Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: komitet steruj��cy (0 - 8 z 8)
(cytat, str. 352) Do sterowania projektu - nadzoru nad jego przebiegiem i podejmowaniem zasadniczych decyzji - zazwyczaj bywa powoływana kolegialna instancja kierownicza, określana jako komitet sterujący.
(cytat, str. 21) Kolejnym elementem struktury organizacyjnej projektu jest komitet sterujący. Jest to najwyższa instancja w całej organizacji projektowej. Działa on przede wszystkim jako: 1) ostateczny szczebel zatwierdzający i ustalający priorytety dla wszystkich projektów realizowanych w przedsiębiorstwie, 2) ogniwo regulujące wszystkie sprawy pomiędzy organizacją projektową i tradycyjną. Komitet sterujący nadzoruje więc cały pakiet projektów przedsiębiorstwa w uzgodnieniu z długookresowym planem całej firmy oraz ze strategicznymi decyzjami zarządu. Musi on również nadzorować wszystkie zmiany w projektach, ponieważ każda zmiana kosztów w projekcie znajdującym się w toku realizacji może mieć duży wpływ na realizację pozostałych projektów. Komitet sterujący ma prawo ustalać limity budżetowe dla poszczególnych komisji kierowania projektami.
(cytat, str. 21) Celem działania komitetu sterującego jest sterowanie projektami realizowanymi w przedsiębiorstwie, a więc ocena wniosków projektowych, tworzenie zleceń projektowych, zarządzanie projektami i kontrola przebiegu prac. Członkowie komitetu sterującego reprezentują wszystkie zainteresowane strony, a więc: zleceniodawcę projektu, a także przedstawiciela kluczowych dostawców firmy, jeśli projekt dotyczy bezpośrednio lub pośrednio także ich przedsiębiorstw, oraz tzw. rzeczników poszczególnych projektów lub podprojektów realizowanych w ramach projektu głównego reprezentujących poszczególne projekty.
(cytat, str. 42 - 43) Procedura ewaluacji i selekcji wniosków o dofinansowanie realizacj projektu z EFRR (Priorytety 1 i 3) obejmowała następujące etapy:
-weryfikacja wniosku pod względem formalnym przez jednostkę do spraw wyboru projektów w Urzędzie Marszałkowskim;
- ocena merytoryczno-techniczna wniosku przez Panel Ekspertów; - rekomendacja wniosków dla Zarządu Województwa przez Regionalny Komitet Sterujący (RKS);
- wybór wniosków przez Zarząd Województwa na podstawie rekomendacji RKS;
- podpisanie przez Wojewodę umowy o dofinansowanie projektu z projektodawcą.
(cytat, str. 81) "Komitet Sterujący jest organem reprezentującym na poziomie zarządczym interesy biznesu, beneficjentów i dostawcy związane z projektem. Członkowie Komitetu Sterującego muszą mieć odpowiednie uprawnienia, ponieważ są decydentami oraz osobami odpowiedzialnymi za zapewnienie projektowi takich zasobów, jak personel, pieniądze i sprzęt."
(cytat, str. 34 - 35) Kierownik projektu powinien doprowadzić do oddzielenie warstwy zarządzania projektem (to jego domena) od bezpośrednie niego podejmowania strategicznych dla projektu decyzji. Tą sferą niech lepiej zarządza demokratycznie skonstruowanie ciało zwane komitetem sterującym.
Komitet sterujący jest złożony z reprezentantów kluczowych udziałowców projektu, np. dostawców, inwestorów podwykonawców, nie można także zapomnieć o użytkownikach końcowych produktu projektu. Zadaniem komitetu sterującego jest zatwierdzenie decyzji natury strategicznej: - zakres projektu, - startu projektu, - zmiany budżetu (np. udostępniania nowych zasobów), - modyfikacji lub zaprzestania realizacji projektu.
(cytat, str. 18) Prince2 wymaga Komitetu Sterującego, który zajmuje się podejmowaniem strategicznych, okazjonalnych decyzji na temat projektu. Komitet Sterujący posiada przewodniczącego, który jest wspierany co najmniej przez reprezentanta użytkowników i wykonawcy. W najnowszych opracowaniach jest wzmianka o komitecie zarządzającym programem (zarządzie firmy), który jest organem nadrzędnym w stosunku do Komitetu Sterującego. Prince2 nie definiuje jednak tego organu ani w żaden sposób nie formalizuje współpracy między Komitetem Sterującym a komitetem zarządzającym programem (zarządem firmy).
(cytat, str. 25) Niestety, w praktyce bardzo często zdarza się, że firmy chwalą się realizacją projektów zgodnie z metodyką Prince2, podczas gdy w rzeczywistości wyżej wymienione procesy, komponenty i techniki nie są stosowane lub wykorzystywane są szczątkowo. Mówi się wtedy o syndromie PINO, czyli "Prince tylko z nazwy" (ang. Prince In Name Only). Bardzo dobrym testem na weryfikację stanu rzeczy jest sprawdzenie, jak często Kierownik Projektu spotyka się z Komitetem Sterującym. Czy dla każdego projektu istnieje Komitet Sterujący? Jaki jest jego stopień zaangażowania w projekt? Czy każdy projekt posiada stosowny, aktualizowany plan i czy jego realizacja jest monitorowana?