Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: analiza pracy (0 - 11 z 11)
(cytat, str. 23) By wyznaczyć niezbędne zmiany mające poprawić sytuację firmy, benchmarking należy uzupełnić analizą pracy, wartości i procentów. To właśnie analiza pracy może wskazać na przykład, że w procesie rekrutacji zbędne jest wysyłanie do wszystkich kandydatów indywidualnych listów z podziękowaniem za rozmowę kwalifikacyjną.
(cytat, str. 57) Analiza pracy jest procesem polegającym na gromadzeniu, badaniu i porządkowaniu (systematyzowaniu) informacji o pracy jako szczególnym zachowaniu organizacyjnym pracownika. Jej istota sprowadza się do zbierania kompleksowych informacji, charakteryzujących konkretne prace wchodzące w zakres wykonywanych zadań (czynności) bądź pełnionych przez pracownika obowiązków i funkcji zawodowych. Na podstawie tych informacji dokonuje się opisu pracy, przy czym stopień szczegółowości tego opisu zależy od celu, jakiemu ma on służyć.
(cytat, str. 98) Analiza pracy obejmuje informacje o wykorzystywanych narzędziach czy urządzeniach, wykonywanych operacjach, wymaganym wykształceniu i szkoleniu, uposażeniu i innych nietypowych właściwościach pracy, takich jak np. zagrożenie życia czy zdrowia.
(cytat, str. 165) Aby praktyka oceniania w organizacjach była sprawiedliwa, należy oprzeć ja na analizie pracy i rozpoznaniu tych konkretnych zachowań, które wiążą się z dobrym wykonywaniem zadań. Osoby oceniające powinny koncentrować się raczej na rzeczywistych zachowaniach, niż na celach osobowości pracowników. Konieczne jest również zaprezentowanie wyników oceny pracownikowi i proponowanie szkoleń tym osobom, które nie radzą sobie dobrze ze swymi obowiązkami.
(cytat, str. 32 - 33) Nadrzędny cel analizy pracy sprowadza się do takiego zorganizowania pracy, aby była ona lżejsza, jakościowo bogatsza i efektywniejsza, z drugiej zaś strony, aby przysparzała pracownikom zadowolenia oraz przyczyniała się do rozwoju ich osobowości i kwalifikacji zawodowych.
(cytat, str. 32) Analiza pracy jest procesem badawczym polegającym na gromadzeniu informacji o pracy jako szczególnym zachowaniu organizacyjnym pracownika.
(cytat, str. 212) "Analiza pracy składa się z wielu badań i opisów procesu pracy oraz uwarunkowań funkcjonowania pracownika na jego stanowisku w firmie. Przedmiotem analizy jest proces pracy, jego przebieg, wyniki, zakres kompetencji i odpowiedzialności, kwalifikacje oraz inne warunki i relacje pracownika z otoczeniem. Przeprowadza je zespół specjalistów przy pomocy odpowiednich technik. W wyniku prawidłowo przeprowadzonej analizy powstaje złożony obraz tego, co i jak pracownik wykonuje na stanowisku pracy, jakie czynniki mu to ułatwiają lub utrudniają oraz jakie są jego relacje z innymi stanowiskami."
(cytat, str. 213) "Analiza pracy uświadamia kadrze kierowniczej firmy co robią i co powinni zrobić, w jakich warunkach wykonują swoje zadania na stanowiskach pacy. Uzyskane dzięki niej dane pomagają określić jakie stanowiska powinny być utworzone lub zlikwidowane. Głównym celem analizy jest przygotowanie opisu stanowisk przedstawiających strukturę zadań, odpowiedzialności i inne relacje oraz uwarunkowania towarzyszące wykonywaniu pracy w organizacji."
(cytat, str. 20) Struktura analizy pracy, znana jako WSB opiera się na hierarchicznym uporządkowaniu zadań projektu i jest zbliżona do struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa.
(cytat, str. 190) Analiza pracy polega na opisie stanowiska pracy z punktu widzenia przyjętych kryteriów. Pozwala ona na stworzenie standardów pracy i określenie wymogów kwalifikacyjnych na różnych stanowiskach.