Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 65) W sytuacji konstytucyjnego potwierdzenia prawa do prywatności należy przyjąć, że istnieje bezpośrednio wyrażony obowiązek władz publicznych, które nie tylko muszą powstrzymać się przed ingerencją w sferę chronionych dóbr jednostki, ale również chronić ją przed nieuzasadnioną ingerencją innych jednostek.
Słowa kluczowe:władza Komentarze i źródła pierwotne: Dokładna procedura obliczeń podana jest w książce.
(cytat, str. 66) Pamiętać trzeba, że prywatność nie podlega ochronie absolutnej. W konkretnych sytuacjach interes publiczny może uzasadniać ingerencję władzy publicznej w sferę życia prywatnego jednostki.
Słowa kluczowe:władza Komentarze i źródła pierwotne: Wzór podany w książce. Test t dotyczy tutaj średniej np. średniego poziomu sprzedaży.
(cytat, str. 73) Każdy, czyje dobra osobiste zostały naruszone przez bezprawne działania władzy publicznej, związane z podaniem do wiadomości publicznej treści oświadczeń lustracyjnych, może dochodzić swoich praw przed sądami powszechnymi, w procedurze uregulowanej przepisami kodeksu postępowania cywilnego.
Słowa kluczowe:władza, prawo Komentarze i źródła pierwotne: Wzory dostępne w książce.
(cytat, str. 147) ()dostępne są różnego rodzaju protokoły wewnętrzne sporządzone przez organy wewnętrzne, o ile nie są wyłączone na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego.
Słowa kluczowe:władza Komentarze i źródła pierwotne: Tabela na ten temat na str. 89
(cytat, str. 170) Chociaż nigdy jeszcze Trybunał Konstytucyjny nie oparł swojego rozstrzygnięcia bezpośrednio na treści art. 1 Konstytucji, to w kilku sytuacjach odwołał się do niego w uzasadnieniach wyroków.
Słowa kluczowe:władza, prawo Komentarze i źródła pierwotne: K. Łapiński, Ograniczenia w zawieraniu umów terminowych w polskim prawie pracy, Monitor Prawa Pracy nr 4/2007
(cytat, str. 206) ()musimy zdawać sobie sprawę, że w polskim ustawodawstwie karnym dość rygorystycznie sankcjonuje się w dalszym ciągu wypowiedzi dotyczące urzędników, zapewniając tym samym osobom zajmującym stanowiska w organach publicznych ochronę w stopniu przewyższającym, naszym zdaniem, konieczne ograniczenia.
Słowa kluczowe:informacja, władza Komentarze i źródła pierwotne: Pełna tabela dostępna na str. 47
Źródło: Opracowanie własne na podstawie: M. Gmurek, Rynek usługodawców komunikacji MARKETINGOWEJ – raport BriefPanel, TNS OBOP, Warszawa 2009.
(cytat, str. 54) Budżet samorządowy jest aktem normatywnym uchwalanym przez organ władzy samorządowej na okres jednego roku budżetowego, którym jest rok kalendarzowy lub okres kolejnych 12 miesięcy; zazwyczaj od 1 kwietnia do 31 marca.
(cytat, str. 59) Władza nad innymi często unosi nas w oszukańczy obłok, w którym ukrywamy się przed sobą. mgła może nas oślepić, odizolować, a ślepi tyrani nie zdołają wygrać, osiągnąć przewagi.
(cytat, str. 51) Zrozumienie władzy ludzi na stanowiskach: Awans jest przyczyną zupełnie niesamowitych przemian. Osoba, która mogła być średnio inteligentna i nie posiadała żadnych specjalnych uzdolnień, przeistacza się w kogoś innego.
(cytat, str. 321) "Władza to akceptacja twoich uprawnień przez innych, ich świadomość, że jeżeli będą starali ci się opierać, przegrają, a ty odniesiesz sukces. Prawdziwa władanie zawiera się w dokumentach itp. - mieści się w tym, co potrafisz i możesz osiągnąć."
(cytat, str. 199) W Japonii istnieją ścisłe powiązania między przywódcami politycznymi i gospodarczymi. Przedsiębiorcy wywierają największą presję na rząd poprzez zaikai, czyli "świat biznesu", definiowany jako "grupa polityczno-gospodarcza bogatych finansistów i czołowych przedstawicieli wielkiego biznesu, którzy mogą wywierać potężny wpływ na rząd i politykę" (Sethi 1975,s.34).
(cytat, str. 255) Najbardziej autokratyczną kulturą ... jest ... kultura chińska; autokratyzm jest podstawową wartością w kulturach Wschodu w ogóle, a w kulturze chińskiej w szczególności. Chiński lider biznesu jest niewątpliwie zwolennikiem rozwiązań opartych na sile. Chińscy menedżerowie cenią przełożonych, którzy nimi kierują i używają perswazji; ścisły nadzór jest pozytywnie oceniany przez podwładnych.
(cytat, str. 249) Dystans władzy oznacza stopień akceptacji nierówności w danej kulturze. Duży dystans władzy w jakiejś kulturze wskazuje, że nierówności są wyraźne i traktowane jako coś naturalnego. Im społeczeństwo jest bardziej rozwarstwione, tm większe jest poczucie nierówności i tym rzadsze są społeczne interakcje między ludźmi z różnych warstw.
(cytat, str. 166) Autorytet jest dla Chińczyka bardzo ważny (Jansson 1987,s.15). W badaniach opisanych przez Naisbitta (1955,s.73) szacunek dla władzy okazał się najważniejszą wartością społeczną wśród Azjatów. W swojej krytycznej analizie kultury chińskiej Yang stwierdził, że jest ona "umęczona polityką zniewalania" i przeniknięta "irracjonalną czcią dla władzy" (1991,s.110-111).
(cytat, str. 47) Władza jest zatem atrybutem każdego poziomu współczesnego modelu organizacji; to właśnie sprawia, że przedsiębiorstwa mogą być elastyczne i nie pochłaniają wielkich nakładów.