Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: Intranet (0 - 14 z 14)
Mark Norris,
E-biznes. ,
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa 2001, ISBN: 83-206-1398-1 (21+0)
(cytat, str. 147 - 148) Aby w sposób najbardziej zwięzły określić, co to jest Intranet, można powiedzieć, że jest to rodzaj technologii stosowanej w Internecie, wdrożony celem zaspokojenia potrzeb określonej grupy lub organizacji. W działaniu zaspokaja ona te same potrzeby, co sieć Virtual Private Network lub Enterprise Network. ... W rzeczywistości zawiera ona wiele komputerów, serwerów i sieci lokalnych (LAN) połączonych ze sobą. ... W wielu organizacjach Intranet stanowi podstawowe źródło materiałów roboczych, nośnik wspólnych przedsięwzięć, sprawozdawczości, księgowości oraz drogę zaopatrzenia.
(cytat, str. 439) Intranet to wewnętrzna sieć komputerowa organizacji o ograniczonym dostępie z zewnątrz, korzystająca z technologii (standardów, protokołów i narzędzi) wykorzystywanych w Internecie.
(cytat, str. 34) Coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym lokalnie jest Intranet, czyli sieć wewnętrzna łącząca komputery w jednym przedsiębiorstwie (i jego oddziałach). Siec ta używa tych samych protokołów i aplikacji co Internet, jest jednak dostępna tylko dla pracowników danej organizacji, a nawet tylko dla ich ściśle określonej grupy. Intranet jest zabezpieczony przed dostępem z zewnątrz za pomocą sprzętu i oprogramowania tworzącego firewall (system ochrony ograniczający zewnętrzną i wewnętrzną transmisję danych).
(cytat, str. 34 - 35) Z koncepcji Intranetu wywodzi się kolejne rozwiązanie, które można traktować zarówno jako jego uzupełnienie, jak i jako strukturę autonomiczną. Mowa o systemach elektronicznego obiegu dokumentów oraz obiegu zadań. Systemy takie stwarzają wiele możliwości w znacznym stopniu usprawniających pracę oraz polepszających komunikację w organizacji, m.in.:
elektroniczną rejestrację i modyfikację dokumentów przychodzących, wychodzących oraz wewnętrznych;
tworzenie bezpiecznego elektronicznego archiwum dla wszelkiego typu dokumentów przechowywanych w systemie w postaci plików graficznych;
tworzenie oraz kontrolę przebiegu zadań i procesów;
tworzenie struktury hierarchii kierowniczej firmy, umożliwiającej przełożonemu kontrolę dokumentów i zadań pracowników podwładnych i wydawanie im poleceń służbowych.
(cytat, str. 198) "Intranet to instytucja lub firma zjednoczona poprzez wewnętrzną sieć komputerową, za pośrednictwem której obieg informacji staje się prawie natychmiastowy, komunikacja między pracownikami nie wymaga odrywania się od stanowiska pracy, a dane są na bieżąco dostępne dla uprawnionych osób."
(cytat, str. 70) (R.Nikodem) Intranet to lokalna sieć komputerowa, działająca zgodnie z modelem Internetu, ale w znacznie mniejszej skali. Wykorzystany jako środek komunikacji, dostępny tylko dla pracowników jednej firmy, intranet stosuje rozwiązanie opracowane, przetestowane i zaakceptowane przez miliony użytkowników Internetu, zwłaszcza jego hipertekstowej i multimedialnej części, zwanej World Wide Web (WWW), czyli ogólnoświatową pajęczyną.
(cytat, str. 393) Intranet to wewnętrzna, lokalna sieć danego przedsiębiorstwa czy instytucji wykorzystująca infrastrukturę i standardy Internetu. Czasem nazywana jest intrasiecią.
(cytat, str. 12 - 13) Intranet to wewnętrzna sieć danego przedsiębiorstwa. Jej celem jest zapewnieni bezpiecznej wymiany informacji (tj. przesyłania dokumentów, przeszukiwania wewnętrznych baz danych) między użytkownikami - pracownikami firmy - niezależnie od miejsca wykonywania pracy. Z punktu widzenia marketingu najważniejszą korzyścią posiadania Intranetu jest podniesienie jakości zarządzania, szczególnie w sferze marketingu wewnętrznego i obsługi klienta. Dzięki takim modułom jak: baza dokumentów, moduł komunikacyjny i informacyjny, książka teleadresowa, forum dyskusyjne, CRM (Customer Relationship Management),system transakcyjny i administracyjny i administracyjny, podnosi się sprawność wymiany informacji i jakość relacji między pracownikami.
(cytat, str. 13) Ekstranet to zespół sieci korporacyjnych umożliwiających komunikację między przedsiębiorstwem a jego zewnętrznymi partnerami (klientami, dostawcami, pozostałymi kooperantami). Dobrze działający Ekstranet pozwala na usprawnienie realizacji funkcji marketingowych ułatwiających wymianę i tworzących warunki sprawnej obsługi klientów. Jest to wynik polepszenia obiegu informacji w łańcuchu dostaw, powstania ściślejszych powiązań między firmą a jej kluczowymi partnerami, eliminacją nieefektywnych pośredników, co skutkuje obniżeniem kosztów transakcyjnych i wzmocnieniem pozycji firmy na rynku.
(cytat, str. 46) Intranet gospodarczy- to specjalne wydzielone z Internetu sieci handlowe o zasięgu publicznym, o chronionym dostępie, w którym transmisja danych kodowana jest cyfrowymi certyfikatami autoryzującymi nadawcę, tak aby uniemożliwić anonimowe wysyłanie informacji. Jest to wyodrębniony fragment sieci globalnej przeznaczony do zawierania transakcji handlowych, obslugujący cykl zamówieniowy i cykl sprzedaży (czyli jest to segment handlu elektronicznego- business-to-business)
(cytat, str. 49) Intranet-jest to wewnętrzna sieć korporacyjna (w ramach jednej firmy), tworzona przy użyciu technologii internetowej-lokalna sieć komputerowa umożliwiająca wymianę informacji wewnątrz firmy przy wykorzystaniu sieci Internet w sieciach lokalnych lub sieciach rozległych (np. między oddziałami przedsiębiorstw) należących do przedsiębiorstw.
(cytat, str. 84 - 85) Intranet jest zastosowaniem technologii i standardów internetowych do budowy wewnętrznych serwisów informacyjnych przedsiębiorstwa lub instytucji społecznej. Intranet jest siecią komputerową wewnątrz organizacji gospodarczej, stosującą oprogramowanie oparte na protokole TCP/IP. Łączy w jedną całość wiele sieci lokalnych, z których każda może się składać zarówno z dwóch, jak i kilku tysięcy komputerów. Intranet zapewnia: - centralny dostęp do informacji ekonomicznej przedsiębiorstwa w sposób łatwy i szybki za pomocą standardowej przeglądarki, - łątwy dostęp wybranych grup pracowniczych lub jednostek do potrzebnej informacji szczegółowej w postaci dokumentu chronionego hasłem, - interfejs w języku naturalnym użytkownika.
(cytat, str. 233) Intranety są to sieci obejmujące całą organizację, wyglądające i funkcjonujące jak witryna WWW, ale do których mają dostęp jedynie ludzie należący do organizacji.
(cytat, str. 373) Internet jest ogólnoświatową siecią połączonych ze sobą komputerów; intranet jest prywatnym internetem danej organizacji; a ekstranet jest rozszerzoną siecią wewnętrzną