Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 285) Prawa użytkowania są traktowane jako hybrydowy instrument zasilania finansowego przedsiębiorstw. Pozyskiwany jest kapitał przez emisje papierów wartościowych, które gwarantują ich nabywcy udziały w zyskach i prawa majątkowe bez żadnych uprawnień korporacyjnych. Prawa użytkowe nie są objęte szczególowymi regulacjami, wobec tego emitenci mają duże możliwości realizacji funkcji zasilania kapitału własnego przez nadawanie papierom wartościowym różnych form (imiennych, na okaziciela), z zamianą na inne instrumenty, ze wskazaniem sposobu określania dochodów itp.
(parafraza, str. 134 - 136) Karta praw sprzedającego wg G. Karrass’a: 1.Masz prawo się pomylić. Jeżeli zdarzy się nam udzielić mylnej informacji, nie należy się tym zadręczać. Powinniśmy wyjaśnić klientowi zaistniałą sytuacje. Napraw swój błąd i pracuj dalej. 2.Masz prawo się zawahać. Prowadząc negocjacje handlowe, masz wszelkie prawo odwlekać decyzję, wahać się, przestępować z nogi na nogę, i prosić o czas do zastanowienia się. 3.Masz prawo pytać o to, o czym klientowi nie wolno mówić. Zadawaj kłopotliwe pytania. Prawdopodobnie twojemu klientowi nie wolno n Anie odpowiadać - ale może przypadkiem na któreś odpowie. Nigdy nie zaszkodzi spróbować. 4.Masz prawo być natrętny. Jeżeli masz do sprzedania dobry towar i jesteś przekonany, że twoja firma obsłuży klienta lepiej niż ta, z której on aktualnie korzysta, nagabuj go dzień w dzień. 5.Masz prawo milczeć. Jeżeli nie odpowiadamy na pytanie klienta, on najczęściej przejdzie do porządku dziennego, a negocjacje potoczą się dalej. Milcząc, gromadzisz czas na podjęcie decyzji. A czas to pieniądz. 6.Masz prawo zachować się jak "zepsuta płyta". Jeżeli czujesz, że powinieneś coś powiedzieć, ale nie wiesz co, wówczas powtórz to, co już uprzednio mówiłeś. To nie szkodzi, że się powtarzasz. Klient może odnieść wrażenie, że jesteś pewny tego, co mu przekazałeś i nabrać większego zaufania do twoich informacji. 7.Masz prawo sprawdzać wiarygodność terminów i starać się je przedłużać. Niektóre terminy są ostateczne, inne nie. Sprzedawca ma prawo sprawdzać termin z jakim ma aktualnie do czynienia i próbować - jeżeli jest taka potrzeba- wynegocjować dłuższy termin. 8.Masz prawo nie wiedzieć niektórych rzeczy. Obowiązkiem sprzedawcy wcale nie jest znać odpowiedzi na wszystkie pytania klienta. Im mniej uzyska on od nas informacji, tym silniejsza będzie nasza pozycja jako negocjatora.
Słowa kluczowe:negocjator, negocjowanie, prawo Komentarze i źródła pierwotne: Zależności na str. 45 J. Reykowski, Teoria motywacji a zarządzanie, Warszawa 1975, s.52-53
(cytat, str. 98) Tak wiec można przyjąć, że w naszym systemie prawnym obowiązek udzielenia informacji jednostce, która uczestniczy w postępowaniu, jest gwarancją właściwego zakończenia postępowania, a jego naruszenie stać się może przesłanką wzruszenia ostatecznego rozstrzygnięcia.
Słowa kluczowe:informacja, prawo Komentarze i źródła pierwotne: Źródło: F. Herzberg, 1986, s.59
(cytat, str. 173) Uważamy, że niezależnie od tego, jak daleko będzie się poszukiwać przesłanek ograniczeń wolności i praw jednostki, zawsze trzeba będzie wykazać istnienie konstytucyjnie uzasadnionych przesłanek formalnych dotyczących dopuszczalności prowadzenia ograniczeń oraz wykazać proporcjonalność zastosowanego środka.
Słowa kluczowe:prawo Komentarze i źródła pierwotne: T. Listwan (red.), Zarządzanie kadrami, C.H. Beck, Warszawa 2002, s. 2. M. Armstrong, Zarządzanie zasobami ludzkimi. Strategia i działanie, Wydawnictwo Profesjonalnej Szkoły Biznesu, Kraków 1996, s. 14.
(cytat, str. 170) Chociaż nigdy jeszcze Trybunał Konstytucyjny nie oparł swojego rozstrzygnięcia bezpośrednio na treści art. 1 Konstytucji, to w kilku sytuacjach odwołał się do niego w uzasadnieniach wyroków.
Słowa kluczowe:władza, prawo Komentarze i źródła pierwotne: K. Łapiński, Ograniczenia w zawieraniu umów terminowych w polskim prawie pracy, Monitor Prawa Pracy nr 4/2007
(cytat, str. 130 - 131) W obecnym stanie rzeczy to właśnie interes publiczny staje się podstawą do kierowania żądań, które będą musiały zostać uwzględnione przez odpowiednie organy, instytucje i inne podmioty uczestniczące w wykonywaniu zadań publicznych.
Słowa kluczowe:prawo Komentarze i źródła pierwotne: wzory na stronie 104
(cytat, str. 110) Prawo dostępu do informacji publicznych może więc być wykorzystywane przez wszystkie znane współcześnie podmioty prawa niezależnie od tego, czy informacja ma dla niej jakiekolwiek znaczenie.
Słowa kluczowe:informacja, prawo Komentarze i źródła pierwotne: M. Armstrong, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2000, s. 245.
