Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: optymalizacja (0 - 10 z 10)
(cytat, str. 18) Wybór optymalnej decyzji, tzn. takiej, która zapewnia największą korzyść, jest szczególnie prosty w przypadku modelu deterministycznego.
(cytat, str. 102) systemy probabilistyczne są dalekie od doskonałości, lecz podlegają optymalizacji statystycznej, która działa tym lepiej, z im większą liczbą danych się zmaga.
(cytat, str. 465) Optymalizacja to model, którego celem jest wykorzystywanie najlepszych rozwiązań pozwalających na maksymalizację udziału w rynku przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów.
(parafraza, str. 93) Na optymalizację obszarów prowadzenia handlu składają się: - optymalizacja asortymentu, - optymalizacja promocji, - optymalizacja wprowadzania nowych produktów, - optymalizacja informacji o popycie na produkt.
(cytat, str. 31) Istotnym problemem przy wykorzystaniu sieci w marketingu są błędy popełniane głównie przez twórców stron internetowych. Należą do nich pomyłki o znaczeniu technicznym oraz merytorycznym. Pośród typowych błędów technicznych odnotować można przeładowanie stron grafiką o dużym rozmiarze danych, co powoduje wolne ładowanie się stron, odnośniki, które nigdzie nie kierują, umieszczanie stron na serwerach o małej przepustowości, niewłaściwy adres strony, błędy językowe, błędy programowe, grafika złej jakości, stosowanie tła pod tekstem. Błędy merytoryczne dotyczą głównie: niejasnego celu funkcjonowania strony, niewłaściwego określania grup docelowych, stosowania przekazu niedopasowanego do grupy docelowej, niespójności wizerunkowej przekazu, zbyt długich i skomplikowanych tekstów, nadmiernej ilości informacji na stronie powodującej szum komunikacyjny, umieszczenia pod odnośnikami plików o dużych rozmiarach bez uprzedzenia użytkownika, braku podstawowych informacji (kontaktu mailowego, administratora).
(cytat, str. 156) Proces optymalizacji portfela łączy w sobie dwa rodzaje informacji w celu podjęcia trudnej decyzji o tym, co zostanie wykonane, a co nie: zapotrzebowanie na środki i harmonogram projektów uznanych za priorytetowe; posiadane środki i ich dostępność na przestrzeni czasu.
(parafraza, str. 244) Optymalizacja symboliczna - cechy charakterystyczne: - jest niezależna od stosowanej miary podobieństwa, - opiera się na opisie symbolicznym, - wykorzystuje prosty indeks, - jest możliwa do połączenia z innymi metodami, - odznacza się prostotą implementacji.