Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 98) Do problemów należy podchodzić w sposób strukturalny. Rozwiązywanie problemów to nasz zawód, a nie hobby, dlatego nie możemy polegać na tym, co się nam wydaje, ale na konkretach. Tylko w ten sposób osiągniemy nasz cel.
(cytat, str. 13) Celem rachunkowości finansowej jest gromadzenie i przetwarzanie informacji o działalności jednostki gospodarującej oraz prezentacja tych informacji w formie sprawozdań finansowych obejmujących bilans (balance sheet) i rachunek wyników (income statement), a także sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych (statement of cash flows).
(cytat, str. 91) Gdy występujemy w roli zawodowego mówcy, sprzedawcy, negocjatora lub kogoś podobnego, zawsze łatwiej jest nam dotrzeć do celu, gdy jest on jasno określony. Ponadto jeśli tylko jesteśmy czujni, możemy szybko zauważyć ewentualny opór.
(cytat, str. 31) Cele należy zdefiniować oddzielnie dla każdego procesu w przedsiębiorstwie. Istotne znaczenie mają nie tylko cele finansowe, równie ważne są cele, które określić można jako jakościowe, dotyczące usług oferowanych przez przedsiębiorstwo klientom
(parafraza, str. 150) Cele projektu: 1. Cel strategiczny (nadrzędny cel uczelni): podniesienie prestiżu i krajowej oraz międzynarodowej pozycji uczelni. 2. Cel specyficzny (wspomagający cel strategiczny): wdrożenie zautomatyzowanego procesu organizaowania konferencji, które determinują nowe możliwości rozwoju kadry.
(parafraza, str. 204) Celem prawa upadłościowego powinna być pomoc osobom, które z przyczyn losowych nie są w stanie wywiązać się z zaciągniętych "w dobrej wierze" zobowiązań. Ustawa winna funkcjonować w oparciu o zasady sprawiedliwości i słuszności. Ponadto, ustawa nie może być instrumentem do leczenia biedy. Według badań rynku amerykańskiego, osoby ubogie, które ogłosiły upadłość raz, chciały uczynić to ponownie.
(cytat, str. 85) " W wypadku coachingu cel jest rezultatem, efektem, punktem, do którego klient dąży. Uwaga osób współpracujących - coach i klienta - w procesie coachingowym jest zatem skoncentrowana na przyszłość. Przeszłość klienta nie jest obszarem poddawanym analizie lub dzieje się to w stopniu znikomym. Istotą procesu jest osiągnięcie celu. Wszystkie działania, które odbywają się na tej drodze, można nazwać zadaniami. Wykonywanie ich służy temu, by cel zrealizować. Zadania/działania są zatem kolejnymi krokami niezbędnymi do uzyskania pożądanego rezultatu."
Słowa kluczowe:cel Komentarze i źródła pierwotne: Hammer M., Champy J.,Reengineering the Corporation: A Manifesto for Business Revolution Harper Business, New York 1993.
(cytat, str. 214) "Celem coachingu nie jest skupienie się na rozwiązywaniu problemów związanych z przeszłością i traumą klienta. Jest to działanie skierowane na osobisty rozwój i na zapoczątkowanie zmiany w życiu klienta - zmiany mającej umożliwić osiągnięcie pożądanych przez niego celów."
Słowa kluczowe:cel Komentarze i źródła pierwotne: E. Dichtl, O. Issing, Exporte als Herauforderung fur die deutsche Wirtschaft, Deutscher Instituts-Verlag, Koln, 1984
(cytat, str. 34) Celem analizy wielkości zamówień jest regularna kontrola i poprawa struktury wielkość zamówień, dlatego tez należy wyliczać miesięczną lub roczną przeciętną wartość zamówień.
(cytat, str. 194) Analiza wartości może sobie stawiać rozmaite cele. Oprócz obniżenia kosztów są to również: wzrost wydajności, zwiększenie zysku, poprawa jakości, reorganizacja i efektywne wykorzystanie siły roboczej.
(cytat, str. 13) Do istotnych celów przedsiębiorstwa zaliczamy poprawę rentowności, zagwarantowanie płynności środków obrotowych i podwyższenie gospodarności.
(parafraza, str. 88) Rysunek 23 przedstawia cele metod rachunku inwestycyjnego. Są to: opłacalność poszczególnych zamierzeń inwestycyjnych, wybór obiektów inwestycyjnych w przypadku kilku wariantów oraz tworzenie programów inwestycyjnych.
(cytat, str. 68) Znajomość celu, do którego dąży firma, i określenie kierunku, w którym będzie zmierzało wykorzystania zasobów posiadanych przez organizacje, jest konieczne do tego, aby poszczególne jednostki nie podejmowały decyzji sprzecznych z interesem całej organizacji.
(cytat, str. 252) Kierownictwo centrum zależy od centralnego zarządu, ponieważ to zarząd określa sposoby postępowania, zasady rachunkowości, strategiczne cele do realizacji, ustala globalną strategię oraz ma w swej dyspozycji środki personalne w stosunku do kierownictwa obszaru (możliwość jego wyboru i odwołania czy motywacji).
(cytat, str. 30) Informacja nie musi być koniecznie wiedzą, musi być jednak celowa. Dlatego informację można definiować jako wiedzę zorientowaną na cel.
(cytat, str. 74) Celem budżetowania jest zapewnienie efektywnego zagospodarowania z reguły ograniczonych zasobów, jakimi dysonuje przedsiębiorstwo, przez ukierunkowanie decydentów na ustalone cele i zobowiązane ich do odpowiedzialności za uzyskane wyniki.
(cytat, str. 106) Na niewłaściwą realizacje planu składają się: nie dążenie do ustalonego celu, nie wykorzystanie planowanych zasobów bądź nie wykonanie ustalonych działań.