnicowanie potrzeb nabywców stworzyły konieczność daleko posuniętej indywidualizacji działań marketingowych. Wymagania te spełniakoncepcja marketingu partnerskiego.
(cytat, str. 29) Osoby zajmujące się marketingiem powinny również przyjąć do wiadomości fakt, że taka segmentacja rynku, jakiej uczono ich na studiach, już nie istnieje. Klasyfikacja konsumentów, czy to według kryterium demograficznego i psychograficznego, czy to według postaw i stylu życia, jest coraz trudniejsza i mniej dokładna.
(cytat, str. 30) Gdyby jednak przyjąć, że jedynym istotnym kryterium klasyfikacji jest zachowanie nabywcy - rozumiane nie jako motyw zakupu, lecz jako nabywanie konkretnych produktów przez konsumentów i klientów instytucjonalnych - okazałoby się, iż rynek dzieli się nie na segmenty, lecz na indywidualnych nabywców.
(cytat, str. 31) Zadaniem sprzedawcy jest ustalenie, które cechy produktu tworzą jego rdeń, czyli decydują o strategicznej wartości dla klienta, a które on sam może skomponować w taki sposób, aby uzyskać oczekiwaną korzyść.Wprowadzenie tej praktyki, nazwanej masową indywidualizacją produktu, wymaga radykalnej zmiany procesów w wielu przedsiębiorstwach.
(cytat, str. 32) Badania rynku trzeba zastąpić zdobywaniem wiedzy o klientach, a obowiązkiem pracowników działu marketingu powinna być pomoc firmie w opracowywaniu stosowanych systemów oraz w zastosowaniu techniki gromadzenia, przechowywania, wyszukiwania, analizowania i prezentowania informacji.
(cytat, str. 35) Marketing partnerski jest to ciągły proces poszukiwania i tworzenia nowej wartości z indywidualnym klientem oraz dzielenia się korzyściami w ramach układu partnerskiego, obejmującego cały okres aktywności nabywczej klienta.
(cytat, str. 46) Koncepcja marketingu partnerskiego zasadniczo różni się od współczesnych teorii zarządzania, poznieważ zakłada uczestnictwo klienta w łańcuchu wartości.
(cytat, str. 51) Marketing partnerski składa się z ośmiu komponentów, odpowiadających poszczególnym elementom przedsięborstwa. Są nimi: 1)kultura organizacyjna i system wartości, 2)kierownictwo, 3)strategia, 4)struktura organizacyjna, 5)ludzie, 6)technologia informacyjna, 7)wiedza, 8)procesy.
(cytat, str. 53) Dopóki kierownictwo będzie zainteresowane odnoszeniem zwycięstw cudzym kosztem, dopóty przedsiębiorstwu nie uda się wprowadzić marketingu partnerskiego.
(cytat, str. 54) Wniosek: zanim kierownictwo zdecyduje się na wprowadzenie marketingu partnerskiego, musi zrozumieć, że dzielenie się jest cnotą, na której opiera się prawdziwe partnerstwo. Jeśli siła przetargowa przedsiębiorstwa jest większa niż jego klientów i dostawców, to propozycja wprowadzenia marketingu partnerskiego, służącego wszystkim zainteresowanych, powinna wyjść od niego.
(cytat, str. 63) Warunkiem wstępnym wprowadzenia marketingu partnerskiego jest uznanie roli, jaką we współczesnym przedsiębiorstwie odgrywa technologia informacyjna.
(cytat, str. 64) Czynnikami umożliwiającymi indywidualną obsługę w całym okresie aktywności nabywczej klienta, a więc czynnikami efektywnego marketingu partnerskiego, są: 1)technologia produkcji; 2)wiedza o kliencie; 3)dostęp klienta do środków komunikowania się i kanałów dystrybucji.
(cytat, str. 70) Marketing tradycyjny "umarł",ponieważ dawne zasoby wyboru klientów i zaspokajania ich potrzeb straciły rację bytu. "Winą" za jego śmierć należy obciążyć technologię informacyjną, która otworzyłą przed praktykami marketingu nieznane dotąd możliwości.
(cytat, str. 71) Taki tradycyjny marketing nie budzi zastrzeżeń wówczas, gdy celem przedsiebiorstwa jest obsługa konkretnego segmentu rynku. Powinien być on jednak zupełnie inny w sytuacji, gdy segmentem jest tylko jeden nabywaca, a celem - wspólne tworzenie z nim wartości tak długo, jak długo pozostaje on klientem firmy.