(cytat, str. 107) Jeśli nie budzi wątpliwości, że bezpośrednim adresatem praw i wolności jest człowiek (osoba fizyczna), nie stoi to na przeszkodzie, by na istniejące prawa i wolności powoływały się także inne podmioty prawne, bądź to bezpośrednio (przykład art. 70 ust. 3 Konstytucji), bądź to ze względu na charakter przyznanych uprawnień.
Słowa kluczowe:prawo Komentarze i źródła pierwotne: M. Armstrong, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2000, s. 245.
(cytat, str. 10) Istotą realizacji zwierzchnictwa jest bowiem takie określenie stosunków między organami władzy a obywatelami, aby te pierwsze służyły tym drugim, uznając ich jednocześnie za równorzędnych partnerów w podejmowaniu najistotniejszych decyzji publicznych, a co za tym idzie - uprawnionych do posiadania wiedzy o stanie własnego państwa.
Słowa kluczowe:informacja, prawo Komentarze i źródła pierwotne: Wzór na statystykę U dostępny jest w książce.
(cytat, str. 81) ()przede wszystkim osoby fizyczne powoływać się mogą na prywatność w celu zapewnienia sobie ochrony przed nieuzasadnioną ingerencją w sferę własnego życia.
Słowa kluczowe:prawo Komentarze i źródła pierwotne: Kotler Ph., Marketing. Analiza, planowanie, wdrażanie i kontrola, Gebethner & Ska, Warszawa, 1994, s. 569-570.
(cytat, str. 80 - 81) ()uważamy, że w prawie polskim brak jednoznacznych przesłanek do udowodnienia tezy o całkowitym zakazie dostarczania informacji o szeroko ujętej eutanazji w każdej formie, a jedynie w nielicznych wypadkach można próbować ograniczać tego typu działalność na podstawie art. 151 k.k.
Słowa kluczowe:informacja, prawo Komentarze i źródła pierwotne: definicja według Europejskiej Konfederacji Public Relations
(cytat, str. 79) Czym innym jest bowiem czynność wykonawcza polegająca na "zabijaniu człowieka", a czym innym ta, która polega na "doprowadzeniu człowieka do targnięcia się na własne życie". W pierwszym przypadku mamy do czynienia z zabójstwem eutanatycznym, które nie ma nic wspólnego z "czysto informacyjną działalnością" sprawcy jednej z form przestępstwa spenalizowanego przez art. 151 k.k.
Słowa kluczowe:prawo Komentarze i źródła pierwotne: Kotler P., Marketing Management, Prentice Hall, 1991.
(cytat, str. 77) Sankcjonuje się również nakłanianie innej osoby do uprawiania prostytucji lub ułatwianie jej takiej działalności w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.
Słowa kluczowe:prawo Komentarze i źródła pierwotne: Cutlip S.M., Center A.H., Broom G.M., Effective Public Relations, Prentice Hall, 1985.
(cytat, str. 76) Pojęcie faszyzmu nie jest definiowane w prawie karnym i szukając go, przede wszystkim należy się odwołać do historii doktryn politycznych.
Słowa kluczowe:prawo Komentarze i źródła pierwotne: Wzory w książce.
(cytat, str. 73) Każdy, czyje dobra osobiste zostały naruszone przez bezprawne działania władzy publicznej, związane z podaniem do wiadomości publicznej treści oświadczeń lustracyjnych, może dochodzić swoich praw przed sądami powszechnymi, w procedurze uregulowanej przepisami kodeksu postępowania cywilnego.
Słowa kluczowe:władza, prawo Komentarze i źródła pierwotne: Wzory dostępne w książce.
(cytat, str. 39) Podstawową wartością, która stanowi granice dla wolności pozyskiwania lub rozpowszechniania informacji, jest prywatność jednostki.
Słowa kluczowe:informacja, prawo Komentarze i źródła pierwotne: Wzór dostępny na str. 68.
(cytat, str. 20 - 21) Zasadniczo więc koncepcja istoty prawa lub wolności sprowadzać się będzie do poszukiwania w ramach każdego z konstytucyjnie gwarantowanych praw i wolności pewnych treści mających znaczenie podstawowe () oraz tzw. elementów dodatkowych.
Słowa kluczowe:prawo Komentarze i źródła pierwotne: W książce prezentowana jest pełna procedura testu.
(cytat, str. 17) Wprowadzenie do treści Konstytucji prawa ma w swej istocie charakter normy konstytutywnej, równoznacznej z koniecznością wskazania zakresu uprawnień przysługujących uprawnionemu i podmiotu zobowiązanego do spełnienia wynikających z niej roszczeń.
Słowa kluczowe:prawo Komentarze i źródła pierwotne: Wzór na statystykę U przedstawiony jest na str 56.
(cytat, str. 60) Prawo UE nie wymaga od państw członkowskich i wstępujących ujednolicenia krajowych systemów zarządzania i finansowania środków budżetowych działalności B+R, jednak funkcje Unii w tej dziedzinie zakładają koordynację działań własnych w zakresie badań naukowych i badawczo-rozwojowych, tak by zapewnić wzajemną spójność polityk krajowych z polityką Wspólnot.
Słowa kluczowe:prawo, sfery Komentarze i źródła pierwotne: A.M. Jeszka, Sektor usług logistycznych w teorii i praktyce, Difin, Warszawa 2009
(cytat, str. 61) "Harmonizacja prawa umów zakłada kilka wariantów. Najbardziej prawdopodobny wydaje się wariant częściowego, etapowego zbliżania prawa, z zachowaniem kodeksów cywilnych krajów członkowskich."