Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
Wyszukiwarka pełnotekstowa (kliknij)
Cytaty i parafrazy dla: koszt projektu (0 - 11 z 11)
(cytat, str. 61) Graficznym obrazem struktury kosztów projektu jest sześcian kosztów projektu (ilustracja 2.3) stanowiący analogię do "kostki kosztów controllera". Trójwymiarowy układ kosztów umożliwia właściwą estymację i kontrolę kosztów. Powiązania poszczególnych struktur stanowią narzędzia wspierające zarządzanie projektami: - struktura zadań + struktura podmiotów = karta odpowiedzialności (macierz przypisania odpowiedzialności), - struktura podmiotów + struktura kosztów = budżet projektu, - struktura zadań + struktura kosztów = kalkulacja kosztów projektu.
Słowa kluczowe:koszt projektu Komentarze i źródła pierwotne: Przedsiębiorstwo turystyczne...,op. cit., s. 36-37
(parafraza, str. 96 - 97) Metody szacowania kosztów projektu (Kerzner, 2005; Trocki, Grucza, Ogonek, 2003): a) metoda wstępująca (bottom-up); b) szacowanie przez analogię (top-down); c) szacowanie przez ekspertów; d) szacowanie na podstawie modelowania parametrycznego.
(cytat, str. 22) Koszty projektu(K)są funkcją jakości zamierzonego rezultatu(J), zakresu(Z) i czasu(C): K=f(J,Z,C). Zakres projektu zależy natomiast od wymagań odnośnie zamierzonego rezultatu, wyznaczonego limitu kosztów i czasu przeznaczonego ne realizacje itd.
(cytat, str. 215) Koszt projektu jest to wyrażona w jednostkach pieniężnych wartość zasobów własnych organizacji oraz zasobów obcych zużytych bezpośrednio lub pośrednio w związku z przygotowaniem i realizacją projektu.
(parafraza, str. 91) Znajomość kosztów pozwala kierownikowi projektu na: 1) właściwe oszacowanie i ustalenie budżetu, 2) precyzyjne oszacowanie wielkości odchyleń od zaplanowanych w budżecie kosztów i ustalenie ich przyczyn, 3) ustalenie kosztów, będących wielkościami wzorcowymi dla konstrukcji budżetów kolejnych projektów, 4) ocenę ryzyka inwestycyjnego projektu, 5) ocenę rentowności projektu.
(cytat, str. 257) Koszty i korzyści dobrego projektu można zilustrować posługując się standardowymi krzywymi. Koszty przed sprzedażą u producenta, obejmujące również koszty projektowania, są pokazane w postaci krzywej rosnącej wraz ze wzrostem dostosowania do przeznaczenia. Łączne koszty u producenta i u użytkownika po sprzedaży są zilustrowane krzywą malejącą wraz ze wzrostem dostosowania do przeznaczenia. Nie jest zaskoczeniem, że krzywa kosztów i korzyści ma swoje minimum w punkcie pokazującym minimalny koszt dostosowania do przeznaczenia. Jednak należy się liczyć ze wskazówką, że klient jest skłonny do zapłacenia kosztów liniowo proporcjonalnych do wzrostu dostosowania do przeznaczenia. Układ kosztów i korzyści, związanych ze wzrostem dostosowania do przeznaczenia, lepiej daje się więc objaśnić jako optimum krzywej łącznych kosztów i prostej ilustrującej na jaką zapłatę jest przygotowany użytkownik. Łatwo zauważyć, że punkt ten leży nieco powyżej minimum kosztów.
(cytat, str. 55) Podstawowy podział kosztów w projekcie "miękkim" to: - wydatki związane z personelem (przede wszystkim koszty osobowe wraz z obciążeniami socjalnymi, a także koszty związane z wykonaniem powierzonych personelowi zadań, np. dojazd na szkolenie), - wydatki związane z beneficjentami ostatecznymi projektu (na przykład z uczestnikami szkoleń), - inne wydatki.
(cytat, str. 45) W literaturze z zakresu zarządzania projektami pojęcie kosztów projektu rozumiane jest bardzo szeroko jako wyrażona w jednostkach pieniężnych wartość zasobów własnych przedsiębiorstwa oraz zasobów obcych zużytych w toku przygotowania i realizacji projektu.
Słowa kluczowe:koszt projektu Komentarze i źródła pierwotne: M. Bombol, A. Dąbrowska, Edukacja konsumencka jako czynnik wzmacniający jego pozycję na rynku ubezpieczeń społecznych, „Handel Wewnętrzny 1999, nr 1, s. 8-13.
(cytat, str. 114) Koszty projektu to wyrażone w jednostkach pieniężnych wartości zasobów własnych przedsiębiorstwa oraz zasobów obcych zużytych bezpośrednio lub pośrednio w związku z przygotowaniem i realizacją projektu.
(cytat, str. 56) () koszt i czas nie mogą być traktowane w taki sam sposób; kiedy żadna praca nie jest wykonywana, koszt się nie zmienia, czego nie można powiedzieć o czasie, który biegnie niezależnie od pracy nad projektem. Ponadto całkowity koszt projektu jest sumą wszystkich kosztów w projekcie, co nie jest prawdą w przypadku czasu, ponieważ czas realizacji projektu zależy od czasu wykonywania ciągu czynności, zwanych krytycznymi.
(cytat, str. 19) Koszty projektu to nakłady i koszty związane z jego realizacją. Są one wyrażane najczęściej w postaci limitu, który nie powinien być przekroczony.