Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: Analiza ryzyka (0 - 11 z 11)
(cytat, str. 100) Analiza ryzyka (risk analysis) jest systematyczną procedurą, na którą składa się naukowe określenie zagrożenia i prawdopodobieństwo przekształcenia się go w określonych okolicznościach w stan krytyczny (oszacowanie ryzyka), ocena zastosowania wszelkich możliwych sposobów w celu osiągnięcia należytego poziomu zabezpieczenia (zarządzanie ryzykiem), wymiana informacji między wszystkimi zainteresowanymi stronami: decydentami, kontrolującymi, konsumentami i producentami, w celu wyjaśnienia powodów i uzasadnienia proponowanych metod zarządzania (komunikacja ryzyka).
(cytat, str. 127) W ramach tak przyjętej klasyfikacji możemy wyróżnić następując grupy metod: - korygowanie efektywności projektu - rachunek wrażliwości - probabilistyczno-statystycznych - symulacyjnych - badań operacyjnych.
(cytat, str. 251) Analiza ryzyka jest próbą oceny stopnia prawdopodobieństwa powodzenia proponowanej decyzji. "Drzewo decyzyjne" polega na wyliczaniu wartości alternatywnych decyzji przy założonej skali prawdopodobieństwa ich wyniku.
(cytat, str. 58) Analiza ryzyka Założenie analizy ryzyka jest proste: dobrze byłoby przewidzieć, które punkty projektu mogą okazać się problematyczne. Wtedy przynajmniej byłoby wiadomo, kiedy można się spodziewa trudnośi. A może nawet udałoby się zrobi coś więcej i w pewien sposób im zaradzić? Może znalazł by się sposób na zmniejszenie prawdopodobieństwa ich wystąpienia, zminimalizowanie szkodliwych skutków albo nawet całkowite ich wyeliminowanie? Zasada jest prosta: jeśli nie uderzysz w ryzykowne punkty swojego projektu, to one uderzą w ciebie. Trzeba się z nimi rozprawić, zanim one zrobią to pierwsze.
(cytat, str. 83) Istnieją różne sposoby prowadzenia analizy ryzyka. Wśród nich może się znaleźć kombinacja następujących działań: - Obserwacja. Otaczające projekt zjawiska można doświadczać albo bezpośrednio, albo z pewnego dystansu (), można badać negatywne i pozytywne aspekty procesu gospodarczego, szczegółowo analizując funkcjonujący system. - Prowadzenie dokumentacji dotyczącej przeszłości. Doświadczenia z przeszłości mogą być zapisywane w aktach firmy, w sprawozdaniach, raportach analitycznych firm zewnętrznych, czy artykułach zamieszczanych w gazetach, zarówno w formie drukowanej, jak i elektronicznej. - Wywiad. Można zapraszać ludzi mających największe doświadczenie w odpowiednim zakresie na osobiste rozmowy po to, aby określić naturę i zasięg ryzyka występującego w konkretnym przypadku. - Modelowanie. Wykorzystanie odpowiednich narzędzi do analizy ryzyka, np. symulacji komputerowych albo innych środków pomocniczych w celu odwzorowania rzeczywistej formy ryzyka.
(cytat, str. 10) Analiza ryzyka polega na ocenie wysokości ryzyka nieotrzymania przez organizację zapłaty za dostarczone kontrahentowi towary lub usługi.
(cytat, str. 128 - 129) Analizę ryzyka można rozpatrywać w czterech aspektach: 1. Analiza dokonana przez zleceni0odawcę 2. Analiza dokonana przez starającego się o kontrakt 3. Analiza ryzyka dokonana przez wygrywającego kontrakt 4. Analiza ryzyka dokonana przez lidera przedsięwzięcia