Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 117) Do korzyści strategicznych możemy zaliczyć: uzyskanie efektu synergii ze współpracy między przedsiębiorstwem a wybranymi kluczowymi klientami, zwiększeni9a zysku firmy dzięki ograniczeniu inwestycji w nierentownych, nie perspektywicznych klientów, zwiększenie lojalności klientów dzięki poprawie ich satysfakcji, zwiększenie sprzedaży.
(cytat, str. 57) Dzięki lojalnym klientom firma nie będzie musiała pozyskiwać dużej liczby nowych klientów ( a jak wiadomo pozyskanie nowego klienta jest niezwykle drogie ), co ewidentnie może obniżyć koszty sprzedaży i marketingu.
(cytat, str. 54) Wdrażając odpowiednie standardy obsługi klienta, możemy liczyć na to, że nasi klienci będą usatysfakcjonowani z produktów i usług które dostarczamy. To jednak nie zapewni nam ich lojalności. prowadzone w Stanach Zjednoczonych badania dotyczące klientów, którzy odchodzili do konkurencji wykazały, że aż 80% z nich było zadowolonych z poprzedniego dostawcy.
(cytat, str. 19) CRM to świadome zarządzanie klientami i ich obsługą w celu zbudowania lojalnej grupy stałych klientów przedsiębiorstwa przez satysfakcjonujące zaspokajanie i przekraczanie ich oczekiwań oraz indywidualnych preferencji
(cytat, str. 15 - 16) CRM to odpowiedź na zmiany zachodzące od wczesnych lat osiemdziesiątych na rynku, do których możemy zaliczyć: coraz mniejsze efekty działań promocyjnych, coraz mniejszą lojalność klientów
(cytat, str. 13) CRM to zbiór strategii i metod, których podstawowym celem jest zwiększenie lojalności klientów oraz zmniejszenie kosztów obsługi, promocji i sprzedaży.
(cytat, str. 144) Przyzwyczajenie sprawia, że konsumentka, która ma pozytywny stosunek do marki, zmienia ją, jeśli tylko zostaje zastosowana w stosunku do niej odpowiednia zachęta, natomiast lojalność to wierność marce, która opiera się na silnym emocjonalnym fundamencie i za którą idą powtarzalne i świadome wybory - w konsekwencji daje to małą podatność na zachęty.
(cytat, str. 69) Należy pamiętać, że siła marki i lojalność klienta wynikają z poziomu interakcji między marką a klientami. Wychodząc z tego założenia, możemy stwierdzić, że wiele firm działających w sektorze business to business oraz w sektorze usługowym ma w rzeczywistości dużą szansę na zbudowanie silnej i wartościowej marki. Fakt, że wiele z nich nie wykorzystuje swoich możliwości, można przypisać albo ich lekceważącemu stosunkowi do marek, albo też — paradoksalnie nadmiarem „nieuzasadnionych banialuk” dotyczących budowania marki.
(cytat, str. 47) O znaczeniu marki dla nabywcy decyduje duża liczba czynników, wśród których najważniejszymi są prawdopodobnie następujące dwa: po pierwsze, liczba i rodzaj interakcji z klientem — im bardziej, złożone relacje między klientem a marką, tym większa szansa na zbudowanie długoterminowej lojalności; po drugie, stopień identyfikacji marki z kwestiami absorbującymi uwagę konsumentów — lojalność wobec marki wzrasta, jeśli uda się jej dotrzeć do spraw istotnych dla odbiorców.
(cytat, str. 84) Troska o klienta opłaca się, bo gratyfikuje on dostawcę swą lojalnością poprzez to, że dobrze o nim mówi i wraca do niego. Utrata klienta kosztuje producenta pięć razy tyle, ile utrzymanie klienta dotychczasowego. Klient zwraca się do producenta w nadziei, że spełnią się jego oczekiwania związane z wyrobem czy usługą, płaci także za nadzieję spełnienia tych oczekiwań.
(cytat, str. 39) Usatysfakcjonowani i lojalni klienci stanowią wartość dla przedsiębiorstwa, o ile wytworzy efekt ekonomiczny ich zadowolenia wyrażony zostaje przychodami przekraczającymi poniesione w tym zakresie przez przedsiębiorstwo koszty.
