Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy (0 - 6 z 6)
(cytat, str. 23) (Bożek, Makowiec) Dłużej funkcjonujące zespoły popadają często w stan błogiego samozadowolenia i nie zauważają zachodzących obok zmian. Grupy takie zamykają się w sobie i ignorują istnienie innych, zwłaszcza takich, od kótrych mogą oczekiwać krytycznej oceny. Mała rotacja członków grupy również obniża poziom kreatywności.
(cytat, str. 98 - 99) (Piórkowska) Socjalizacja to proces dostosowania pracownika do kultury zbiorowej, proces dzięki któremu pracownik zaczyna doświadczać tego, czego dowiedział się w trakcie orientacij.
...proces powstawania i rozwoju osobowości zachodzący we wzajemnej zależności ze społecznie przekazywanym środowiskiem socjalnym i materialnym.
(cytat, str. 171 - 172) (Beliczyński) Zamiennie używa się pojecia metody i techniki.
Błednie uważa się iż .... (słowa kluczowe) to synonimy metody lub techniki. Istnieją międzynimi istotne różnice znaczeniowe. W zasadzie metody i techniki należy traktować jako instrumenty zarządzania.
Metoda rozumiana jako zaplanowane i skierowane na jakić cel postępowanie, może po osiągnięciu pewnej biegłości przejść w technbikę, umiejętności.
(cytat, str. 172) (Beliczyński) Technika zarządzania jest narzędziem, za pomocą którego kierownik może rozwiązywać konkretne problemy dotyczące funkcjonowania i rozwoju organizacji. TEchniki zarządzania stanowią procedury i instrumenty służące do rozwiązywania konkretnych problemów zarządzania oraz umiejetności pozwalające menedżermom skutecznie realizować ściśle określone cele i zadania organizacji.
(cytat, str. 359) (Grunwald, Mikołajczewska, Wróblewswki) Zgodnie z prakseologiczną teorią motywacji, człowiek podejmujący decyzję o dzieleniu się wiedzą z innymi, analizuje nie tylko korzyście, ale równieć nakłady jakie musi ponieść.
(cytat, str. 379) (Leja) ... na uczelni zjawisku redundancji wiedzy towarzyszą trudności w jej wykorzystaniu ze względu na sztywne struktury organizacyjne.