Cytaty i parafrazy dla: outsourcing kapita��owy (0 - 5 z 5)
Kowalczewski W.,
Nazarko J. (red.),
Instrumenty zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem,
Difin, Warszawa 2006
- Natomiast wydzielenie działalności i przekazanie jej do realizacji przez podmiot powiązany, na przykład spółkę-córkę, określone jest jako outsourcing kapitałowy.
(Kowalczewski W., Nazarko J. (red.) 2006, s. 47)
Trocki M.,
Outsourcing,
Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 2001
- Outsourcing kapitałowy jest przedsięwzięciem restrukturyzacyjnym polegającym na wydzieleniu ze struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa macierzystego części jego działalności gospodarczej wraz z realizującym ją zespołem pracowników i potencjałem materialnym i utworzeniu na tej bazie spółki zależnej kapitałowo od przedsiębiorstwa macierzystego (spółki-córki).
(Trocki M. 2001, s. 37) Komentarze i źródła pierwotne: Do uznanych podręczników z zakresu sztucznej inteligencji należy zaliczyć książki Nilssona (1980), Richa i Knigha (1991), Rusella i Norviga (1995).
- Outsourcing kapitałowy jest przedsięwzięciem restrukturyzacyjnym polegającym na wydzieleniu ze struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa macierzystego części jego działalności gospodarczej wraz z realizującym ją zespołem pracowników i potencjałem materialnym i utworzeniu na jej bazie spółki zależnej kapitałowo od przedsiębiorstwa macierzystego (spółki-córki).
(Trocki M. 2001, s. 37)
- Z outsourcingiem kapitałowym mamy do czynienia wówczas, gdy wydzielamy funkcję z przedsiębiorstwa w postaci powiązanej kapitałowo spółki-córki. Oznacza to, że elementy związane z realizacją funkcji w ramach przedsiębiorstwa nie ulegają likwidacji, lecz są przekazywane do nowego podmiotu gospodarczego, czyli spółki-córki.
(Trocki M. 2001, s. 69)
- Zaletą outsourcingu kapitałowego w porównaniu z outsourcingiem kontraktowym jest możliwość zastosowania dodatkowych instrumentów kontroli, która wynika z faktu, ze partnerem outsourcingowym staje się przy wydzieleniu kapitałowym spółka-córka przedsiębiorstwa macierzystego.
(Trocki M. 2001, s. 180)