Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: dezinwestowanie (0 - 4 z 4)
(cytat, str. 39) Dezinwestowanie (dywestowanie) jest to przedsięwzięcie restrukturyzacyjne, polegające na eliminacji ze struktury kapitałowej podmiotów gospodarczych (spółek-córek) poprzez odsprzedaż ich udziałów i akcji. W wyniku tego przedsięwzięcia podmiot może być wyłączony całkowicie z danej struktury działalności gospodarczej lub pozostawiony w niej jako świadczący działalność gospodarczą na podstawie kontraktu (przejście do struktury kontraktowej).
Słowa kluczowe:dezinwestowanie Komentarze i źródła pierwotne: James P. Lewis - Project Planning, Scheduling & Control
(cytat, str. 39) Dezinwestowanie (dywestowanie)jest to przedsięwzięcie restrukturyzacyjne, polegające na eliminacji ze struktury kapitałowej podmiotów gospodarczych (spółek-córek)poprzez odsprzedaż ich udziałów i akcji.
(cytat, str. 145) Modelowanie przepływów pieniężnych jest bardzo ważną częścią procesu zarządzania funduszem. Zarządzanie płynnością funduszu nie odnosi się jedynie do zarządzania typowym zarządzaniem skarbu w instytucjach finansowych. Zarządzanie aktywami i reinwestycja środków z dezinwestycji jest bardzo ważne w drodze do osiągnięcia wysokich stóp zwrotu. Podczas cyklu inwestycyjnego menedżerowie funduszu powinni utrzymywać zaangażowanie inwestorów na stabilnym poziomie oraz kontrolować wypłaty przekazywane zleceniodawcom.
(cytat, str. 151) Efekt krzywej J to normalne zjawisko charakteryzujące branżę venture capital oraz private equity. Powstanie funduszu, wyselekcjonowanie spółek i przeprowadzenie inwestycji obciążają aktywa funduszu w początkowej fazie jego życia, zanim pojawią się zyski. Presja na minimalizowanie efektu krzywej J może prowadzić do niepożądanych konsekwencji dla inwestorów funduszu w postaci:
manipulacji wycenami spółek portfelowych poprzez opóźnianie tworzenia rezerw lub odpisywanie złych inwestycji w straty,
manipulacji sposobami dokonywania wycen i prezentowania rezultatów w bardziej korzystnym świetle,
lokowania dodatkowych środków kapitało dawców w złe inwestycje celem uniknięcia odpisania strat,
realizacji inwestycji oferujących szybszy zwrot zainwestowanych środków finansowych i bieżące przepływy finansowe zamiast lokowania środków w bardziej zyskowne inwestycje długoterminowe,
przyspieszanie momentu dezinwestycji poprzez poprzez przedwczesne oferty publiczne lub sprzedaż udziałów inwestorom strategicznym, co często koliduje z możliwością uzyskania wzrostu wartości portfela w dłuższym okresie.