Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(parafraza, str. 259) Firma tworząca oprogramwoanie raz w roku wypuszcza na rynek nowy produkt, jednak istniejąc od 5 lat ani razu nie udało jej się terminowe zakończenie projektu. Ambitni informatycy zakładają bowiem, że od razu napiszą bezbłędny kod. W efekcie ciągłych poprawek po terminie działy promocji i produkcji także nie mogą niczego zaplanować. Efektem są trudności w planowaniu działań marketingowych, a tym samym częste przepłacanie za późno kupioną powierzchnię reklamową. Skutkiem jest chaos i konflikty we współpracy między działami.
(parafraza, str. 267) 1. Przesunięcie ostatecznego terminu wdrożenia, jeśli zespół nie jest gotowy. 2. Dodatkowe szkolenia dla pracowników, z akcentem na zadawanie pytań. 3. Modyfikacje systemu, uwzględniające uwagi pracowników. 4. Zaangażowanie sie kierownictwa w promocję systemu, pokazanie pracownikom korzyści z jego zastosowania. 5. Weryfikacja zgodności procedury z innymi obowiązującymi w firmie, by nie było konfliktu. 6. Zaplanowanie rezerwy czasowej na probelmy okresu przejściowego. 7. Kontrola wykorzystania systemu, by wyowić oporne jednostki.
(cytat, str. 113) "Przygotowanie jasnego i precyzyjnego harmonogramu działań, któe należy wykonać, jest niezwykle pomocne w zarządzaniu przebiegiem prac nad ankietą pocztową. Sporządzenie takiego rozkładu zajęć pozwoli Ci dostrzec, że każdy z etapó przeprowadzania badania metodą ankietowania drogą pocztową musi dokłądnie współgrać z innymi. Właściwe rozplanowanie pracy sprawi, że projekt zostanie wykonany właściwie i w wyznaczonym czasie. Harmonogram pozwoli Ci również z wyprzedzeniem dostrzegać i planować różne sprawy, nie będziesz się musiał zbytnio spieszyć z zakończeniem jakiegoś konkretnego etapu prac, możesz w razie potrzeby nieco go przedłużyć, a już w tym czasie poczynić przygotowania do dalszych działań. Taki rozkład zajęć może również służyć jako lista zadań, dzięki któej możesz się upewnić, że o niczym nie zapomniałeś."
(cytat, str. 118) głównym celem realizacji jest określenie konsekwencji finansowych fazy realizacji, w celu zapewnienia dostatecznych środków finansowych na realizację projektu.
Harmonogram rozplanowuje przebieg czynności w czasie i zależnie od zapotrzebowania Może wskazywać tylko następstwo (kolejność czynności), zawierać informacje o przewidywanym (bądź oczekiwanym) czasie trwania lub o wymaganych (wyliczonych) terminach (datach, godzinach) początku i końca czynności.
(cytat, str. 99) Wykresy Gantta nie przedstawiają jasno zależności logicznych pomiędzy poszczególnymi zadaniami. Z rozłożenia słupków na kalendarzu nie wynika, dlaczego jedno zadanie jest realizowane wcześniej a drugie później. Stosowane są metody obrazowania tych związków na wykresie, ale wówczas wykres staje się mało przejrzysty lub wręcz nieczytelny w przypadku bardzo skomplikowanych powiązań między zadaniami.
Słowa kluczowe:harmonogram Komentarze i źródła pierwotne: Terminologia turystyczna. Zalecenia WTO. Warszawa: Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki 1995, s. 51-63
(cytat, str. 125) Jeśli przy planowaniu kosztów wykorzystamy harmonogram sieciowy, będziemy mogli wyznaczyć dwie krzywe zużycia zasobów finansowych. Jedna będzie odpowiadała zużyciu zgodnemu z najwcześniejszymi terminami realizacji zadań w projekcie a druga zużyciu zgodnemu z terminami najpóźniejszymi.
Słowa kluczowe:harmonogram, koszt Komentarze i źródła pierwotne: Opracowano na podstawie statutów Warszawskiej Izby Turystyki i Krakowskiej Izby Turystyki.
(cytat, str. 131) Zasobami koniecznymi dla realizacji zadania może być sprzęt umożliwiający wykonanie prac projektowych. Jeśli zamierzamy skorzystać ze specjalnego sprzętu, który jest wykorzystywany w wielu projektach konieczne jest "wpisanie się" naszego harmonogramu w harmonogram dostępności tego sprzętu.
Słowa kluczowe:zasób, projekt, harmonogram Komentarze i źródła pierwotne: A. Kornak: Droga do Europejskiego Wewnętrznego Rynku w turystyce. Wrocław: AE 1991, s. 9.
