opanowanie konfliktu

Z Encyklopedia Zarządzania
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Portal moze zapisywać w przeglądarce uzytkownika informacje związane z logowaniem oraz statystykami oglądalności. Jeśli nie zgadzasz się z tym, opuść stronę.

Przeglądanie katalogu

Przeglądaj katalog według:
Autorzy  Tytuły  Słowa kluczowe

Wyszukiwarka pełnotekstowa

Wpisz słowa kluczowe oraz modyfikatory. W razie potrzeby, skorzystaj z instrukcji obsługi wyszukiwarki. Instrukcja wyszukiwarki (ukryj)
 

Cytaty i parafrazy (0 - 1 z 1)
Maurice Bercoff, Negocjacje : harwardzki projekt negocjacyjny w 10 pytaniach. , Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 2007, ISBN: 978-83-208-1700-3 (18+0)
  • (cytat, str. 95) Opanowanie konfliktu wymaga, wszyscy to wiemy, dużej dozy samozaparcia, zaufania do siebie i kontrolowania swoich emocji. Nie zawsze jest łatwo nie ulec pokusie zareagowania poprzez wysłuchanie i wyrażenie swoich emocji: "To, co pan powiedział, bardzo mnie dotknęło. Z pewnością pan tak nie myśli." W takiej sytuacji sposobem na okazanie woli wyjścia z impasu byłoby powołanie się na odmienne postrzeganie problemów. Taka postawa jest znacznie bardziej produktywna niż seria wzajemnych oskarżeń, gdy każda stara się przerzucić winę na drugiego.
    Kiedy już znajdujemy się w sytuacji narastającego konfliktu, nie sprzyja to racjonalnemu rozpoznaniu jego strukturalnych elementów i przedstawieniu swojego stanowiska w neutralnych słowach i na podstawie faktów.
  • Słowa kluczowe: opanowanie konfliktu
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Widok
Działania
cytaty