Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 85) Każdy projekt musi mieć cel, który można zmierzyć, dla którego można określić ramy czasowe i za którego realizację odpowiedzialna jest konkretna osoba. Warunkiem mierzalności celu jest ujęcie jej w kategorii ilościowej (np. sprzedać 6000 egzemplarzy książek w twardych oprawach) albo w kategorii typu tak/nie (np. wygraliśmy/przegraliśmy). Warunek ram czasowych zostaje spełniony, gdy wszystkie elementy przedsięwzięcia zostaną umieszczone na wykresie Gantta. Natomiast odpowiedzialność za powodzenie przedsięwzięcia ponosi osoba, która nim kieruje (...).
(cytat, str. 86) Realizacja wyznaczonego celu nigdy nie jest łatwa, dlatego też kierownik projektu powinien być osobą doświadczoną i posiadającą sporo energii. Musi też mieć świadomość, że jeśli zawiodą dostawcy lub podwykonawcy, to i tak całkowita odpowiedzialność spada wyłącznie na niego.
(parafraza, str. 150) Zidentyfikowane rezultaty projektu: 1. Instrukcja organizaowania konferencji naukowych - podręcznik zawierający procedury i niezbędne działania; uwzględni najlepsze praktyki, wiedzę i doświadczenia zdobyte przez uczelnianych organizatorów, w zakresie: logistyki, materiałów konferencyjnych, kampanii promocyjnych, pozyskiwania ekspertów i sponsorów. 2. System Zarządzania Konferencjami (CoMS) - dostarczy narzędzi do planowania, zarządzania, monitorowania i kontroli całego portfela projektów (konferencji). 3. Sprzęt komputerowy - niezbędny do uruchomienia CoMS 4. Szkolenia - z właściwego wykorzystania "Instrukcji.." (patrz pkt 1.) i CoMS, dla pracowników uczelni
(cytat, str. 10) Projekt będzie dla nas zbiorem pewnych zadań, jakie należy wykonać w celu zrealizowania określonego celu. Projekt będzie miał swój jasno określony początek a jego koniec nastąpi w momencie zrealizowania celu (bądź decyzji o przerwaniu projektu []). Dodatkowo projekt będzie dla nas zawsze przedsięwzięciem w pewnym stopniu innowacyjnym, unikatowym, wykonywanym po raz pierwszy, charakteryzującym się znacznym poziomem ryzyka i niepewności.
(cytat, str. 176) "Zasadniczą cechą projektów jest ich niepowtarzajność, wymagająca od dobrego kierownika projektu umiejętności 'radzenia sobie' w różnym otoczeniu i warunkach, z różnymi problemami i ludźmi. Dlatego podstawą kształcenia przyszłych menedżerów powinno być wykształcenie analitycznych umiejętności pozwalających na zrozumienie problemu oraz dobrów właściwej drogi do jego rozwiązania."
(cytat, str. 118) Zarządzanie projektem , według George Pitagorsky’ego , nazywamy zastosowanie szerokiej gamy umiejętności do prawidłowego zainicjowania, zaplanowania, realizacji, kontrolowania i zamknięcia projektu. Podstawowe umiejętności to definiowanie zakresu(tzn. opisywanie i uzgadnianie celów i wymagań projektu), tworzenie harmonogramu i szacowanie. Do tego dochodzi radzenie sobie z ryzykiem i niepewnością zarządzanie jakością, komunikacja, zarządzanie własnym czasem i współpracą z innymi, w tym z dostawcami towarów i usług oraz każdą inną osobą biorącą udział w projekcie.
Zarządzanie fazą realizacji projektu, obejmującą okres od daty powstania pomysłu do rozpoczęcia inwestycji, przeprowadzone we właściwy sposób pozwala poradzić sobie z realizacją etapów () w sposób najbardziej efektywny z możliwych. Jeśli faza realizacji jest zaplanowana w niewłaściwy sposób, może zagrozić postawionym celom projektu.
(cytat, str. 333) Projekt, o odróżnieniu od rutynowego procesu przedsiębiorstwie, to jednorazowe zadanie określane co do czasu trwania, przywiedzionych zasobów i celu jego realizacji, będące często zadaniem interdyscyplinarnym w stosunku do organizacji przedsiębiorstwa.
(cytat, str. 14) Projekt to jednorazowe zadanie o określonym czasie trwania, przydzielonych zasobach i celu jego realizacji, będące często zadaniem interdyscyplinarnym w stosunku do organizacji przedsiębiorstwa. Projekt polega na dostarczeniu rozwiązania problemu inwestorowi.
Słowa kluczowe:projekt Komentarze i źródła pierwotne: M. Romanowska, 1993, s. 53
(cytat, str. 163) Grupę projektów bądź portfela projektów, tworzą projekty o podobnych cechach (podobieństwo technologiczne, geograficzne, funkcjonalne) zarządzanych wspólnie, lecz mających osobne indywidualne cele.