(cytat, str. 23) Proces budowania lojalności klientów (według J. Griffin'a) obejmuje następują¬ce etapy:
Etap I: ktoś, kto być może mógłby zostać klientem przedsiębiorstwa.
Etap II: potencjalny klient, tj. taki który najprawdopodobniej dokona pierwszego zakupu.
Etap III: potencjalny klient, który według uzyskanych przez przedsiębiorstwo informacji nie dokona pierwszego zakupu.
Etap IV: klient, który dokonał po raz pierwszy zakupu.
Etap V: klient, który dokonał ponownego zakupu.
Etap VI: klient, który dokonuje regularnych zakupów.
Etap VII: klient, będący adwokatem przedsiębiorstwa, który nie tylko kupuje regularnie, ale również zachęca innych do skorzystania z oferty przedsiębiorstwa. Słowa kluczowe:lojalność
(cytat, str. 40) Lojalność jest efektem nauczenia się przez konsumenta, ze dana marka zaspokaja jego potrzeby i przynosi mu wyjątkowe korzyści. Może też pochodzić z wytworzenia się więzi emocjonalnej między człowiekiem a marką lub z przekonania, że wizerunek marki pasuje do osobowości i wizerunku nabywcy. Lojalność konsumenta może zapewnić przedsiębiorstwu wiele korzyści:
konsumenci lojalni są tańsi w utrzymaniu i redukują koszty marketingu;
mniej ryzykowne jest rozszerzanie marki;
wpływa na wyższy poziom stopy zwrotu z inwestycji;
zmniejsza prawdopodobieństwo, że konsumenci zmienią preferowaną markę, a zatem redukuje skuteczność działań konkurentów.
(cytat, str. 40) Nie każdy nabywca jest lojalny w tym samym stopniu. Zwykle wyróżnia się pięć podstawowych poziomów przywiązania do marki. Są to; 1) nabywca nielojalny; 2) nabywca nawykowy, w miarę zadowolony z marki; 3) nabywca zadowolony z marki przy wysokich kosztach zmiany na inną; 4) nabywcy lubiący markę, traktujący ją jak przyjaciela; 5) konsumenci zagorzali.
(cytat, str. 153) Lojalność wobec samego siebie, własnego zespołu, czy zawodu nie powoduje spodku wydajności pracy i zaangażowania w sprawy organizacji.
(cytat, str. 467) Klienci o najwyższym poziomie lojalności stają się najcenniejszym kapitałem firmy. Przynoszą oni formie największe zyski, gdyż kupują więcej i częściej, a jednocześnie są mniej wrażliwi na zmiany cen. Ponadto lojalny klient staje się źródłem bezpłatnej i wiarygodnej reklamy, zostając swego rodzaju ambasadorem firmy oraz pozyskując dla niej nowych nabywców.
(cytat, str. 464) Przedsiębiorstwom usługowym szczególnie zależy na wywołaniu lojalności wobec własnej oferty. Stąd narodził się pomysł kart stałego klienta, które są stosowane między innymi w punktach wywołujących filmy i wykonujących odbitki, na stacjach benzynowych czy też salonach kosmetycznych. Ma to związać nabywcę z firmą, a często również odwrócić uwagę od innych elementów oferty.
(cytat, str. 188) Przy próbie definiowania lojalności można ogólnie przyjąć, że pojęciem tym określa się oddanie osobie lub instytucji. Lojalność klienta można opisać poprzez pokazanie okresu, w jakim korzysta on z usług banku oraz z zakresu tych usług.
(cytat, str. 145) Lojalność - oznacza wierność i oddanie jakiejś instytucji lub osobie. W biznesie za lojalne uznaje się zachowanie nabywcy, polegające na odnawianiu zakupów danej marki, zakupów w tym samym miejscu sprzedaży lub od tego samego sprzedawcy14. To można relatywnie łatwo zaobserwować, zwłaszcza rejestrując zachowania zakupowe klientów w bazie danych. Trudniej ocenić powody ponownego zakupu danej marki przez klienta. A poznanie tych powodów ma duże znaczenie przy podtrzymaniu lojalności klientów, zwłaszcza klientów najbardziej wartościowych dla przedsiębiorstwa.