Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 57) Kodyfikacja wiedzy oznacza, że wiedza jest transformowana na "informacje", które w łatwy sposób mogą być transmitowane przez infrastruktury informacyjne Lundvall, 1998, s. 177. Jest to proces redukcji i konwersji, który przedstawia się jako szczególnie łatwy do transmisji, weryfikacji, gromadzenia i reprodukcji wiedzy. Wiedza skodyfikowana zwykle jest wyrażana w standaryzowanej oraz zwartej formie, aby ułatwić i zredukować koszty takich operacji. Taka wiedza może być transferowana niewielkim kosztem na duże odległości i poprzez granice organizacji 1993.
Słowa kluczowe:kodyfikacja wiedzy Komentarze i źródła pierwotne: M. Białas, Zasady sporządzania rachunku przepływów pieniężnych według krajowych i międzynarodowych standardów rachunkowości.
(parafraza, str. 92) Proces kodyfikacji wiedzy określany jest zamiennie jako proces gromadzenia wiedzy. Kodyfikacja to nadawanie wiedzy organizacyjnej takiej formy, która ułatwi do niej dostęp tym osobom, które jej w danym momencie potrzebują. Przekształca się ją tak, aby można ją było łatwo i szybko znaleźć oraz by była zrozumiała i łatwa do przyswojenia.