Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 160) Sponsorowanie wydarzeń kulturalnych lub imprez sportowych przydaje firmie splendoru i zwiększa jej popularność. Wg definicji Meenaghana sponsorowanie jest to "inwestowanie środków finansowych lub rzeczowych w określoną działalność w zamian za możliwość wykorzystania tej działalności w celach komercyjnych".
(cytat, str. 140) "Sponsoring polega na finansowym lub rzeczowym wspieraniu różnych dziedzin życia w celu osiągnięcia własnych celów marketingowych czy komunikacyjnych... Sponsoring jest wykorzystywany w przedsiębiorstwie jako element działań promocyjnych, przyczyniając się do realizowania funkcji komunikacyjnej oraz funkcji wspierania sprzedaży."
Słowa kluczowe:sponsoring Komentarze i źródła pierwotne: B. Nogalski, A. Szpitter, "Franchising - nowoczesna strategia zarządzania rynkiem"
(cytat, str. 141) "Sponsoring przyczynia się do osiągnięcia celów sponsora, sponsorowanego i uczestników wydarzenia."
Słowa kluczowe:sponsoring Komentarze i źródła pierwotne: B. Nogalski, A. Szpitter, "Franchising - nowoczesna strategia zarządzania rynkiem"
(cytat, str. 107) Sponsoring stanowi ważny instrument komunikacji marketingowej przedsiębiorstw. Sponsoring "polega na wspieraniu przez organizację różnego rodzaju przedsięwzięć w celu stworzenia budzącego zaufanie wizerunku własnego oraz pozyskanie sympatii opinii publicznej".
(cytat, str. 95) "Sponsoring polega na finansowaniu instytucji, osób lub imprez sportowych, kulturalnych i społecznych oraz na wykorzystywaniu tego faktu do promocji firmy będącej sponsorem."
(cytat, str. 263) Sponsoring możemy traktować jako finansowe, rzeczowe lub usługowe wsparcie innego podmiotu, które ma na celu zapewnienie przedsiębiorstwu osiągnięcia wymiernych celów rynkowych.
(cytat, str. 215) Sponsoring (sponsorowanie) — narzędzie komunikacji marketingowej opierające się na wykorzystaniu powiązania marki lub produktu z wydarzeniem (sportowym, kulturalnym), instytucją lub inicjatywą społeczną.
(cytat, str. 183) Sponsoring można określić jako jeden z elementów public relations. Jego podstawowym celem jest demonstrowanie, że bank który wykorzystuje tę formę kreowania własnego wizerunku, propaguje wartości bliskie uczestnikom sponsorowanych imprez.
(cytat, str. 53 - 54) W ramach e-PR wykorzystuje się także internetowy sponsoring, który może przybrać postać sponsoringu finansowego, rzeczowego lub usługowego. Sponsoring finansowy polega na wpłaceniu określonej sumy pieniędzy w zamian za umieszczenie elementów graficznych związanych ze sponsorem w danym serwisie WWW lub jego podstronach. Sponsoring rzeczowy przyjmuje postać fundowanych nagród w konkursach i loteriach organizowanych w sieci. Z kolei usługowy może polegać np. na stworzeniu profesjonalnej witryny. Przedmiotem sponsoringu jest artykuł, dział, rzadziej natomiast pełen serwis.
(cytat, str. 119 - 120) Sponsoring. Już od czasów rozpoczęcia działalności sponsoringowej przez takie firmy, jak Texaco, Milton Berle, George Burns oraz Carnation Evaporated Milk, sponsorzy stali się stałym elementem świata reklamy. Jak mówi Christa Nicholson z iXL, międzynarodowej firmy zajmującej się projektowaniem stron internetowych, sponsoring daje spore efekty. ... Do wyboru przy sponsoringu (przyp. red) następujące opcje: - strony tematyczne - sieciowe magazyny lub biluetyny - wydarzenia - gry
Słowa kluczowe:sponsoring Komentarze i źródła pierwotne: Borowiecki R.: Gospodarka materialnymi czynnikami produkcji w przedsiębiorstwie przemysłowym, w: Ekonomika i organizacja przedsiębiorstwa przemysłowego, red. R. Borowiecki, PWN, Warszawa 1990, str.254.
(cytat, str. 215 - 216) Według M.Bruhna, sponsoring to planowanie, organizowanie, realizacja i kontrola wszelkich działań polegających na świadczeniu różnych środków na rzecz organizacji sportu, kultury i strefy socjalnej, w celu osiągnięcia efektu biznesowego i promocyjnego.
(cytat, str. 215) Jedną z pierwszych definicji jest określenie brytyjskich organizacji UK Sports Council, według której sponsoring to przekazanie daru lub kwoty finansowej w zamian za efekt w postaci publicity na rzecz donatora. W tym przypadku nazwanie świadczenia sponsora darem nie jest najbardziej zręczne, skoro się mówi o świadczeniu wzajemnym w formie publicity co z resztą jest zbyt wąskim określeniem efektu sponsoringu. T. Meenaghan określa sponsoring jako świadczenie pomocy finansowej lub rzeczowej przez organizacje komercyjną w celu uzyskania komercyjnych efektów. Warto zauważyć, że nie tylko organizacje komercyjne czy biznesowe mogą być i są sponsorami.
