Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 253 - 254) Interes zbiorowy jest wyrazem świadomości pracowników, że mogą się oni wydźwignąć na wyższe ekonomiczne i społeczne pozycje jedynie działając w sposób zorganizowany i tworząc odpowiednią siłę polityczną zdolną do wyrażania owego interesu wspólnego, do jego prezentacji i obrony w ramach demokratycznego systemu politycznego. System polityczny należy przy tym ujmować szeroko, obejmując nim nie tylko organy przedstawicielskie władzy ustawodawczej i państwowej władzy wykonawczej, ale także rozbudowane struktury władz lokalnych (samorządowych) oraz inne liczne instytucje aktywnego uczestnictwa obywatelskiego, pełniące różnorodne funkcje w mechanizmie życia publicznego. Dopiero w takim systemie ludzie pracy uzyskują warunki aktywnego uczestnictwa i decydowania o swoim, należnym im - jak sądzą, miejscu w życiu całego społeczeństwa.
(cytat, str. 392) Nie musisz podpisywać niczego, co nie służy twoim najlepszym, długoterminowym interesom, lecz jeśli podpiszesz coś czego nie powinieneś, będziesz musiał się z tym pogodzić.
(cytat, str. 375) Odkrycie interesów danej strony pomaga zrozumieć, o co oni zabiegają. Skonkretyzowanie swoich interesów pomaga zadecydować o stanowisku przyjętym w spornej kwestii.
(cytat, str. 170) "Mówiąc o "interesach", mówimy o złożonym układzie predyspozycji, obejmującym cele, wartości, pragnienia, oczekiwania oraz inne nastawienia i skłonności, które sprawiają, że dana osoba podejmuje działanie o takim a nie innym kierunku".
(cytat, str. 36) ,, Negocjacje zaczynają się zazwyczaj wtedy, kiedy stanowisko jednej ze stron znajdzie się w sprzeczności ze stanowiskiem drugiej(...)Twoje interesy to niewidzialne motywacje, które doprowadziły cię do zajęcia stanowisk - twoje potrzeby, dążenia, troski, obawy i aspiracje.Aby rozmowy zakończyć porozumieniem satysfakcjonującym obie strony, musisz zacząć od określenia interesów każdej ze stron.
(cytat, str. 108) Interesy robi się tam gdzie są rynki.
Słowa kluczowe:interes Komentarze i źródła pierwotne: B.Mikuła,B.Ziębicki,Organizacja inteligentna a organizacja ucząca się,Przegląd Organizacji 2000, nr 5.