Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 62) Charakterystyka to różne oblicza specjalistów ds. personalnych w każdej z tych funkcji: partnera strategicznego, eksperta w dziedzinie administracji, rzecznika pracowników oraz animatora zmian.
(parafraza, str. 39) Schemat na ilustracji 2. 1 przedstawia cztery najważniejsze funkcje, jakie w kontekście wymiernych efektów pracy muszą pełnić specjaliści ds. personalnych. Osie są obrazem punktów widzenia i działań specjalistów.
(cytat, str. 85) Zespół wykonawczy powinien składać się z odpowiedniej, do zakresu i charakteru zadań, liczby specjalistów o zróżnicowanych kwalifikacjach, dostosowanych do typu i charakteru przedsięwzięcia. Pracownicy powołani do zespołu wykonawczego kontraktu są najczęściej wyłączeni z działalności macierzystych jednostek organizacyjnych na okres realizacji przypisanych im zadań.
(cytat, str. 29) Specjalista posiada wiedzę i umiejętności technicznego rozwiązywania problemów pracowniczych w zakresie np. wynagrodzeń, rekrutacji, świadczeń socjalnych czy prawa pracy.
(cytat, str. 176 - 177) Termin specjalista może być różnie rozumiany. Sam promuję pogląd, że specjalistą jest pracownik, który spełnia dwa podstawowe kryteria jednocześnie: 1) potrafi samodzielnie, dobrze jakościowo, efektywnie i bezpiecznie wykonywać pracę według już znanych i opanowanych procesów i procedur; 2) jest zdolny do śledzenia krajowego i światowego postępu w danej dyscyplinie oraz do inicjowania i wdrażania niezbędnych innowacji w swojej firmie.
(cytat, str. 20) Specjalista-menadżer do spraw kadrowych powinien posiadać pewne umiejętności szczególne sprzyjające nie tylko jego własnemu rozwojowi i karierze, ale również rozwojowi i samorealizacji zawodowej innych ludzi. Przede wszystkim powinien on: -mieć świadomość własnej roli i zadań -znać narzędzia i metody skutecznego ich wykorzystywania -wiedzieć wszystko o zadaniach i sposobie funkcjonowania własnej organizacji oraz o występujących w niej konkretnych rodzajach pracy i stanowisk -znać aktualną sytuację prawno-ekonomiczno-finansową organizacji i umieć przewidywać jej ewolucję -mieć wiedzę o ludziach i ich cechach oraz o właściwościach pozwalających najlepiej wykonywać daną prace -znać środki i sposoby motywowania ludzi do podejmowania pracy i jej należytego wykonywania. -znać metody i umieć dokonywać oceny przydatności kandydata do pacy -umieć sprawować nadzór nad zatrudnionymi, odpowiednio ich kształtować i promować.