(cytat, str. 228 - 229) Różnorodność rodzajów i form sponsoringu zależy od liczby kryteriów podziałów. (...) Podstawowym kryterium jest wyróżnienie sponsoringu ze względu na cel, jaki sponsor zamierza osiągnąć dzięki wspieraniu innych. Celem może być: - osiągnięcie rozgłosu - poinformowanie opinii publicznej o firmie sponsora lub też jakimś wydarzeniu z nią związanym czy też zwiększenie stopnia znajomości marki - dobór form działania jest taki, aby osiągnąć duży zasięg oddziaływania i intensywności; nie musi być powiązania pomiędzy dziedziną działalności sponsora i strefy, w jakiej funkcjonuje sponsorowany, wybór sponsorowanego mus być podporządkowany celowi, jakim jest możliwie duży zasięg oddziaływania dzięki funkcjonowaniu sponsorowanego w opinii publicznej (...) - stworzenie właściwego wizerunku przedsiębiorstwa i/lub marek jego produktów dzięki możliwości przeniesienia image z przedmiotu sponsorowanego, którego image odpowiada pożądanemu wizerunkowi sponsora (...)
W sponsoringu sportu mogą być różne podmioty, których działalność jest w ten sposób wspierana. Tak więc można mówić o sponsoringu: - osobowym - sponsorowana jest osoba pojedyncza - sportowiec lub grupa osób; - instytucjonalnym - sponsorowanie dotyczy organizacji np: klubu sportowego; - projektowym - przedmiotem sponsorowania jest projekt danego przedsięwzięcia, który przez jego organizatora będzie dopiero zrealizowany dzięki funduszom zewnętrznym, czyli przyszłego sponsora, mogą być to zawody sportowe.
(cytat, str. 252) Badanie efektów osiągniętych dzięki sponsoringowi sportu jest skomplikowane z następujących powodów: - cele sponsoringu są osiągane w dłuższym czasie; pojawiają się one później niż np: cele reklamowe; - na osiągnięcie celów sponsoringu wpływają różne czynniki, których wyodrębnienie jest trudne. Przez skuteczność sponsoringu należy rozumieć stopień osiągnięcia założonego celu tej formy promocji, np: 100 procentowe osiągnięcie celu oznacza, że promocja wykorzystująca sponsoring jest w pełni skuteczna. Nie bierze się tu jednak pod uwagę kosztów osiągnięcia celu. Jest on uwzględniony przy badaniu efektywności. Efektywność sponsoringu jest to relacja między jego rezultatami a kosztami, jakie należało ponieść aby uzyskać te efekty. Jest to dla przedsiębiorstwa oczywiście bardzo ważne, gdyż, z reguły, dysponuje ono ograniczonymi zasobami finansowymi. Często zresztą decyduje się na promowanie swojej firmy przy wykorzystaniu sponsoringu, a nie tradycyjnej reklamy, ponieważ koszty działania są niższe.
(cytat, str. 216) W. Lagae określa sponsoring jako porozumienie biznesowe między dwiema stornami. Sponsor przekazuje swojemu partnerowi pieniądze, produkty, świadczy na jego rzecz usługi lub tez udostępnia mu know-how. W zamian za to sponsorowany, oferuje mu swoje prawa i możliwości utożsamiania się z nim, które sponsor może wykorzystać w celach komercyjnych.
(cytat, str. 216) Znana międzynarodowa firma zajmująca się sponsoringiem, Internetional Events Group, określa te działania jako przekazywanie kwoty finansowej lub dobra rzeczowego organizacji w zamian za dostęp do komercyjnych możliwości i zasobów, związanych z tą organizacją.
A zatem nie należy utożsamiać sponsoringu z: - wszelkim finansowaniem osób i organizacji, - mecenatem, - inwestowaniem w sport i inne dziedziny w celu uzyskania przychodów z takich działań gospodarczych.
(cytat, str. 170) Sponsoring jest pojęciem obejmującym znacznie większą płaszczyznę relacji między ludźmi i podmiotami rynku, niż tylko promocja wraz z reklamą. Sponsorować można studia krewnego lub zupełnie obcej osoby, badania naukowe, placówkę ochrony zdrowia, przedszkole, domu opieki - nie wprowadzając do tej działalności żadnych wątków promocyjno - reklamowych. Coraz więcej jednak jest takich działań sponsoringowych, których sponsor oczekuje od przyjmującego świadczenie określonego działania, reklamującego, lub w inny sposób wspomagającego, jego firmę, produkt lub działalność.
(cytat, str. 27) Sponsoring polega an finansowym lub rzeczowym wspieraniu różnych organizacji, osób czy wydarzeń do osiągnięcia celów promocyjnych w zamian za eksponowanie danego znaku towarowego lub nazwy firmy.
(cytat, str. 19) Sponsoring – polega na finansowym wsparciu różnego rodzaju działań, inicjatyw a nawet konkretnych osób, z zamiarem wspomagania określonych dziedzin życia (wydarzenia sportowe, artystyczne, działalność charytatywna). Pozytywne konotacje związane konkretnymi obszarami sponsoringu przenoszą się na markę będącą sponsorem. Sponsoring pełni zatem głównie rolę narzędzia służącego budowaniu i utrwalaniu wizerunku marki lub firmy, a w mniejszym stopniu wpływaniu na zainteresowania konkretnymi produktami czy usługami.