Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 280) Okres eksploatacji obiektu jest przewidywanym okresem, w którym obiekt powstały dzięki realizacji danego projektu będzie wykorzystywany w działalności operacyjnej.
(cytat, str. 131) Aż nazbyt łatwo można założyć, że wszystko wydarzy się automatycznie, kiedy decyzja zostanie podjęta. Tak nie będzie; pracownicy muszą zorganizować i wykonać poszczególne działania. W planie działania należy wyraźnie przedstawić zadania do wykonania, osobę lub osoby, które będą za to odpowiedzialne, i terminy zakończenia prac.
(cytat, str. 134 - 135) Monitorowanie: - Plan działania jako konieczny warunek sukcesu (terminy i kto za co odpowiada) - Nie należy zakładać, że rozwiązanie samo się wdroży. - Należy przejmować własność nad realizacją.
(...) Rygorystyczne monitorowanie planu wdrożenia zapewniło sukces, a grupa doprowadziła do rzeczywistego uzyskania wszystkich przewidzianych przez nią korzyści.
(cytat, str. 19) Realizacja - etap decydujący o powodzeniu; jego skuteczność zależy przede wszystkim od umiejętności i możliwości decyzyjnych decydenta.
(cytat, str. 90) Na potrzeby skrócenia okresu realizacji projektu - w przypadku złożonych, innowacyjnych obiektów - zaleca się zastosowanie symultanicznej realizacji projektów - projektowania współbieżnego(ang. simultaneus engineering, concurrent engineering), polegającego na równoległym prowadzeniu procesów projektowania technicznego obiektu i procesów przygotowawczych zarządzania projektem(definiowania, planowania i organizowania).
(cytat, str. 42) Aby zapewnić płynny przebieg fazy pracy, należy znaleźć czas na nieformalne zajęcie się różnymi problemami wymagającymi Twojej uwagi jako menedżera projektu oraz na sprawy kierowane do zespołu kierowniczego czy zainteresowanych. Chodzi o różne nieprzewidziane sytuacje, zgłaszane problemy związane z produktami czy żądania modyfikacji.
(cytat, str. 79) Pierwsza rzecz, o jakiej musisz pamiętać, to spokój. Nie panikuj! Tylko nieliczne sytuacje wymagają natychmiastowej decyzji. Dzieje się to tylko wtedy, gdy Tobie lub innym zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo. W takim przypadku podejmij i zdaj się na decyzję opartą po prostu na Twoim doświadczeniu i intuicji.
(parafraza, str. 38) Realizacja projektu przy pomocy metody kaskadowej wymaga klasycznego menedżera - zarządcy. Stosowana jest w rutynowych projektach, w których od początku do końca wiadomy jest cel. Stosuje się tu linerny podział projektu na fazy. Najpierw wszystko jest analizowane, potem powstaje koncepcja, która zostaje zrealizowana i następuje dostarczenie produktu finalnego.
(parafraza, str. 38) Menedżer - doradca sprawdza się przy realizacji projektów, w których znajomy jest cały proces, natomiast nie wiadomy ostateczny produkt. Kwestią kluczową jest pierwsza faza, w której szczególny nacisk powinien być położony na ciągłą analizę i ewentualne modyfikacje.
(cytat, str. 75) Ciągłe uzupełnianie zapasów (Continuous Replenishment – CR) polega na wypracowaniu metod realizacji zamówień i dostaw, które eliminują możliwości wystąpienia braku zapasów, a jednocześnie powodują redukcję zapasów w łańcuchu dostaw. Partnerzy handlowi muszą przy tym dysponować ciągle aktualizowanymi danymi o sprzedaży, niezbędnymi do opracowywania i aktualizowania krótkoterminowych prognoz zapotrzebowania na zapasy, dopuszcza się składanie zamówień uzupełniających, a zapasy są często uzupełniane. Informacje o sprzedaży na bieżąco przesyłane są w górę łańcucha dostaw.