Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 17) Nie gońcie za sukcesem- im bardziej ku niemu dążycie, czyniąc z niego swój jedyny cel, tym częściej on was omija. Do sukcesu bowiem, tak jak do szczęścia, nie można dążyć; musi on z czegoś wynikać i występuje jedynie jako niezamierzony rezultat naszego zaangażowania w dzieło większe i ważniejsze od nas samych lub efekt uboczny całkowitego oddania się drugiemu człowiekowi. Szczęście po prostu musi samo do nas przyjść i to samo dotyczy sukcesu: sukces przydarza się nam, kiedy o niego nie zabiegamy.
...sukces przychodzi właśnie do tych, którzy o nim nie myśleli
(cytat, str. 230) Zdolność radzenia sobie ze stresami codzienności jest podstawowym warunkiem szczęścia i sukcesu. Najskuteczniejsze działanie wymaga spokoju, jasności i zdolności do zachowania obiektywizmu wobec siebie i swojej pracy.
(cytat, str. 13) ... etyka rozumiana najwęziej, skupia się na problemach niepokojących sumienie.
... Jeśli mowa o dziale dotyczącym szczęścia, to nie ustaliła się nazwa ogólnie przyjęta dla tego działu zagadnień. Niektórzy zalecają nazywać tę dyscyplinę felicytologią.
(cytat, str. 77) Zwiększenie swobody wyboru może czasami być otępiające i ogłupiające, prowadząc do życia mniej szczęściwego. Można przedstawić wiele scenariuszy, w których więcej wolności unieszczęśliwia, a nawet uniemożliwia całkowite spełnienie.
(cytat, str. 38) Pojęcie szczęścia w rozumieniu Bradburna traktowane było jako pozytywne odczucie dotyczące aktualnej sytuacji przy braku odczuć negatywnych. Miarą jakości życia był więc stan emocjonalny respondenta.
(cytat, str. 127) Jaki jest zatem sens pieniędzy, a dokładnie sens ich posiadania? Większość ludzi, którzy je posiadają, jest tak naprawdę niewolnikami swojego bogactwa, opętanymi potrzebą jego pomnażania, co odbiera mu wszelki sens. Pieniądze stawiają człowieka w uprzywilejowanej pozycji; zamiast skupiac się na nich, czyli środkach, powienien dążyć do celu, któremu one służą.
(cytat, str. 132) ... bezpośrednie ukierunkowanie intencji na przyjemność jest czynnością daremną. Im bardziej człowiek dąży do przyjemności, tym większe prawdopodobieństwo, że celu nie osiągnie.