Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: ubezpieczenie (0 - 20 z 20)
(cytat, str. 159) Zasadniczymi aktami prawnymi, które regulują sprzedaż ubezpieczeń przez Internet, są: Kodeks Cywilny, Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz Dyrektywa 2002/65/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 23 września 2002 r. dotycząca sprzedaży konsumentom usług finansowych na odległość.
(cytat, str. 162) Zakup ubezpieczenia jest procesem i się z kilku etapów: identyfikacji problemu, poszukiwania informacji, oceny alternatyw, zakupu oraz zachowania po dokonaniu zakupu. Internet jest narzędziem, które może być wykorzystywane do realizacji przez klienta wszystkich etapów lub tylko niektórych z nich.
(cytat, str. 241) Ubezpieczenie, jest to mechanizm, który pozwala przenieść ryzyko z jednego na inny przedmiot, który specjalizuje się w gospodarce ryzykiem. Taki podmiot to przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe.
(cytat, str. 366) sektor ubezpieczeniowy należy do najbardziej atrakcyjnych obszarów aktywności gospodarczej, a działające w nim towarzystwa dążą do szybkich i wysokich zysków, często osiąganych kosztem ubezpieczonych
(cytat, str. 195) Ubezpieczenie jest dla ubezpieczającego się odpłatnym przeniesieniem na inną osobę określonego ryzyka, dla towarzystwa ubezpieczeniowego przejęcia tego ryzyka w zamian za odpowiednie wynagrodzenie.
(cytat, str. 57 - 58) W literaturze przedmiotu można spotkać definicje ryzyka ubezpieczeniowego, które uwzględniają następujące aspekty: - ryzyko jako możliwość wystąpienia straty, - ryzyko jako stan, w którym istnieje możliwość straty, - ryzyko jako dyspersja rezultatów rzeczywistych i oczekiwanych, - ryzyko jako prawdopodobieństwo wyniku innego niż oczekiwany, - ryzyko jako niepewność, - ryzyko jako niebezpieczeństwo, - ryzyko jako przedmiot ubezpieczenia.
(parafraza, str. 191 - 192) W fazie eksploatacji projektu do obszarów zagrożeń, które można objąć ubezpieczeniem należą m. in. : - szkody materialne - przerwy w działalności - wady ukryte - roszczenia sporne osób trzecich ( również publiczne) - roszczenia pracownicze - straty poniesione we własnych lub dzierżawionych dla potrzeb projektu środkach transportu oraz szkody wyrządzone przez te środki - ubezpieczenie kadry kierowniczej projektu od ryzyka niewykonania bądź nieprawidłowego wykonania projektu, - inne przedmioty ubezpieczenia wynikające ze specyfikacji projektu
(cytat, str. 336) Można stwierdzić, że ryzyko w ubezpieczeniach na życie, z wyjątkiem ubezpieczeń terminowych, zrealizuje się zawsze, nieznany jest jedynie termin jego realizacji.
(cytat, str. 293) Przez ryzyko zakładu ubezpieczeń będziemy rozumieć takie zdarzenia, które mogą ale nie muszą wystąpić w przyszłości, jednak jeśli się zrealizują, to wygenerują straty finansowe lub wyniki inne, niż oczekiwano.
(cytat, str. 11) Idea ubezpieczeń powstała w wyniku dążenia do ograniczenia lub wyłączenia zdarzeń losowych występujących w postaci niszczącego oddziaływania sił przyrody lub będących skutkiem działalności ludzi.
(cytat, str. 26) W procesie zarządzania ryzykiem ubezpieczeniowym można wyróżnić następujące etapy: - identyfikacja ryzyka ubezpieczeniowego, - ocena i pomiar ryzyka ubezpieczeniowego, - transfer ryzyka i ubezpieczenie, - kontrola ryzyka ubezpieczeniowego.
(cytat, str. 93) W zagadnieniach aktuarialnych niezmiernie ważnym problemem jest określenie wysokości składki (ang. premium). Jest to sprawa ważna z punktu widzenia zarówno ubezpieczyciela, jak i klienta firmy ubezpieczeniowej czy reasekuranta.
(cytat, str. 148) Instytucje ubezpieczeniowe prowadzące działalność ubezpieczeniową i reasekuracyjną z uwagi na swój charakter najwyższego zaufania społecznego muszą szczególnie wyróżniać się dużym bezpieczeństwem i niezawodnością funkcjonowania.
(cytat, str. 215) Na ocenę towarzystwa ubezpieczeniowego wpływ wiele czynników ilościowych i jakościowych. Ocena ratingowa powinna dotyczyć czterech podstawowych obszarów: - bezpieczeństwa, - zdolności do generowania odpowiedniego wyniku finansowego, - dynamiki wzrostu, - użyteczności i jakości produktów.
(cytat, str. 234) Uchwalanie ustawy o działalności ubezpieczeniowej w roku 1990 dało początek rozwojowi nowego rynku ubezpieczeniowego. Przede wszystkim nastąpiło rozdzielenie działalności pomiędzy zakłady ubezpieczeń prowadzące ubezpieczenia na życie i pozostałe ubezpieczenia majątkowe i osobowe.
(cytat, str. 268) Uwzględniając fakt, że polisy ubezpieczeniowe są dziedziczne, można się spodziewać, że w warunkach spokoju społecznego ich trwanie może być dłuższe od 100 lat. Takie systemu i takie polisy ubezpieczeniowe nazywamy ubezpieczeniami sekularnymi.