Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(parafraza, str. 246) W Polsce korzystanie z profesjonalnych usług doradczych nie jest powszechne. Jedynie 16% respondowanych, jako "autorytet finansowy" podało przedstawiciela instytucji finansowej (banku, biura maklerskiego, funduszu inwestycyjnego, itd.), a jedynie 4% wskazało na informacje z serwisów branżowych oraz od niezależnych doradców finansowych.
(cytat, str. 61) Funkcja doradcza SWN objawia się zdolnością systemu do wspomagania pojedynczego negocjatora. W tym celu systemy wspomagania negocjacji operują modelami skonstruowanymi na podstawie wybranych podejść do opisu negocjacji.
(cytat, str. 139) Doradztwo (counselling) zostało zdefiniowane przez Instytut zarządzania Pracownikami (Institute of Personnel Management) jako "Wszelkie działania w miejscu pracy polegające na tym, że jedna osoba, wykorzystując posiadane umiejętności i techniki, pomaga innej osobie podejmować decyzje czy to w sprawach zawodowych, czy prywatnych".
(cytat, str. 241) Doradztwo w dziedzinie zarządzania jest połączeniem interesów firmy doradczej, w uzyskaniu najlepiej opłaconego zlecenia w danych warunkach i utrzymaniu długofalowej współpracy przy jednoczesnym zadowoleniu klienta. Klient zazwyczaj oczekuje rozwiązania za niego samego, kluczowych problemów i kwestii, które stanowią podstawę zlecenia.
(cytat, str. 241) Doradztwo naukowe (Action Research) przede wszystkim koncentruje się na dokonaniu trwałej zmiany, czyli na efekcie końcowym dla klienta. Przy jednoczesnej możliwości weryfikacji i/lub rozwoju torii. Podstawową różnicą pomiędzy doradztwem tradycyjnym a naukowym jest założenie, że to klient przy pomocy doradców zewnętrznych przygotowuje diagnozę, propozycje rozwiązań i wdrożenia. Kluczową rolą doradcy staje się przygotowanie i wyedukowanie klienta, aby poradził sobie w tym procesie.
(cytat, str. 253 - 254) Podsumowując, cechy uczących projektów w doradztwie naukowym są następujące: - Istnieje poczucie kierunku zmian celów oraz priorytetów. - Środowisko projektu daje uczestnikom psychologiczne bezpieczeństwo; przywiązuje się dużą wagę do mówienia prawdy (wpływa na to niewątpliwie kultura danej organizacji), tworząc atmosferę zaufania. - Istnieje i jest rozwijana infrastruktura uczenia się w organizacji. - Istnieje równowaga między wyłaniającymi się i formalnymi strukturami, niepowodująca anarchii w życiu organizacji, przy czym zakres zmian strukturalnych wynika z wypracowanych rozwiązań i sprzyja zmianie postaw ludzi. - Powiększają się grupy osób w organizacji, które uczestniczą, bądź przekazują informacje związane z projektem. - Menedżerowie tworzą klimat dla uczenia się i sami dają przykłady zachowań refleksyjnych. - Istnieje systemowa i kolektywna refleksja, problemy i błędy są okazjami do uczenia się. - Prowadzona jest systematyczna kontrola, wpływająca na kolejne plany działań projektowych i organizacyjnych.
(cytat, str. 171) Do czynności doradca podatkowego zaliczamy: - udzielanie porad i opinii w obszarze prawa podatkowego, - sporządzanie w imieniu i na rzecz klientów deklaracji, zeznań i informacji podatkowych, - prowadzenie ksiąg podatkowych i innych ewidencji, - prowadzenie postępowań kontrolnych, podatkowych i występowanie w charakterze pełnomocnika przed sądem administracyjnym. Pozostała działalność stanowią: - prowadzenie rachunkowości, - rozliczenia z zakresu ubezpieczeń społecznych (ZUS), - działalność naukowa, dydaktyczna i szkoleniowa, - działalność wydawnicza, - świadczenie usług informatycznych oraz organizacji i zarządzania w zakresie doradztwa podatkowego i rachunkowości, - usług doradztwa prawnego, ekonomicznego i finansowego, a także rzeczoznawstwa pod warunkiem posiadania odpowiednich uprawnień i kwalifikacji.