Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 68) transformacja - prowadzenie - transfer, czyli proces polegający na zatrudnieniu zewnętrznego dostawcy, który restrukturyzuje dany proces w przedsiębiorstwie, następnie przez krótki czas go prowadzi, a potem oddaje w zarządzanie służbom z macierzystej korporacji; celem jest przeprowadzenie transformacji procesu przez zewnętrznego partnera
(cytat, str. 531) W przypadku byłych gospodarek centralnie sterowanych z Europy Wschodniej transformacja jest już w dużej mierze zakończona. Nie dotyczy to jednak Chin, jak dotąd największego gracza w procesie transformacji. Tam migracja siły roboczej z rejonów wiejskich do wysoce konkurencyjnych fabryk w delcie Rzeki Perłowej odbywa się stopniowo i w sposób kontrolowany. Z liczącej prawie 800 milionów ludzi chińskiej siły roboczej niemal połowa mieszka obecnie w miastach, gdzie w większości poddana jest wpływowi sił konkurencyjnych.
(cytat, str. 23) Sektor bankowy może wspomagać transformację, restrukturyzację i rozwój polskiej gospodarki, stanowiąc zaplecze finansowe i źródło innowacji gospodarczych.
(cytat, str. 212) Transformacja to zbiór procesów o różnej złożoności oraz poddających się wielokryterialnej analizie,które decydują o sposobie funkcjonowanie SG.
(cytat, str. 79) Jedną z najczęśćiejw ykorzystywanych transformacji jest koncentracja zbioru rozmytego. Jej zadaniem jest intensyfikacja modelowanej wartości. W języku naturalnym tę rolę spełniają takie pzysłówki, jak bardzo, ekstremalnie.
(cytat, str. 180 - 181) Transformacja tym różni się od inicjatywy wprowadzenia zmian, że wpływa na samą tożsamość, wartości i kulturę organizacyjną firmy.
(cytat, str. 94) Transformacja jako proces obejmuje zwykle: - Ulepszanie aktualnego stanu poprzez zmianę natury rzeczy, - Rozwijanie ludzi, systemów, procesów, organizacji o poprawianie wyników, - Racjonalizację i (lub) syntezę różnorodnych systemów, procesów, ról, relacji, struktur organizacyjnych lub ich elementów, - Burzenie ustalonego porządku, by zbudować przyszłość.
(cytat, str. 232) Udana transformacja zależy także od zdolności przywódcy do koncentrowania, mobilizacji i rozmieszczenia talentu i zasobu w tych obszarach przedsiębiorstwa, gdzie są one najbardziej potrzebne.
(cytat, str. 165) Zmiana (transformacja) oznacza poszukiwanie, komunikowanie i wykorzystanie przez organizację informacji płynących z otoczenia w celu zmiany ich postrzegania przez pracowników.
(cytat, str. 174) Dążenie przywódcy do wprowadzenia reform pokazuje jego osobiste zaangażowanie w proces transformacji, wspiera ją autorytetem. Zapewnienie o skuteczności zmiany służy uspokojeniu ludzi, zduszeniu ich niepokoju co do następstw metamorfozy.
(cytat, str. 177) () niezwykle ważnym zadaniem liderów organizacji związanym z redukowaniem oporów wobec zmiany może być wyzwolenie współuczestnictwa pracowników w procesie planowania i przeprowadzania zmiany.
(cytat, str. 100) Tak więc przekształceniem (transformacją) zmiennej będzie się nazywać procedurę, która służy przejściu na drodze matematycznej z jednej zmiennej na inną zmienną losową (na inną skalę pomiarową ) mającą własności odpowiadające metodzie badań.
(cytat, str. 9) "Ludzie nauki, doradcy i przedsiębiorcy podejmują różnego rodzaju środki zaradcze w celu pomniejszenia i wyeliminowania negatywnych skutków transformacji. Należą do nich: -łączenie firm (wspólnota celów) i tworzenie tzw. "globalnego biznesu", działającego wg strategii "nie kontynuować, ale współpracować"; -"naprawianie" przyrody (ochrona środowiska naturalnego wobec wzrostu poczucia zagrożenia); -skracanie czasu pracy; -system ciągłej pracy 4-zmianowej (zmiany po 6 godzin); -obniżanie podatków dla tych, którzy tworzą miejsca pracy, zwłaszcza dla absolwentów szkół; -akcjonat pracowniczy (zapewnienie pracownikom udziału w zyskach firmy co motywuje ich i zwiększa zainteresowanie wynikami firmy); -zlecanie robót wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym (outsourcing); -wprowadzanie spłaszczonych struktur organizacyjnych."
(cytat, str. 115) Transformacja adaptacyjna powinna być podejmowana w odpowiedzi na poważne jakościowe zmiany w otoczeniu organizacji. Jej efektem jest redefinicja relacji między organizacją, jej zasobami angażowanymi w procesy, samymi procesami i ich produktami, a otoczeniem w którym funkcjonuje.
(cytat, str. 116) Transformacja proaktywna to zasadnicza przebudowa wnętrza organizacji spowodowana zmianą pojmowania jej misji i celów. U podłoża tak rozumianej przemiany leżą wizje i marzenia osoby lub osób, które podejmują trud i ryzyko zasadniczej „rewolucyjnej” przebudowy.