Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: wykres Gantta (0 - 12 z 12)
(parafraza, str. 314) W dużej firmie motoryzacyjnej inżynierowie produkcji byli odpowiedzialni także za projekty wdrożeniowe, polegające zwykle na projektowaniu i uruchomieniu nowej linii produkcyjnej, czy wdrożeniu do produkcji nowego wyrobu. Podczas kolejnych szkoleń z zarządzania projektami okazało się, że menedżerowie nie wykorzystują poznanych na podstawowych szkoleniach technik, np. schematu Gantta. Inżynierowie zgodzili się że to narzędzie zwiększa efektywność, umieli także dobrze je stosować, twierdzili mimo tego, że w nawale pracy nie mają czasu planować w ten sposób, a jedynie intuicyjnie i 'na bieżąco'. Prowadzący szkolenie poprosił o oszacowanie czasu na wytworzenie schematu Gantta, oraz o szacunkową ocenę oszczędności czasu na opóźnieniach. Inżynierowie zgodnie stwierdzili, że schemat to 1 dzień, a skraca czas trwania projektu o 5%. Ponieważ projekty, jak powiedzieli sami menedżerowie, trwają od 4 do 6 miesięcy, 5% to 4-6dni ich pracy.
(cytat, str. 85) Gantt zakładał, że wszystkie przedsięwzięcia bez wyjątku (np. kampanie reklamowe, przenoszenie siedziby przedsiębiorstwa czy przejęcie innej firmy) można podzielić na konkretne etapy, a następnie przedstawić w postaci tabeli.
(cytat, str. ) Układ zdarzeń na wykresie przedstawiany jest najczęściej w wersji planowanej przed rozpoczęciem działania oraz rzeczywistej, nanoszonej na wykres wraz z upływem czas.
(parafraza, str. 244) W sporządzeniu wykresów Gantta stosuje się zazwyczaj następujące oznaczenia: zadanie krytyczne, istotne dla przedsięwzięcia, którego ukończenie warunkuje dalsze postępowanie jest odwzorowywane najczęściej w postaci wypełnionego prostokąta. Zadanie niekrytyczne, mniej ważne z punktu widzenia całego projektu, zaznacza się niewypełnionym prostokątem. Podsumowanie etapu projektu, który składa się z zadań, jest z kolei odwzorowane za pomocą prostokąta z ząbkami, nazywanego niekiedy mostem. Zakończenie danej fazy przedsięwzięcia ilustruje się znakiem karo (kwadratem obróconym o 45 stopni).
(cytat, str. 82) Wykresy Gantt' a umożliwiają łatwe nadzorowanie czasu rozpoczęcia i zakończenia zadań oraz podzadań związanych z projektem.
Słowa kluczowe:wykres Gantta Komentarze i źródła pierwotne: Ph. Kotler, Marketing: analiza, planowanie, wdrażanie i kontrola. Gebethner i S-ka, Warszawa 1994.
(cytat, str. 446) "Wykresy Gantta są wykreślane metodą planowania i bieżącego kontrolowania zadań w czasie. Przedstawiają one na odpowiedniej siatce (tabeli) za pomocą jednej linii plan, wykonanie, wzajemny ich stosunek oraz stosunek do czasu. Przy sporządzaniu wykresów Gantta obowiązują następujące zasady: - dowolna odległość pomiędzy dwoma liniami pionowymi wyraża jednocześnie pewien okres oraz wielkość zadania, które należy w tym czasie wykonać, -linia pozioma kreślona między pionowymi przedstawia stosunek pracy wykonanej do zaplanowanej, - jednakowe odcinki linii poziomych wyrażają dzięki odpowiedniej technice zapisu równocześnie pewien okres, rozmaite wielkości pracy zaplanowanej i wykonanej."
(cytat, str. 75) "Najczęściej sporządza się harmonogramy w formie diagramów belkowych, czyli tzw. harmonogramów Gantta, obrazujących realizowany projekt na dwuwymiarowym wykresie. Wykres Gantta przedstawia w poziomie os czasu, w jednostkach o odpowiedniej do specyfiki projektu szczegółowości, natomiast w pionie czynności planowane do wykonania w projekcie."
(cytat, str. 61) Najlepiej znanym w praktyce przykładem planowania i zarządzania projektami jest tzw. wykres Gantta opracowany przez Henry'ego L. Gantta. Podstawą sporządzenia wykresu jest zbiór zadań, który przedstawia całkowity zakres projektu otrzymany np. w wyniku zastosowania struktury podziały pracy (WBS). Struktura podziału pracy (WBS) to narzędzie planowania projektu, którego celem jest zdefiniowanie zakresu pracy poprzez wygenerowanie skończonego (zamkniętego) zbioru zadań składającego się na projekt. Zgodnie z definicją przyjętą przez Project Management Institute, struktura podziału pracy (WBS) to narzędzie grupujące elemnty projektu, które organizują i definiują jego zakres; czynności nie objęte WBS traktowane są jako zadania leżące poza projektem. (...) Bezpośrednim efektem wykonania WBS jest wstępne określenie całego zakresu zadaniowego projektu, który następnie staje się podstawą do szacowania czasów poszczególnych czynności i przypisywania zasobów.
(parafraza, str. 509 - 510) Schemat Gantta jest jeszcze jednym sposobem przedstawienia projektu, podkreślający czas jego realizacji. Sieć składa się ze skali czasu ciągnącej się od strony lewej do prawej i listy działań umieszczonej z lewej strony; czas realizacji działań oznaczają bloki znajdujące się na wysokości realizowanego działania i zajmujące odpowiednia liczbę kratek kalendarza. Podstawową zaletą schematu Gantta jest przejrzyste ukazanie stadium realizacji każdego zadania, w dowolnym momencie projektu. Można szybko wyłapać zadania będące podczas realizacji, ukończone oraz te, które mają dopiero się zacząć. Schemat Gantta jest również pomocny przy planowaniu alokacji zasobów.
(cytat, str. 134) Wykresy Gantta umożliwiają dokładne śledzenie przebiegu projektu, wraz z ewentualnymi rezerwami i opóźnieniami czasowymi. Umożliwiają także śledzenie obciążenia pracowników oraz izolowanie zadań krytycznych pod względem czasu trwania, jak również korelacji czasowych pomiędzy poszczególnymi zadaniami.
(cytat, str. 281) Wykresy Gantta - graficzny sposób planowania i kontroli przebiegu różnych czynności w przekroju czasowym. Rodzaj harmonogramów, modelujących realizowane zadania (oprócz projektów wykorzystywane także do organizowania powtarzalnej działalności produkcyjnej) w postaci poziomych odcinków wykreślonych na tabeli.