Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 241 - 274) Rozdział 12: Jak funkcjonują tak zwani "zgniatacze cen"... i dlaczego sprzedawcy nie muszą się ich bać czyli: jak pokonać "zgniataczy cen " ich własną bronią
(parafraza, str. 18 - 19) Kształtowanie ceny pełni szczególną rolę w budowaniu strategii jakości. Decyzje cenowe muszą uwzględniać nie tylko strukturę kosztów organizacji, kapitałochłonność inwestycji, lecz także powinny spełniać funkcje regulacji popytu. Analizując wpływ ceny na jakość usług postrzegana przez klienta, cena spełnia trzy funkcje: -jest metodą walki z konkurencją, -jest czynnikiem kształtującym wizerunek organizacji na rynku, -jest kryterium oceny jakości.
(cytat, str. 109) Cena ustalona administracyjnie może określać ściśle wartość jednostki konkretnego towaru, może ustalać ceny minimalne (np. przy skupie płodów rolnych) bądź ceny maksymalne, których przekroczyć nie można, ale sprzedawca może sprzedawać towar poniżej tej ceny.
(cytat, str. 268) "Cena usługi informacyjnej kształtuje się przede wszystkim pod wpływem popytu na daną usługę informacyjną. Podaż usług informacyjnych ma pewne znaczenie tylko wtedy, gdy jej producent ma pozycję monopolistyczną lub quasi-monopolistyczną."
(cytat, str. 126) W ujęciu marketingowym cenę można zdefiniować jako wartość produktu (towaru lub usługi) transakcji rynkowej zgodną z oczekiwaniami kupującego i sprzedającego, określaną najczęściej w ujęciu monetarnym.
(cytat, str. 126) inna definicja określa cenę jako pieniężne wyrażenie wartości, jakości i/lub korzyści, jakie daje dany produkt w porównaniu z innymi produktami (dobrami lub usługami). W tym znaczeniu cena jest więc zapłatą za jakość, rozumianą jako cena produktu przez rynek.
(cytat, str. 126) Cena jest jedną z podstawowych kategorii ekonomicznych związana z gospodarką towarowo-pieniężną. W myśl teorii ekonomicznych cena to wartość towaru lub usługi wyrażona w jednostkach pieniężnych.
(cytat, str. 104) Cena jest bardzo ważna, ale rzadko bywa najważniejsza. Gdyby tak było, wszyscy kupowaliby produkty na bazarach, a nie w droższych sklepach w centrum miasta, chodziliby w chińskich ubrankach, siedzieliby przed rosyjskimi telewizorami i jeździliby trabantami. Skoro tak nie jest, to oznacza, że klienci mają także potrzeby nie związane z ceną.
Słowa kluczowe:cena Komentarze i źródła pierwotne: A.S. Kornak: Ekonomika turystyki. Bydgoszcz: Kujawsko- Pomorskie Studium Edukacyjne 1998, s. 241- 246
(cytat, str. 64) Klient ma prawo do dowolnych zagrywek. Zdumiewające jest jednak to, jak handlowcy łatwo w to nie wierzą. Cena jest bardzo ważna, ale nigdy nie jest jedynym powodem dokonania transakcji. Rzadko też jest najważniejsza. Gdyby tak było, zniknęłyby na przykład drogie sklepy w centrach miast, a sprzedaż odbywałaby się głównie na bazarach.
Słowa kluczowe:klient, cena, handlowiec Komentarze i źródła pierwotne: Rozdział 1 Zatrudnienie i rynki pracy w warunkach społeczeństwa informacyjnego Autor: Zenon Wiśniewski Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
(cytat, str. 60) Tak jak zmieniają się sposoby wydawania pieniędzy, tak zmienia się relatywny koszt towarów i usłu. Właśnie z powodu tych zmian ekonomicznych, Wspólnota zaczyna tworzyć politykę konsumenta. Bodźcem do takiego kroku jest otwarcie rynku dla towarów ze wszystkich krajów członkowskich. Tworzac nową politykę, trzeba wziąć także pod uwagę ochronę konsumenta. Zarówno polityka konsumenta, jak i ochrona konsumenta powinny mieć pozytywny wpływ, zwiększając pewność i świadomość w podejmowaniu decyzji nabywczych oraz zapobieganiu barierom pozacelnym,wznoszonym w imię ochrony konsumenta.
