Przeglądaj katalog alfabetyczny według autorów, tytułów lub słów kluczowych. Kliknij odpowiedni przycisk poniżej, a następnie wybierz pierwszą literę nazwiska, tytułu czy słowa kluczowego.
(cytat, str. 63) Wszystko jedno, jak się będzie przywiązywać do siebie ludzi, ważne jest, żeby w ogóle to zrobić. Ludzie w firmie muszą mieć poczucie, że są szanowani, że ich praca jest doceniona, że są ważni dla firmy, że powinni poprawić kwalifikacje, rozwijać się i brać na siebie coraz trudniejsze zadania.
(cytat, str. 114) Traktuj ludzi tak, jak każdy na to zasługuje. Jeśli jednostki zbierają się w grupę, ich indywidualność nie znika. Ciągle mają własne osobowości. Zachowują swe umiejętności. Nadal mają swe prywatne nadzieje i lęki. Utalentowany lider dostrzeże te różnice, doceni je i wykorzysta dla dobra zespołu.
(cytat, str. 260) Osoby, które czują się doceniane za ich walory intelektualne, chcą dzielić się swoją wiedzą, a nawet są zainspirowane do pokazywania, co potrafią, i do potwierdzania swojej wartości intelektualnej, aktywnie tworząc nowe idee i przekazując swoją wiedzę innym.