Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: zakres projektu (0 - 7 z 7)
(cytat, str. 175 - 176) Istotnym aspektem procesów decyzyjnych w zarządzaniu projektami jest definiowanie i następnie zarządzanie zakresem projektu oraz zarządzanie zmianą w projekcie. "Zakres odnosi się do wszystkich działań mających na celu tworzenie produktu projektu i procesów składających się na te działania. Zespół projektowy i pozostali uczestnicy projektu muszą identycznie rozumieć, jaki produkt będzie rezultatem projektu i jakie procesy będą w tym celu wykorzystywane. Na zarządzanie zakresem projektu składają się następujące elementy: -Inicjacja-rozpoczęcie prac nad projektem -Planowanie zakresu-określenie zakresu projektu jako podstawy do podejmowania decyzji w przyszłości. -Definiowanie zakresu-wtórny podział projektu na podprojekty i zadania grupowane następnie w pakiety robocze -Weryfikacja zakresu-formalna akceptacja zakresu projektu -Kontrola zmian zakresu projektu.
(cytat, str. 177) Opis głównego celu projektu powinien umożliwiać określanie określanie zakresu projektu. Dokumentem, w którym zostaje on zapisany jest statut projektu. Przy jego określaniu wskazane jest korzystanie z reguły S.M.A.R.T., zaproponowanej przez G. Dorana: S-(specific)-cel powinien być konkretny M-(measurable)-podane parametry i wartości powinny być mierzalne A-(assignable)-każda praca powinna być przypisana określonej osobie odpowiedzialnej R-(realistic)-cel powinien być realny T-(time related)-należy określić czas realizacji projektu.
(cytat, str. 22) Koszty projektu(K)są funkcją jakości zamierzonego rezultatu(J), zakresu(Z) i czasu(C): K=f(J,Z,C). Zakres projektu zależy natomiast od wymagań odnośnie zamierzonego rezultatu, wyznaczonego limitu kosztów i czasu przeznaczonego ne realizacje itd.
(cytat, str. 86) W przypadku zakresu projektu chodzi o pracę, jaka musi zostać wykonana, aby dostarczyć produkt o specyficznych cechach lub spełniający specyficzne funkcje.
(cytat, str. 354) Zakres projektu - określenie,co w projekcie zostanie wykonane, wyznacza cele, które będą brane pod uwagę do osiągnięcia, ale także dostępne dla organizacji zasoby, za pomocą których będzie realizowany projekt.
(cytat, str. 64) Zakres prac projektu wytycza ramy wprowadzanych zmian w obiekcie oraz wyznacza granice odpowiedzialności poszczególnych uczestników procesu. Definicja zakresu nie powinna ograniczać się do listy czynności do wykonania, warto też jednoznacznie zapisać, czego projekt nie obejmuje. Opisanie czynności, które nie są przedmiotem prac projektowych, wyraźnie wyznacza granice zmiany i ułatwia proces odbioru prac po ich wykonaniu. Często granica wprowadzanych zmian jest płynna i zdecydowane określenie tej granicy jest pierwszym istotnym punktem prac projektowych.