Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: wariant decyzyjny (0 - 4 z 4)
(cytat, str. 73) "Najogólniejszymi miarami powodzenia realizacji projektu w punktach kontrolnych planu lub też po jego zakończeniu są odchylenia od planowanego harmonogramu lub też budżetu. Niepewność i ryzyko, którymi w różnym stopniu obarcozne są wszystkie prognozy i założenia dotyczące stanu systemu i jego otoczenia w przyszłości, powodują konieczność badania wrażliwości systemu i planowania zabezpieczeń w razie wystąpienia wrunków niekorzystnych."
"Wariant decyzyjny to dopuszczalne rozwiązanie problemu decyzyjnego odmienne od pozostałych rozwiązań dopuszczalnych, mogące jednakże stanowić ich odmianę lub modyfikację. Wariantami decyzyjnymi w procesach planowania projektu nazywamy zazwyczaj wzajemnie wykluczające się rozwiązania projektowe, charakteryzujące się specyficznymi wektorami ocen kryteriów. Warianty rozwiązań projektowych mogą stanowić zarówno powielenie zastosowanych w przeszłości rozwiązań i ich dostosowanie do potrzeb bieżącego problemu, jak również być rezultatem twórczych działań członków zespołu projektowego. Generowanie nowych wariantów projektowych jest podstawowym problemem planowania projektów o dużym stopniu innowacji."
(cytat, str. 32) Przez wariant decyzyjny rozumie się zatem określony stan procesu negocjacyjnego, będący realizację wszystkich kwestii podlegających negocjacjom, który może zaistnieć w drodze ustaleń negocjacyjnych
(cytat, str. 33) Istnieją więc warianty decyzyjne, które uważane są za uczestników negocjacji za dopuszczalne, co do których negocjatorzy nie są zgodni w ocenie możliwości ich zaakceptowania, negocjacje zaś służyć mają wyłonieniu spośród wariantów dopuszczalnych takiego, który byłby satysfakcjonujący dla obydwu stron konfliktu.
(cytat, str. 46) negocjator 1 wybiera wariant x należący do Sa biorąc pod uwagę poprzednią decyzję i dążąc do wzrostu poziomu satysfakcji swojego partnera. Warto zauważyć, że takie postępowanie nie musi być równoznaczna z dokonywaniem ustępstw przez negocjatora 1. Co więcej, wybierając wariant decyzyjny ze zbioru wariantów bezpiecznych może on równocześnie podnieść swój poziom wyników. W tym przypadku wybrany wariant zwany jest także wariantem wspólnych korzyści.