Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(parafraza, str. 285) 1. Obrazowe, jasne i przemawiające do wyobraźni prezentacje dla wszystkich działów, uświadamiające wagę ich współpracy i płynące z niej korzyści, wspólne firmowe cele, oczekiwane od pracowników postawy oraz konsekwencje ich braku. 2. Wyjazdy integracyjne dla całej firmy, nastawione na integrację różnych działów. 3. Powoływanie międzydziałowych zespołów projektowych. 4. Rotacja czasowa - raz w roku 2-3dni pracy na kilku innych stanowiskach, by umożliwić zrozumienie istoty ich działania. 5. Szkolenia pokazujące jak funkcjonuje firma jako całość. 6. Premiowanie sukcesów całej firmy przez nagradzanie pracowników z działów, które się przyczyniły.
(cytat, str. 51) Warunkiem sukcesu jest dostosowanie strategii wejścia i konkurowania na rynku do jego specyfiki, a przede wszystkim do jego otwartości i lokalności.
(cytat, str. 352) Zadania controllingu zasobów ludzkich (controllingu personalnego) definiowane są "pasywnie" jako wykrywanie tzw. wąskich gardeł w przedsiębiorstwie lub jako system wczesnego ostrzegania, bądź "aktywnie" jako optymalne wykorzystanie możliwości tkwiących w posiadanych zasobach ludzkich przez takie ich kształtowanie, aby pomnażać wartość i sukces przedsiębiorstwa.
(cytat, str. 121) Motywacja osiągnięć do dążenia do sukcesu. Występują w niej dwa składniki: nadzieja na osiągnięcie sukcesu i lęk przed niepowodzeniem.
(cytat, str. 193) Człowiek nie podlega całkowiecie zewnętrznemu warunkowaniu i zewnętrznym wpływom, lecz sam świadomie decyduje, czy ulec danym okolicznościom, czy im się przeciwstawić. Innymi słowy, ma nieograniczoną wolność samookreślenia się.
Tyms amym każda ludzka istota ma wolność stałej przemiany.
(cytat, str. 110 - 111) Zasadniczo każdy człowiek jest w stanie - nawet w tak skrajnych okolicznościach - decydować kim się stanie, zarówno pod względem psychicznym, jak i duchowym.
Gdyby jednak odrzeć ludzkie życie z wszelkiej kreatywności i przyjemności, pozostanie w nim jeszcze jedna wartość, dopuszczająca jedynie zachownaia najwyższej moralnej próby; wartością tą jest mianowicie nastawienie człowieka do własnej egzystencji - egzystencji podlegającej zewnętrznym ograniczeniom.
(cytat, str. 17) Nie gońcie za sukcesem- im bardziej ku niemu dążycie, czyniąc z niego swój jedyny cel, tym częściej on was omija. Do sukcesu bowiem, tak jak do szczęścia, nie można dążyć; musi on z czegoś wynikać i występuje jedynie jako niezamierzony rezultat naszego zaangażowania w dzieło większe i ważniejsze od nas samych lub efekt uboczny całkowitego oddania się drugiemu człowiekowi. Szczęście po prostu musi samo do nas przyjść i to samo dotyczy sukcesu: sukces przydarza się nam, kiedy o niego nie zabiegamy.
...sukces przychodzi właśnie do tych, którzy o nim nie myśleli
(cytat, str. 273) Kowal Sukces lub porażna nie jest tylko zależna od przedsiębiorstwa, lecz także od sukcesu lub porażnik sieci, do której ono (lub jego produkt) przynależy.
(cytat, str. 119) "Formułowanie problemu jest czynnością bardzo ważną, gdyż w znacznym stopniu wpływa na efektywność jego rozwiązania. Procedura ta prowadzi do wypracowania właściwego zapisu, a dobry zapis to połowa sukcesu".
(cytat, str. 11) Poprzedni model firmy sukcesu jest zastępowany nowym. W starym modelu typowe były duże przedsiębiorstwa, rozbudowane hierarchie, wszechmocny menedżment i wyalienowana siła robocza. Nowy model preferuje małe firmy, proste hierarchie, otwarte, nieformalne i współuczestniczące w pracach zespołu kierownictwo oraz zaangażowaną siłę roboczą. Siła robocza musi być zaangażowana, ponieważ dzięki nowoczesnym inicjatywom biznesowym sukces zależy zarówno od kierowcy samochodu dostawczego lub od pracownika sprzedaży telefonów, jak i od kierownictwa wysokiego szczebla.
(cytat, str. 17) problem doboru próby badawczej: błąd przetrwania: Szczególnie nieudolne firmy z zasady szybko znikają z rynku i w konsekwencji zwykle nie stają się obiektem badań naukowych, co sprawia, że bardzo trudno jest określić przyczyny ich niepowodzenia.
(cytat, str. 60) Sukces w dużej mierze zależy od postawy najwyższego kierownictwa.
.. firmy odnoszące ponadprzeciętny sukces łączy pewna cecha, wyraźnie wyróżniająća je na tle organizacji, którym gorzej powodzi się na rynku: najlepsze przedsiębiorstwa, a zwłaszcza członkowie ich najwyższego kierownictwa, nigdy nie spoczywają na laurach, niezależnie od okoliczności.
(cytat, str. 61) Sukces stanowi jedno z największych zagrożeń dla dzisiejszych przedsiębiorstw.
ORganizacje nie mogą zatrzymać się na etapie obecnego sukcesu i przestać się troszczyć o sposoby zapewnienia sobie sukcesów w przyszłości.
.. uwadze przedsiębiorstw, które osiągnęły ogromny sukces, umykają epokowe przełomy technologiczne. Firmy te są tak bardzo zaabsorbowane teraźniejszością, że zawsze wynajdują powodu, które przemawiaja przeciwko zmianom.
(cytat, str. 43) Sukcesu nie można definiować jedynie w kategoriach wskaźników finansowych, opierają się one bowiem na osiągnięciach z przeszłości i zbyt późno rejestrują zmiany wewnątrz i na zewnątrz organizacji.
(cytat, str. 8) "Niemal każdy człowiek pragnie odnieść sukces. Osiągnięcie satysfakcji na jakimkolwiek polu sprawia,że życie pod wieloma względami staje się lżejsze i przyjemniejsze. Poczucia zadowolenia nie można jednak wiązać wyłącznie ze sprawami finansowzmi; pomyślność w życiu osobistym także może być sukcesem. Krótko mowiąc, każdy, kto osiągnął zamierzony cel, może się uważać za człowieka sukcesu.