Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(parafraza, str. 31) Chcąc ustalić, którym zadaniom należy dać pierwszeństwo, można je oceniać wg kryterium ważności i pilności. Taki podział przedstawia Rysunek 4.
(cytat, str. 246) Zadania zarządzania logistycznego możemy podzielić na logistykę zaopatrzenia, produkcji, dystrybucji i utylizacji, logistyka obejmuje zatem różne zakresy odpowiedzialności.
(cytat, str. 80) Zadanie operatywnego planowania programu produkcji polega na tym, aby określić w jego ostatecznej wersji rodzaj i ilość wytwarzanych produktów przy zachowaniu następujących założeń: 1.Ceny produktów 2.Koszty produktów 3.Obciążenie mocy przerobowych na produkt 4.Moce produkcyjne
(cytat, str. 333) Projekt, o odróżnieniu od rutynowego procesu przedsiębiorstwie, to jednorazowe zadanie określane co do czasu trwania, przywiedzionych zasobów i celu jego realizacji, będące często zadaniem interdyscyplinarnym w stosunku do organizacji przedsiębiorstwa.
(cytat, str. 18) "Zadanie inwestycyjne jest to część zakresu rzeczowego przedsięwzięcia inwestycyjnego, która może funkcjonować niezależnie i zarazem przynosić konkretny wymierny efekt, tzn. może być przekazana do użytkowania przed zakończeniem całego przedsięwzięcia."
(cytat, str. 88) "Zadanie to cel przydzielony konkretnej osobie. Określa jednoznacznie wynik (normę) do osiągnięcia w danym czasie, z jednoczesnym przydzieleniem środków oraz określeniem uprawnień i odpowiedzialności."
(cytat, str. 3) Zadanie lub zdarzenie jest to dająca się podzielić jednostka wykonanej pracy związanej z projektem. może ono zawierac lub nie "podzadania".
Słowa kluczowe:projekt, zadanie, zdarzenie Komentarze i źródła pierwotne: M. Goliński, Od rynków elektronicznych do gospodarki elektronicznej. Podstawowe aspekty teoretyczne. Implikacje gospodarcze, raport badawczy, Katedra Informatyki Gospodarczej, Szkoła Główna Handlowa, Warszawa 1999.
(cytat, str. 70) Partner strategiczny ma do spełnienia pięć zadań: 1.Unikać tzw. SPOTS (strategic plans on top shelf), czyli "planów strategicznych odkładanych do szuflady", 2.Stworzyć zrównoważoną kartę wyników, 3.Dostosować plany z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi do ogólnego biznesplanu, 4.Wystrzegać się szybkich rozwiązań, 5.Położyć w firmie nacisk na znaczenie kompetencji.
(cytat, str. 202) Kluczowa rola specjalistów ds. personalnych jako animatorów zmian polega na realizowaniu następujących zadań: -rozpoczęcie transformacji od działu personalnego -działanie w charakterze katalizatora zmian- wspieranie ich i projektowanie, -współpraca z menedżerami liniowymi przy wykorzystaniu "listy kontrolnej pilota" do diagnozowania zmian.
(cytat, str. 41) Podstawowe zadanie menedżera zarządzającego strategicznymi zasobami ludzkimi polega na przełożeniu strategii przedsiębiorstwa na priorytety działu personalnego.
(cytat, str. 34) Zadanie określa jednoznacznie wynik (normę) do osiągnięcia przez konkretną osobę w danym czasie, z jednoczesnym przydzieleniem środków oraz określeniem uprawnień i odpowiedzialności.
(cytat, str. 42) Zadaniem Komisji Trójstronnej stało się bowiem negocjacyjne ustalenie kształtowania płac w ciągu danego roku budżetowego
Słowa kluczowe:zadanie, Komisja Trójstronna, płaca Komentarze i źródła pierwotne: Zalecenie Komisji z dnia 03.04.1996 r., nr 96/280/WE Official Journal 30.04.1996, No. L 107, pkt 4
(cytat, str. 94) "Wykonanie zadania - pisze S. Shingo - nie powinno być źródłem zmęczenia do momentu, kiedy konieczny jest odpoczynek, i tym bardziej nie powinno stwarzać sytuacji, w której trzeba bez przerwy się zastanawiać".
(cytat, str. 62 - 63) Kluczowym oczywiście momentem w całym postępowaniu mediacyjnym jest bezpośrednie spotkanie się stron konfliktu. Z tego powodu ważne jest miejsce, w którym się ono odbywa, (...). W spotkaniu mogą - za zgodą stron - brać udział ich przedstawiciele, np. obrońca czy pełnomocnik, a w sprawach nieletnich - zawsze ich rodzice lub opiekunowie. Mediator musi stworzyć odpowiednią, przyjazną obu stronom atmosferę. Musi być wobec obu z nich jednakowo uprzejmy i sympatyczny. Musi przełamać ich początkową nieufność do siebie, czyli mieć łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi. Spotkanie jest nieformalne. Strony zasiadają przy jednym stole i mają takie same prawa, gdy chodzi o prezentowanie swoich wersji zdarzenia, emocji, odczuć, wrażeń, pretensji. Mediator to słuchacz, który jedynie stara się łagodzić powstające napięcia, podtrzymać w razie potrzeby dialog, pozwolić się stronom wygadać. Jego zadaniem jest doprowadzenie do kompromisu. Mediator styka się z różnymi osobami. Mogą w spotkaniu brać udział agresywne, nastawione roszczeniowo ofiary i pasywni, przegrani przestępcy. I na odwrót. Może być też tak, że obie strony są uległe, jedna chce ustąpić drugiej. Mediator musi umieć zatem zakwalifikować je do którejś z tych kategorii i - stosownie do tego - odpowiednio rozegrać spotkanie. Żadna ze stron nie może przecież czuć się przegrana. Mediacja a dokładnie jej wynik, ma satysfakcjonować obie strony. Na tym polega sens i powodzenie całej instytucji.
Słowa kluczowe:spotkanie nieformalne, zadanie, mediacja, mediator Komentarze i źródła pierwotne: Cytowany rozdział dotyczy głównie Studiów Podyplomowych "Zarządzanie Projektami", akredytowanych przez Project Management Institute, prowadzonych przez Katowicką Akademię Ekonomiczną i kanadyjską uczelnię Universite du Quebec.
(cytat, str. 31) Idealnie biorąc kluczowe obszary zadań powinny: być nastawione na wyniki, obejmować wszystkie zadania które wykonujesz, być wyrażone w sposób wyraźny, zwięzły i w takiej liczbie, z którą można sobie poradzić.
(cytat, str. 29) Zadanie - jest to cel lokalny i cząstkowy, sformułowany przez wyższy szczebel kierownictwa dla szczebla niższego, określający w przyjętych jednostkach miary i w czasie stan podukładu, wymagany przez przełożonych, i wynikające stąd obowiązki otrzymującego zadanie.
Słowa kluczowe:zadanie Komentarze i źródła pierwotne: Mariusz Kopniak