(cytat, str. 53) Oczywistym jest, że z pojęciem jakości wiąże się sprzężenie zwrotne pomiędzy jakością i ceną, jednakże cena produktu (usługi) stanowi jeden z czynników, który pozwala zdobyć klienta, ale klient zawsze poszukuje takich produktów, które spełniają jego oczekiwania nie tylko pod względem poziomu ceny. Konieczne jest więc, aby firmy wyznaczyły swój główny cel - zaspokajanie potrzeb klienta.
(cytat, str. 304) Profesjonalny sprzedawca oferuje klientom przede wszystkim sumę wartości lub użyteczności, jaką daje mu produkt. Cena jest zwykle elementem drugorzędnym. Klientowi sprzedajemy "WARTOŚĆ" i "UŻYTECZNOŚĆ PRODUKTU", a nie CENĘ.
Słowa kluczowe:cena, produkt, wartość Komentarze i źródła pierwotne: Por. P.M. Gaudemet Finanse publiczne, PWE, Warszawa 1990, s. 522-531
(cytat, str. 242) Poziom ceny akceptowanej przez rynek wyznacza możliwy udział kosztów w cenie produktu, a nie odwrotnie. Punktem wyjścia jest określenie poziomu ceny akceptowanej przez rynek.
Słowa kluczowe:cena, rynek Komentarze i źródła pierwotne: Rozwinięcie problemu: T.J. Dąbrowski, Reputacja przedsiębiorstwa, Oficyna a wolters Kluwers business, Kraków 2010, s. 236.
(cytat, str. 235) W celu określenia pożądanego poziomu ceny należy przebadać reprezentatywną próbę potencjalnych nabywców danego produktu i uzyskać ich opinie na temat oczekiwanej oceny wyrobu.
Słowa kluczowe:cena, ocena Komentarze i źródła pierwotne: Więcej na temat AMAC w: T.J. Dąbrowski,Reputacja przedsiębiorstwa, Oficyna a Wolters Kluwers business, Kraków 2010, s.198-205.
(cytat, str. 160) Poziom ceny raz utrwalony w opinii odbiorców rzutuje mocno na ich wyobrażenie o produkcie. Jeśli odbiorcy choć raz zaczną kojarzyć nasze produkty z "niska cena", to trudno nam będzie później tę cenę podwyższyć. Znacznie łatwiej jest natomiast rozpocząć od wyższej pozycji cenowej i ewentualnie ją następnie nieco obniżyć.
Słowa kluczowe:cena, produkt Komentarze i źródła pierwotne: T. Sztucki, Marketing. Sposób myślenia. System działania , Agencja wydawnicza PLACET, Warszawa 1994, s. 51-53
(parafraza, str. 45) Jeśli poszukujemy produktu w najniższej cenie to powinniśmy wybrać taki produkt, który jest w końcowej fazie cyklu życia produktu.
Słowa kluczowe:cykl życia produktu, cena, produkt Komentarze i źródła pierwotne: Powyższe zależności procentowe przedstawiono na rysunku (rys. 1 Podział na uczciwych i nieuczciwych pracowników wg Comera, 1987
(cytat, str. 60) Cena produktu jest uwarunkowana różnymi czynnikami, w tym między innymi: doświadczeniem uzyskiwanym przez producenta w miarę zwiększania rozmiarów produkcji; poziomem wydajności producenta; spadkiem ceny wraz ze wzrostem rozmiarów produkcji.
Słowa kluczowe:cena Komentarze i źródła pierwotne: J.K. Solarz, Rozwój systemów bankowych, Biblioteka Menadżera i Bankowca, Zarządzanie i Finanse, Warszawa 1996, s. 122-124.