Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: przewidywanie (0 - 14 z 14)
(cytat, str. 136) żródłami informacji o zdarzeniach niekorzystnych dla systemów mogą być: - użytkownicy, administratorzy, inspektorzy bezpiecezństwa, prowadzone przez nich dzienniki zdarzeń, książki uszkodzeń, sporządzane raporty i tym podobne, - inżynierowie odpowiedzialni za infrastrukturę techniczną w budynku, - policja i służba ochrony, - agencje rządowe, centra kryzysowe, biura statystyczne - operatorzy sieci energentycznej, telekomunikacyjnej, - organizacje typu CERT, FIRST, CIRC, - internet.
(cytat, str. 24) założenia: 1. czas jest ciągły, liniowy, nieukierunkowany i nieodwracalny 2. nie wszystko, co będzie istniało, już istniało lub obecnie istnieje 3. myślenie przyszłościowe jest kluczowe dla ludzkiego działania 4. wybierając kierunek działania, indywidualnie czy grupowo, najbardziej użyteczną wiedzą jest wiedza o przyszłości, 5. przyszłość jest nieoczywista i nie może być obserwowalna, dlatego nie ma żadnych faktów dotyczących przyszłości, 6. przyszłość nie jest całkowicie zdeterminowana, z góry ustalona 7. w większym lub mniejszym stopniu przyszłe wydarzenia mogą być kształtowane przez indywidualne lub grupowe działania, 8. złożoność świata wymaga perspektywy holistycznej i podejścia interdyscyplinarnego, zarówno w organizacji wiedzy umożliwiającej podejmowanie decyzji, jak w działaniach społecznych, 9. niektóre scenariusze przyszłości są lepsze niż inne
(cytat, str. 38) Podejmując decyzję, powinniśmy więc prześledzić wyniki każdego możliwego działani, czyli rozważyć możliwe przyszłe stany rzeczy. Wymaga to umiejętności przewidywania i wyobraźni, ponieważ w rzeczywistości tylko jeden sposób działania zostanie wybrany i pociągnie za sobą tylko jeden okreslony wynik.
(cytat, str. 72) System przewidywań jest precyzyjny, jeżeli wprowadza jak najwięcej rozróżnień i nie zalicza zdarzeń do tej samej kategorii, jeżeli warto je klasyfikować bardziej szczegółowo.
(cytat, str. 260) "Antycypowanie (przewidywanie, uzupełnianie poprzez skojarzenia) poprawia i przyśpiesza percepcję. Wskazane jest ćwiczenie tej umiejętności."
Słowa kluczowe:przewidywanie Komentarze i źródła pierwotne: W.W. Gaworecki: Turystyka: PWE 1997, s. 157
(cytat, str. 255) Cała idea polega na tym, że nie możemy przewidzieć. Momo to możemy zrozumieć układy, których zachowania nie potrafimy przewidzieć. Potrafimy zrozumieć, dlaczego są nieprzewidywalne.
Tworzenie modeli zbyt szczegółowych prowadzi do przegranej, nie daje żadnego zrozumienia.
(cytat, str. 183) Trzeba zapewnić informacje na temat organizacji, zawodu i branży. Należy pomóc pracownikowi w zlokalizowaniu i uzyskaniu dostępu do dodatkowych źródeł informacji.
(cytat, str. 93) To właśnie dzięki procesowi uczenia się ludzie osiągają najwyższy stopień autonomii i wolności nakładanych przez ich naturalne środowisko, jak rółnież przez fizjologiczne i anatomiczne dziedzictwo, historię gadunku lub społeczeństwo.
... istoty ludzkie ... nauczyły się dokonywać dokładnych i logicznych przewidywań. Dysponując przewidywaniami można przejść do sterowania - interweniować, aby zmieniać zdarzenia zachodzące w środowisku, modyfikować zachowanie innych ludzi i zmieniań nasze włąsne zachowanie czyniąc je stosowniejszym i bardziej skutecznym.
(cytat, str. 122) Prognoza jest próbą przewidywania zdarzeń w przyszłości. Wszystkie dobre plany wiążą się z prognozami. Niektóre są oparte na prognozowaniu jakościowym, w którym korzysta się z opinii ekspertów do przewidywania przyszłości.
(cytat, str. 15) "Umiejętność przewidywania, dostrzegania i reagowania we właściwym czasie na zmiany, które decydują o losach firmy to sztuka ni tylko kierowania ale przetrwania i rozwoju. Rozwijają się tylko te firmy , które są zdolne do takiego procesu. Np. spośród 100 największych amerykańskich firm od 1909 do 1948 roku (40 lat) przetrwało 36."
(cytat, str. 70) Wiarygodność jak i przewidywalność są kategoriami probabilistycznymi wyrażają (odpowiednio) prawdopodobieństwa, że: - "stan deklarowany jest zgodny ze stanem rzeczywistym"; - "stan przewidywany w przyszłości będzie zgodny ze stanem wówczas osiągniętym".