Słowa kluczowe:projekt Komentarze i źródła pierwotne: Adams K.,Galanes G.J.,(2008):21
(cytat, str. 156) konsultanci, analitycy i wdrożeniowcy są odpowiedzialni za realizowanie poszczególnych merytorycznych cześć projektu, dostarczenie informacji analitycznych konsultantowi prowadzącemu oraz dokumentacje rezultatów projektu
(cytat, str. 155) Główna funkcja konsultanta prowadzącego jest nadzór nad realizacja projektu przez przeprowadzanie spotkań/wywiadów, analizę danych oraz innych aspektów merytorycznych projektu. Jest on równiez odpowiedzialny za dokumentacje projektu, realizacje projektu w przypadku dyrektora projektu oraz inne zadania specjalnie wyznaczone przez dyrektora projektu.
(cytat, str. 155) Udział i zaangażowanie pracowników firmy w projekt jest absolutnie niezbędne dla jego powodzenia zarówno w kwestii terminowej realizacji harmonogramu, jak i wymaganego poziomu jakości
(cytat, str. 175) Przedsięwzięcie można zdefiniować jako działanie złożone, wielopodmiotowe, przeprowadzone zgodnie z planem, który jest sporządzony za pomocą specjalnych metod, natomiast projekt najczęściej jest definiowany jako zespół dodatkowych cech, które powinno spełnić przedsięwzięcie, aby można je było określić mianem projektu. Do tych cech często zalicza się unikatowość, odrębność organizacyjną, celowość, ograniczoność środków i czasu oraz terminowość.
(cytat, str. 173) Projekty zintegrowane przewidziane są dla siedmiu priorytetowych dziedzin tematycznych Programu ramowego, a w uzasadnionych przypadkach dla tych dziedzin badawczych, których przedmiotem prac jest wsparcie polityki i planowania wyprzedzającego na potrzeby nauki i technologii.
Słowa kluczowe:projekt Komentarze i źródła pierwotne: Data Monitor, Rynek usług logistycznych w Polsce, M. Kruszewska, Magazyn pełen usług, Businessman Magazine 2001, nr 3.
(cytat, str. 55 - 56) Według unijnych wytycznych projekt, to określenie logicznego zestawu działań prowadzących do osiągnięcia w założonym czasie konkretnego, mierzalnego celu, zdefiniowanie struktury zarządzania z przejrzystym podziałem odpowiedzialności, zaplanowanie harmonogramu i kosztorysu oraz reguł monitoringu i ewaluacji odnoszących się do osiągania zaplanowanych rezultatów. Projekt musi odnosić się do konkretnej, ściśle określonej grupy beneficjentów ostatecznych i odpowiadać na stwierdzone potrzeby tej grupy.
(cytat, str. 53) Każdy projekt ma określone ramy swoich podstawowych elementów, takie jak zakres, czas i koszty, które określają realizację założonego dla niego celu. Wymienione elementy zostały zilustrowane na rysunku 17 . Wszystkie elementy projektu posiadają ograniczenia w postaci: - obowiązujących dat określonych w harmonogramie planu projektu, - zakresu projektu, który obejmować może dokładnie zdefiniowane wymagania co do efektywności jego realizacji, - ograniczenia budżetowego, czyli ram finansowych kosztów, które się z nim wiążą
(cytat, str. 18) "Odwzorowaniem przedsięwzięcia inwestycyjnego jest projekt inwestycyjny. Może on być definiowany w dwojaki sposób. Po pierwsze jest to koncepcja przedsięwzięcia stanowiąca "zbiór zadań inwestycyjnych wzajemnie od siebie zależnych, uczestniczących w osiągnięciu celu(...)" przedsięwzięcia inwestycyjnego. Po drugie jest to dokumentacja inwestycyjna, zawierająca szczegółowy opis działań związanych z przygotowaniem, realizacją i użytkowaniem inwestycji i będąca podstawą realizacji inwestycji."
(cytat, str. 169) "Project finance jest metodą finansowania, która w odróżnieniu od klasycznych metod nie skupia się na podmiocie realizującym przedsięwzięcie inwestycyjne, ale na samej inwestycji. Można ją zdefiniować jako" zarządzanie środkami pieniężnymi, którego celem jest wprowadzenie w życie pomysłu czy idei, w oparciu o wcześniej skonstruowany plan działania"."
(cytat, str. 74) Wśród elementów ilościowych warto wymienić takie mierniki identyfikacji sukcesu realizowanego projektu, jak: - Koszty - Terminarz - Opinia - Cel ogólny - Cele wewnętrzne organizacji - Efekty wdrożeniowe