Encyklopedia Zarządzania :: przygotowanie do negocjacji
Przeglądanie katalogu (kliknij)
Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: przygotowanie do negocjacji (0 - 13 z 13)
(cytat, str. 106) W negocjacjach stosunek prac przygotowawczych do bezpośrednich rozmów zdecydowanie wypada na korzyść tych pierwszych. DO YOUR HOMEWORK! - odrabiaj zadanie domowe - przestrzegają nas zachodni doradcy i czasem nadziwić się nie mogą kiepskiemu poziomowi naszego przygotowania do ważnych rozmów. Powtórzmy, że negocjacje przegrywa się przy stole obrad, a wygrywa się je w toku prac analitycznych i koncepcyjnych.
(cytat, str. 320) "W ramach przygotowania do negocjacji istotne jest sprecyzowanie przedmiotu, zakresu oraz celu negocjacji. Szczególny nacisk warto położyć na zdefiniowanie tego, co będzie przedmiotem wymiany w trakcie negocjacji."
Słowa kluczowe:przygotowanie do negocjacji Komentarze i źródła pierwotne: Aplikacja elementów teorii zbiorów rozmytych do określania informacji jako odwzorowania rzeczywistości-M.Krupa
(cytat, str. 61) Przygotowanie do negocjacji obejmuje różne aspekty, takie jak: - treść negocjacji, - organizacja negocjacji, - miejsce, - czas, - dane dotyczące uczestników.
(cytat, str. 26) Zebrane informacje powinny zostać zapisane. Nie możesz polegać na swojej pamięci. W trakcie zbierania danych łatwo jest zrobić notatki, które mogą okazać się istotne podczas negocjacji. Z reguły w danym biznesie powtarzają się dwa typy negocjacji. Możesz mieć dla nich oddzielne notesy.
(cytat, str. 35) W negocjacjach zebranie informacji na temat partnera jest naprawdę kluczową sprawą. Aby otrzymać to, czego potrzebujesz i chcesz, musisz poznać jego czułe miejsca - czyli to, co go włącza lub wyłącza. Ludzie nie mają ochoty dać Ci tego, czego chcesz, chyba że sami czerpią z tego korzyść. Odkrycie, co ma dla nich znaczenie i jak mogą skorzystać na negocjacjach, jest najważniejszą rzeczą, której musisz o nich się dowiedzieć.
(cytat, str. 36) Robienie notatek na temat partnera w negocjacjach jest ważniejsze od robienia notatek o temacie samych negocjacji. Brak wiedzy o przeciwniku jet najczęściej spotykanym błędem. Aby go uniknąć, powinieneś zatrzymywać każdą uzyskaną informację. Zapisz ją. Zachowaj. Dodaj do listy nowe rzeczy. Informacja to prawdziwy skarb.
(cytat, str. 38) Jeżeli bierzesz udział w negocjacjach międzynarodowych, musisz być przygotowany na ogromną ilość zagadnień. Większość ludzi wie z wyprzedzeniem czasowym, że ich firma przymierza się do negocjacji międzynarodowych. Jeżeli czujesz, że czekają Cię negocjacje tego typu, zacznij przygotowywać się jak najwcześniej. Zbierz jak najwięcej informacji o kulturze, przepisach prawa i zwyczajach panujących w interesach w danym kraju.
(parafraza, str. 48) Słowo pisane ma wielką moc w naszej kulturze. Harmonogram leżący przed oczami ma w sobie moc i władzę. Plan wprowadza również ład. Zachęca ludzi do robienia notatek - przecież plan to nic innego, jak rodzaj szkicu. Tworzenie harmonogramu może być sztuką samą w sobie. Oto kilka wskazówek: 1. Zapisz wszystkie tematy, na które chcesz rozmawiać, i wszystkie rzeczy, których chciałbyś się dowiedzieć. 2. Zaznacz wszystkie punkty, które chcesz uwzględnić w ostatecznej wersji planu. 3. Kiedy już wiesz, o czym chcesz rozmawiać, ustal kolejność. 4. Zrób kopię harmonogramu dla każdego uczestnika negocjacji.
(parafraza, str. 186 - 188) Dokładne przygotowanie się do rozmów jest podstawą sukcesu. Niepodważalną prawdą jest, że NIEPOWIEDZENIE W PLANOWANIU TO PLANOWANIE NIEPOWIEDZENIA. Przed rozpoczęciem rozmów warto poświęcić nieco czasu i wysiłku na doprowadzenie się do dobrego stanu psychicznego. Istnieje wiele sposobów zwiększenia własnej potencji twórczej, dzięki której wytwarzane pomysły stają się nowatorskie i przydatne w konkretnej sytuacji. Do sposobów tych należą:
prowokowanie wątpliwości polegające na starannym sformułowaniu problemu i podkreśleniu wszystkich kwestii które budzą wątpliwości, a następnie na ich definiowaniu i sprawdzeniu tych definicji;
stymulowanie przypadków słów- polega na przypadkowym doborze słów np. z encyklopedii lub słownika językowego, a następnie na szukaniu związku między naszym problemem a danym pojęciem, ideą, słowem itd.;
metaforyczne rozwijanie cech- polega na wypisaniu wszystkich możliwych cech związanych z naszym problemem, a także wszystkich rzeczy mających z nim jakiś związek. Następnie każda z cech zostaje staje się obiektem kolejnego charakteryzowania.
(cytat, str. 94) ,,Generalnie mówiąc, w przygotowaniach tych można wyróżnić trzy etapy: 1.Diagnozowanie: zebranie i wymiana informacji na temat treści negocjacji, klimatu, równowagi sił oraz mocodawców. 2.Cel:określenie pożądanego wyniku. 3.Procedury : przygotowanie taktyczne i strategiczne.Najważniejszymi elementami są tu: -Wypracowanie wariantów pozwalających na zachowanie elastyczności. -Przygotowanie taktycznego zestawu ruchów początkowych . -Sformułowanie ogólnego planu strategicznego''.
(cytat, str. 35) ,, Przed każdym spotkaniem przygotuj się. Po każdym spotkaniu oceń swoje postępy,przystosuj swoją strategię i przygotuj oceń swoje postępy, przystosuj swoją strategię i przygotuj się ponownie. Sekret skutecznych negocjacji jest prosty: przygotuj się''.
(cytat, str. 65 - 66) Za najlepszą formę przygotowania się do negocjowania - na podstawie wielu polskich i zagranicznych doświadczeń - należy uznać uprzednią symulację rozmów. Polega ona (w najprostszej wersji) na tym, że prosimy kogoś (dobrze zorientowanego w problemie) o próbne odbycie z nami negocjacji.
Słowa kluczowe:przygotowanie do negocjacji Komentarze i źródła pierwotne: H.Meffert, Stadtemarketing-Pflicht oder Kur?, Symposium Standtvisionen, Standtstrategien und Standtemarketing in der Zukunf, Munster, 2-3 marca 1989.
(cytat, str. 65 - 66) Za najlepszą formę przygotowania się do negocjowania - na podstawie wielu polskich i zagranicznych doświadczeń - należy uznać uprzednią symulację rozmów. Polega ona (w najprostszej wersji) na tym, że prosimy kogoś (dobrze zorientowanego w problemie) o próbne odbycie z nami negocjacji.
Słowa kluczowe:przygotowanie do negocjacji Komentarze i źródła pierwotne: Poszczególne fazy zostały szczegółowo opisane na str 58-61