Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 86) "Nakłady są celowym zużyciem zasobów rzeczowych, naturalnych i pracy żywej, wyrażonym w jednostkach pieniężnych lub naturalnych, np. metrach, roboczogodzinach. O takich nakładach mówi się, że są to nakłady wymierne. Istnieją również nakłady niewymierne, których nie da się wyrazić w żadnych jednostkach. Nakłady wymierne można podzielić na inwestycyjne i operacyjne."
(cytat, str. 61) Pojęcie nakłady (ang. input, outlay) oznacza rzeczywiste lub potencjalne wydatki związane z działalnością przedsiębiorstwa, a więc może, ale nie musi stanowić jednocześnie kosztu.
(cytat, str. 118) Nakłady na powtórną ocenę wynoszą przeciętnie od 40% do 100% wydatków na ocenę dokonywaną po raz pierwszy. Zależy to od tego, czy poprzednie ustalenia były pomyślne czy niekorzystne oraz od częstotliwości interwencji. Tak więc najmniejsze nakłady będą odnosiły się do powtórnych ocen dokonywanych nie wcześniej niż sześć miesięcy po ocenie, która dała pomyślne wyniki.
(cytat, str. 89) Okres zwrotu nakładów Istotą tej metody jest obliczenie ilorazu łącznej sumy nakładów i sumy rocznych wpływów z realizacji projektu inwestycyjnego. W rezultacie otrzymuje się liczbę określającą okres zwrotu nakładów:
okres zwrotulata=(łączne nakładyzł)/(roczne wpływyzł/rok)
(cytat, str. 68) Okres zwrotu nakładów jest to przewidywana liczba rat, która jest niezbędna do zrekompensowania wydatków poniesionych na realizację projektu dochodami uzyskanymi w czasie trwania jego eksploatacji
(cytat, str. 14) Należy również pamiętać, że rekrutacja może być sprawą niezmiernie kosztowną. Związane jest to z nakładami na: - przygotowanie i zamieszczenie ogłoszeń - materiały piśmienne, koszty wysyłki i przepisywania - koszty szkolenia uczniów i praktykantów Prócz tego są też koszty, które niekiedy trudniej zidentyfikować, np.: - czas personelu poświęcony wywiadom z kandydatami - niższy od przeciętnego poziom sprawności zawodowej nowo przyjętych w okresie integracji z załogą i firmą - koszty płac i poborów osoby osiągającej mierne wyniki, jeśli w wyniku rekrutacji przyjęty zostanie nieodpowiedni kandydat.