Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 12) W każdym procesie decyzyjnym jest określony zbiór dopuszczalnych decyzji. Jest bowiem rzeczą oczywistą, że aby można było zastanawiać się nad tym, jaką decyzję wybrać, muszą być do wyboru przynajmniej dwie wchodzące w grę decyzje. Zakładamy więc, że istnieje zbiór decyzji dopuszczalnych (tj. takich, które mogą być podejmowane) składający się z co najmniej dwóch decyzji. Zbiór ten może mieć różną liczbę elementów.
(cytat, str. 79) Jedną z najczęśćiejw ykorzystywanych transformacji jest koncentracja zbioru rozmytego. Jej zadaniem jest intensyfikacja modelowanej wartości. W języku naturalnym tę rolę spełniają takie pzysłówki, jak bardzo, ekstremalnie.
(cytat, str. 199) "Zbiór reguł decyzyjnych jest kompletny, jeśli pokrywa wszystkie obiekty z tablicy decyzyjnej w ten sposób, ze obiekt spójny jest zaklasyfikowany według powyższej zasady do swojej oryginalnej klasy, a obiekt niespójny jest zaklasyfikowany do ciągu klas wskazanych przez obiekty pozostające z nim w stanie niespójności.Zbiór reguł, który jest kompletny i nienadmiarowy (w tym sensie, że usunięcie z niego dowolnej reguły czyni do niekompletnym), nazywamy minimalnym."
Słowa kluczowe:decyzja, zbiór, reguła Komentarze i źródła pierwotne: Źródło: A. Sosnowska, S. Łobejko, A. Kłopotek, Zarządzanie firmą innowacyjną, Wydawnictwo Diffin, Warszawa 2000, s. 14.