Cytaty i parafrazy dla: konferencja (0 - 5 z 5)
Popławska-Mszyca J. (red.),
Badania Operacyjne w planowaniu projektów,
Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej, Katowice 2009
- Organizacja konferencji naukowych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach spoczywa na jednostkach odpowiedzialnych - Dziekanaty i Katedry. Często te jednostki mają indywidualne zasady i sposoby organizowania, nie zawsze kompatybilne ze sposobami podobnych im jednostek.
Istnieje więc potrzeba zwiększenia przepływu informacji, pozwalającego na wymianę doświadczen pomiędzy poszczególnymi organizatoeami, wypracowanie wspólnych procedur, najlepszych praktyk organizatorskich.
(Popławska-Mszyca J. (red.) 2009, s. 149)
Dunckel J.,
Etykieta w biznesie,
Wydawnictwo M & A Communications Polska, Lublin 1996
- "Jeśli stół konferencyjny ma kształt prostokątny, przewodniczący siada na jego końcu, ze strony najdalszej od wejścia do sali. Jeśli są do niej dwa wejścia, zamknij na klucz drzwi bliższe przewodniczącego. Miejsce po lewej i prawej ręce przewodniczącego jest zarezerwowane dla wyższego kierownictwa i gości honorowych."
(Dunckel J. 1996, s. 50)
Mruk H. (red.),
Komunikowanie się w marketingu,
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Warszawa 2004
- "... -najlepszymi terminami zwołania konferencji są dni między wtorkiem a czwartkiem;- konferencja nie powinna rozpoczynać się wcześniej niż o 10.00 i nie później niż o 15.00; czas jej trwania powinien byc ograniczony najczęściej do 1 godziny;..."
(Mruk H. (red.) 2004, s. 124) Komentarze i źródła pierwotne: autor: Michał Kowalski, Dorota Kuchta
Tiwana A.,
Przewodnik po zarządzaniu wiedzą,
Placet, Warszawa 2003
- Data Conferencing - rodzaj konferencji prowadzonej za pośrednictwem komputerów, podczas której rożne osoby, oddalone od siebie, pracują jednocześnie nad tymi samymi dokumentami.
(Tiwana A. 2003, s. 150)
Midler C.,
Zarządzanie Projektami i Przekształcanie Przedsiębiorstw,
POLTEXT, Warszawa 1994
- Koncepcja metazasady została opracowana w przedsiębiorstwie Spie-Batignolles na początku lat osiemdziesiątych w ce;u zarządzania jego licznymi wielkimi projektami. Chodziło o sformalizowanie, na podstawie zebranych doświadczeń, zasad wspólnego działania, do których różne projekty powinny się stosować. Analiza stu projektów zrealizowanych w przedsiębiorstwie pozwoliła określić czynniki powodzenia projektów. Na ich podstawie opracowano 17 metazasad. Dotyczą one delegowania uprawnień i odpowiedzialności dyrektorom projektu, dynamicznego podziału projektu, wykorzystania zasobów, wyjaśniania celów oraz formułowania reguł zarządzania. Zawierają one wyłącznie zarys ogólnych zasad.
(Midler C. 1994, s. 232)