Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: prawo parkinsona (0 - 4 z 4)
(cytat, str. 24) "człowiek wykonuje daną pracę tak długo, ile ma czasu do dyspozycji". Jeśli nie ustali się terminu, zadania stają się bezterminowe i w taki sposób są potem traktowane.
(cytat, str. 50) Reguła ta stanowi, że praca zajmuje dokładnie tyle czasu, ile go przeznaczono na jej wykonanie. Innymi słowy, jeżeli na zadanie założono trzy godziny, to jego realizacja pochłonie trzy godziny. Gdyby przyjęto jednak, że zadanie to należy skończyć w czasie o połowę krótszym, to także zostałoby ono zakończenie sukcesem. (...) Reguła Parkinsona zawiera podstawowy warunek. Dotyczy tylko tych części, które sami wykonujemy i/lub mamy na nie wpływ. Ponieważ zadani nieprzewidzialne są naturalnym elementem każdego dnia, należy pozostawić sobie wspomniany bufor czasu w proporcji 60:40
(cytat, str. 31) prawo Parkinsona. Prawo to mówi, że praca zajmie czas, który przydzielono na wykonanie. Innymi słowy, jeśli na zakończenie projektu wyasygnowano dodatkowy czas, w magiczny sposób zostanie on w całości wykorzystany.
(cytat, str. 46) Prawo Parkinsona mówi, że praca zawsze rozrasta się w taki sposób, aby zapełnić cały zaplanowany na nią czas. W związku z tym, nie ma sensu dodawać kolejnych buforów do każdej czynności, gdyż z pewnością zostaną zużyte. Warto dodać pewne bufory "na czarną godzinę" na końcu projektu poza konkretnymi zadaniami jako swoistą rezerwę strategiczną. Warto również motywować zespół do ich niewykorzystywania (np. premie).