Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Hamrol A., Zarządzanie jakością z przykładami ,
Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2005, ISBN: 83-01-14486-6
Jakość oznacza stopień,w jakim zbiór inherentnych właściwość spełnienia wymagania.
( , s. 19)
Charakterystyka jest zbiorem cech powiązanych z pewną jednorodną właściwością
( , s. 21)
Cechą jest każdy- mierzalny lub niemierzalny, ale dający się opisać słownie element orzekający o danym obiekcie (produkcie działaniu) lub o jego właściwościach.
( , s. 21)
Skala porządkowa- korzysta się z niej jeśli wyniki obserwacji cech wielostanowych mogą być uporządkowane w zależności od ich rozmiarów lub znaczenia.
( , s. 31)
Skalę nominalną- stosowaną do porządkowania wyników obserwacji cech, które mogą być przypisane do grupy/klasy. Skala ta opisuje tylko pewną właściwość , nie wartościując jej.
( , s. 31)
Funkcje zarządzania-Zarządzanie przejawia się w spełnianiu wymienionych funkcji planowania, organizowania, przewodzenia, kontrolowania oraz dodatkowo -w zarządzaniu jakością - doskonalenia.
( , s. 57)
Przewodzenia motywowanie- przewodzenie sprowadza się do bieżącego oddziaływania podmiotów ze sfery zarządzania na podmioty ze sfery wykonania, zmierzającego do ukierunkowania procesów wykonawczych na realizacje planów w ramach utworzonej struktury organizacji
( , s. 58)
TQM-sposób zarządzania organizacja skoncentrowany na jakości, oparty na udziale wszystkich członków organizacji i nakierowany na osiągniecie długotrwałego sukcesu dzięki zadowoleniu klienta oraz korzyściom dla wszystkich członków organizacji i dla społeczeństwa.
( , s. 67)
Idea koncepcji Six Sigma -zgodnie z nią poprawa jakości ma tylko wtedy sens , gdy przynosi korzyści klientom i organizacji. W stwierdzeniu tym zawarta jest istota Six Sigma, której głównym celem jest poprawa wyników finansowych za pomocą doskonalenia jakości. Zerwano w niej założenia ze jakość jest celem samym w sobie.
( , s. 77)
Misja-określa cel istnienia organizacji. Wizja- określa długofalowa przyszłość organizacji.
( , s. 94)
Podejście procesowe oznacza ze organizacja koncentruje się przede wszystkim na realizowanych w niej procesach a nie na jednostkach organizacyjnych stanowiskach pracy czy funkcjach.
( , s. 107)
Cele doskonalenia wskaźniki wskaźnik powinien być; Wart pomiaru jego pomiar musi dawać korzyść Mierzalny; jeśli wskaźnika nie można wyznaczyć z rozsądna dokładnością, nie jest możliwe jego nadzorowanie Wartość docelowa wskaźnika musi być osiągalna stawianie nierealnych celów działa na pracowników demobilizująco.
( , s. 115)
Zarządzanie jakością - skoordynowane działania dotyczące kierowania organizacja i jej nadzorowania w odniesieniu do jakości
( , s. 132)
Księga jakości stanowi podstawowy dokument dostarczający informacji o systemie zarządzania jakością w organizacji i to zarówno klientom jednostce certyfikującej jak i pracownikom.
( , s. 159)
Procedury są w systemie zarządzania jakością podstawowym dokumentem określającym zasady i tryby postępowania odpowiedzialność za działania oraz warunki ich nadzorowania
( , s. 161)
Założenia ogólne systemu HACCP Produkowanie bezpiecznej żywności czyli takiej która jest wolna od skażenia czynnikami fizycznymi chemicznymi biologicznymi i mikrobiologicznymi od dawna jest przedmiotem uwagi nadzoru państwowego producentów i konsumentów
( , s. 177)
Systemy zarządzania środowiskiem -organizacje wdrażają systemy zarządzania środowiskowego przede wszystkim w celu usystematyzowania działań prowadzących do minimalizowania negatywnego wpływu swojej działalności podstawowej na środowisko
( , s. 190)
Przez zarządzanie zintegrowane rozumie się zazwyczaj umiejętne leczenie systemów zarządzania jakością środowiskiem i bezpieczeństwem. Celem integracji systemów zarządzania jest przede wszystkim harmonizowanie i koordynowanie działań realizowanych w różnych systemach
( , s. 199)
Audyt jest narzędziem oceny i doskonalenia systemu zarządzania jakością.W normie PN-EN ISO 9000:2001 audyt zdefiniowano jako systematyczny niezależny i udokumentowany proces uzyskiwania dowodu z audytu oraz jego obiektywnej oceny w celu określenia stopnia spełnienia kryteriów audytu.
( , s. 201)
Znak CE od momentu wejścia Polski do UE obowiązuje w Polsce unijny system oceny zgodności wyrobów przemysłowych. Widocznym dowodem na zgodność wyrobów jest znak CE umieszczony na wyrobie.
( , s. 217)