(cytat, str. 47) Technika harmonogramów (wykresów Gantt’a) należy do najstarszych technik planowania i kontroli realizacji czynności w czasie. Planowanie przebiegu projektów przy pomocy harmonogramów dokonywane jest na dwuwymiarowym wykresie, którego oś pozioma przedstawia skalę czasu, natomiast oś pionowa przedstawia czynności projektu. Czas w harmonogramach wyrażony może być zarówno w kolejnych jednostkach czasu, jak też w jednostkach kalendarzowych czasu (godziny, dni, tygodnie, miesiące itd.). W technice harmonogramów czynności przedstawione są w postaci odcinków o długości proporcjonalnej do czasu ich trwania (z uwzględnieniem skali przyjętej dla osi czasu). Sporządzanie harmonogramu polega na zaznaczeniu na wykresie okresu realizacji poszczególnych czynności w postaci odcinków o odpowiedniej długości. Umiejscowienie czynności na wykresie nie jest dowolne, uwzględniać musi zależności przyczynowo-skutkowe (logiczne, technologiczne) struktury projektu.
(cytat, str. 48) Ciąg czynności, od pierwszej do ostatniej czynności projektu, w którym występują minimalne lub nie występują żadne rezerwy czasu, ma szczególne znaczenie z tego względu, że realizacja czynności tego ciągu w planowanym czasie warunkuje terminową realizację całego projektu. Ten ciąg czynności, określany jest jako ścieżka krytyczna projektu, powinien być wyróżniony na wykresie harmonogramu (np. czerwonym kolorem) i poddany szczegółowemu nadzorowi w trakcie realizacji projektu.
(cytat, str. 165) Metoda harmonogramów - metoda graficznego przedstawienia przebiegu różnych czynności w czasie i występujących między nimi związków oraz należności
(cytat, str. 139) Harmonogram jest "wykresem graficznym, wyrażającym porządek czynności, czy to występujących kolejno, czy też odbywających się równocześnie, a wykonywanych przez różne organy pracujące jako jedna zbiorowa całość".
(cytat, str. 106) Innymi słowy, harmonogram jest roboczym dokumentem, który otrzymujemy w wyniku połączenia wstępnego planu z dostępnymi zasobami organizacji.
Słowa kluczowe:harmonogram Komentarze i źródła pierwotne: J.Batorski,Organizacja ucząca się jako narzędzie nowoczesnego zarządzania,Personel 1998,nr6.
(cytat, str. 59) Główny harmonogram produkcji zawiera specyfikacją liczby poszczebólnych wyrobów finalnych, planowannych do sprzedaży w przyjętych krótkich okresach, zwykle tygodniowych.
(cytat, str. 43) Opracowując plan i harmonogram wdrożenia decyzji, należy ustalić odpowiedzialność poszczególnych pracowników lub zespołów za powierzone zadania oraz sposoby składania sprawozdań z postępu prac wdrożeniowych.
(cytat, str. 280) Harmonogram, jak stwierdza sam autor, jest "wykresem graficznym wyrażającym porządek czynności, czy to występujących kolejno, czy też odwolujących sie jednocześnie, a wykonywanych przez różne organy pracujące jako jedna zbiorowa calość". (Adamiecki, 1948,s.71)
Słowa kluczowe:harmonogram Komentarze i źródła pierwotne: Zbigniew Nęcki
(cytat, str. 119) Z harmonogramu wynikają cykle produkcyjne będące podstawą określenia zapasów robót w toku. Na podstawie harmonogramu produkcji ustala się z kolei harmonogram obsługi stanowisk przez robotników i określa ostateczną liczbę potrzebnych robotników.
Słowa kluczowe:harmonogram Komentarze i źródła pierwotne: Więcej: Tabela 2.2 Wybrane modele identity mix. T.J. Dąbrowski, Reputacja przedsiębiorstwa,Oficyna a Wolters Kluwers business, Kraków 2010, s. 57.
(cytat, str. 21) Ograniczeniami w projekcie są czynniki, które mają podstawowy wpływ na opcje działań kierownika projektu. Typowe trzy główne ograniczenia to: - Harmonogram - ograniczenia, takie jak stała data zakończenia lub termin ostateczny w przypadku głównych punktów kontrolnych. - Zasoby - (materiał, wyposażenie, sprzęt i ludzie oraz skojarzone z nimi koszty) - ograniczenie, takie jak uprzednio zdefiniowany budżet. - Zakres - ograniczenie, takie jak zakładana funkcjonalność, technologia, produkty itp.
(cytat, str. 45) Harmonogram to określony w czasie porządek realizacji zadań w projekcie. Głównymi składowymi harmonogramu są zadania, zależności między nimi, czas trwania oraz alokacja zasobów do poszczególnych zadań.
(cytat, str. 150) Technika harmonogramów, określana także jako technika wykresów Gantta lub technika diagramów belkowych, należy do najstarszych technik planowania i kontroli realizacji czynności w czasie.
Słowa kluczowe:harmonogram Komentarze i źródła pierwotne: Beata Pawłowska, Kultura organizacji a proces instytucjonalizacji sposobu motywowania pracowników