Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Wachowiak A., Komunikacja społeczna i negocjacje w biznesie,
Wyższa Szkoła Zawodowa Handlu i Rachunkowości, Poznań 2001, ISBN: 83-912879-1-2
Chińczycy, znani nie tylko z wynalazku porcelany, lecz również ze swych trafnych metafor, mawiali, iż jeśli łódka popłynie wzdłuż rzeki, to można ją zawrócić, natomiast skutków wypowiedzianego nieopatrznie słowa nie da się cofnąć. Siła żywego słowa, jego moc ekspresji jest więc bardzo znacząca, zarówno w sensie korzyści, jak i destrukcji.
( , s. 11)
Negocjator uczy się na własnym doświadczeniu
( , s. 14)
negocjujemy wówczas, gdy strony chcą coś od siebie otrzymać, mają wspólny interes. W sytuacji, gdy występuje interes tylko jednej strony, nie negocjujemy, ponieważ to strona dominująca dyktuje swoje warunki, na które możemy się zgodzić lub nie.
( , s. 14)
stosowanie metod dominacyjnych udaje się przeważnie tylko raz. Na długą metę psują one wzajemne kontakty, osłabiają wzajemne zaufanie i niszczą możliwość długofalowej współpracy.
( , s. 15)
Jak już wiemy, dość częstą sytuacją w trakcie komunikacji jest funkcjonowanie stron jakby na różnych poziomach potrzeb. Zazwyczaj wówczas przypisujemy adwersarzowi nie te potrzeby, które rzeczywiście są dla niego w danym momencie ważne. Komunikacja wtedy przebiega mało harmonijnie, ponieważ u źródeł tego zakłóconego procesu leży dysonans potrzeb.
( , s. 18)
Całe nasze życie, począwszy od jego pierwszych chwil, jest ciągłym zdobywaniem nowych doświadczeń.
( , s. 20)
Nie ulegajmy więc porywom pierwszych wrażeń. Ponad wrażenia przedkładajmy postawę otwartą na kontakt- tylko ten umożliwia bowiem rozpoznanie strony przeciwnej, jej zamiarów i potrzeb.
( , s. 20)
Dobre kupieckie porzekadło mówi, że nie ma złych klientów, są jedynie nasze niewłaściwe sposoby postępowania z pewnymi typami klientów.
( , s. 21)
Skuteczna komunikacja to taka, w której odbiorca zrozumiał nas dokładnie tak, jak zamierzaliśmy być zrozumiani.
( , s. 22)
Trzeba więc zawsze oddzielić osobę od problemu.
( , s. 24)
jeden niezadowolony klient ma wpływ na około piętnastu dalszych.
( , s. 27)
Stali klienci stanowią aż 80% obrotu firm, zmienni tylko 20%. Sensowne działanie firmy to takie, aby zatrzymać klienta, aby był zadowolony i aby wracał.
( , s. 27)
Nawiązywanie kontaktu emocjonalnego z klientem 1. Pozwól klientowi pokierować rozmową. 2. Unikaj kontrowersyjnych tematów. 3. Rozmawiaj o zainteresowaniach klienta. 4. Unikaj chwil ciszy. 5. Kontroluj pierwsze wrażenie.
( , s. 28)
kompetencja socjalna jest nie tylko przydatna, lecz również wysubtelnia i wyostrza nasze postrzeganie tak, jak nauka nowych określeń kolorów sprzyja ich dostrzeżeniu.
( , s. 29)
Aby konflikt rozwiązać w sposób konstruktywny, muszą być spełnione następujące warunki: - należy dążyć do wspólnych rozwiązań, - nie rujnować klimatu wzajemnego zaufania, - dbać o utrzymanie komunikacji między stronami, - dokonać precyzyjnej analizy konfliktu.
( , s. 32)
Negocjacje- to przede wszystkim dobre przygotowanie. Od niego przede wszystki zależy sukces.
( , s. 35)
syntezą nowoczesnych metod marketingu będzie produkt powiązany z ceną i marką.
( , s. 40)
Analizowanie opinii utraconych klientów jest bardzo ważnym działaniem marketingowym, bowiem odpowiedzi na pytania, co dana osoba sądzi o obsłudze pozwala dostrzec dokładnie to, czego się nie widzi, będąc wewnątrz.
( , s. 41)
Klient kupuje to, czego pożąda, kiedy pożąda tego bardziej niż swoich pieniędzy.
( , s. 42)
Pierwsze więc wrażenie jakie wywiera klient, wykorzystajmy jako ważne źródło informacji o jego potrzebach i o nim samym, zamiast przyklejać mu etykietki. rozumienie i uświadomienie potrzeb klienta służy nam po to, aby sprzedać produkt lub usługę naszej firmy.
( , s. 47)