Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: ekologia informacji (0 - 3 z 3)
(cytat, str. 105) Ekologia informacji to nauka o wzajemnym oddziaływaniu środowiska naturalnego i informacji. Dotyczy wdrażania nowych technologii informacyjnych przy zapewnieniu uzysku wartościowych informacji.
Słowa kluczowe:ekologia informacji Komentarze i źródła pierwotne: Więcej na rysunku na str. 44.
(cytat, str. 54) Najczęściej spotykane w literaturze określenia charakteryzują ekorozwój jako: - prowadzenie wszelkiej działalności gospodarczej w harmonii z przyrodą tak, aby nie spowodować w przyrodzie nieodwracalnych zmian lub jako gospodarowanie dopuszczalne ekologicznie, pożądane społecznie i uzasadnione ekonomicznie; - rozwój społeczno-gospodarczy zharmonizowany ze środowiskiem przyrodniczym zarówno lokalnym, jak i szerszym - włączając w to różne ekosystemy oraz zasoby i struktury glebowe, wodne, geologiczne i atmosferyczne oraz ogólnie rozumianą urodę krajobrazu w celu zachowania ich walorów w możliwie najdłuższych odcinkach czasu; - nieustanny, ograniczony rozwój społeczno-gospodarczy z poszanowaniem i wykorzystaniem dóbr przyrody; - nadrzędność wymogów ekologicznych, których nie należy zakłócać przez wzrost cywilizacji oraz rozwój kulturalny i gospodarczy.
(cytat, str. 50) "Autorzy wymieniają cztery atrybuty ekologii informacji. Są nimi: - integracja oddzielnych typów informacji; - rozpoznanie ewolucyjnych typów zmian; - kładzenie nacisku na obserwację i na opis; - uwaga na człowieka i jego zachowania informacyjne."
Słowa kluczowe:ekologia informacji Komentarze i źródła pierwotne: M. Urbaniak, Zarządzanie jakością, teoria i praktyka, Difin 2004. R. Karaszewski, TQM - teoria i praktyka, TNOiK, Dom organizatora, Toruń 2001.